=> 1713586229, 'reklama19_webu_cz10' => 1713586333, ) ?> Sberbank CZ - FinExpert.cz

Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Švagr 2. 6. 2020 19:17

Ja nevim, čím to je. GBP (Curve) a CZK (cokoliv v ČR) chápu, ale USD je mimo, jako by matka SperbBank jaksi spoléhala na stabilnější měnu než RUB a nasmlouvala si něco extra. Každopádně tahle kartička může dělat problémy a z tohohle hlediska jsem no to chtěl upozornit.
Švagr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod minarjo 2. 6. 2020 22:00

Myslel jsem tím, že měnu USD (možná výchozí měna ve formuláři přidávání karty do Curve?) tam může appka Curve nastavit, pokud nemá zrovna online spojení na BIN databázi, tedy neumí měnu dle čísla karty online rozpoznat. Takových věcí co Curve appka občas online v reálném čase neumí (kvůli chybnému/pomalému spojení či jiným důvodům) je víc, ať jde o historie plateb, nebo třeba ty měnové konverze ve statistice plateb. Já, pokud se nepletu, jsem tam také jednou měl po přidání nějaké karty USD (či jinou nesmyslnou měnu) a musel jsem opravit manuálně, ale to bylo už déle a nešlo o Sberbank, ale jinou českou kartu. Tedy to nebude mít se Sberbank žádnou souvislost, problém hledej u Curve, že je vždy dokáže měnu přidávané karty online rozpoznat. Stačí číst Curve vlákno, u nich je vše možné :)
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 3. 6. 2020 03:59

U toho FÉR účtu Plus je podminkou aktivity pro vedeni uctu zdarma jenom 5 plateb kartou v mesici, prekvapive zadny povinny kreditni obrat? Kazdopadne to uvadej v jejich platnem ceniku:
https://www.sberbank.cz/-/media/files/s ... eni_cz.pdf

Jestli je to chyba ,tak maji smulu, protoze co je psano, to je dano. Ledaze by to tak opravdu bylo a nejaky ten povinny mesicni obrat byl podminkou jen pro narok na ten aktualne nabizeny bonus Odmena za mobilitu/vernost (nektery z nich, ted nevim ktery).
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 6. 2020 04:23

Ano, pro vedení účtu zdarma stačí jen 5 plateb kartou, ale není pak nárok na roční bonus 1234 Kč za Věrnost (pro ten je potřeba obrat 12 345 Kč). A je škoda se o to připravit.

A když už musí člověk plnit obrat (a to už je asi jedno, jestli točím 12345 nebo 50000), není lepší účet Extra, kde je cestovní pojištění zdarma?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 6. 2020 09:30

Mám podmínku 5 odchozích plateb (nějaká individuální podmínka) a 5 plateb kartou (klasická podmínka pro vedení účtu zdarma).
Je platba kartou zároveň i odchozí platba?
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod čulibrk 3. 6. 2020 09:34

Přesně v podmínkách akce je:
Plnění aktivity FÉR účtu PLUS“ znamená minimálně 5 Transakcí platební kartou vydanou k běžnému FÉR účtu PLUS u obchodníka za kalendářní měsíc nebo 500 000 Kč v Investicích a Kreditní obrat na FÉR účtu Plus ve výši 12 345 Kč za kalendářní měsíc".

https://www.sberbank.cz/-/media/files/s ... B3EE8FB53B
čulibrk
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pospa874 3. 6. 2020 10:55

PatrikChrz píše:pro ten je potřeba obrat 12 345 Kč

Je někde definováno, jak funguje obrat? Musí být přes noc zaúčtován nebo když přijde na ten běžný účet tak může hned ten stejný den odejít na spořící účet nebo někam jinam?

A ještě ke Curve, taky se mi ta karta načetla jako USD, měnil jsem to na CZK (nemám Gold).
Pospa874
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 3. 6. 2020 11:00

Jistě.

• „Kreditní obrat“ znamená příchozí transakce na účet založený Klientem dle bodu 1 Podmínek. Do Kreditního obratu na účtu se započítávají příchozí platby z jiné banky (včetně zahraničí), příchozí platby z účtu jiného Klienta Sberbank (včetně cizoměnového) a vklady na pokladně. Do Kreditního obratu se nepočítají zejména: připsané úroky, převody z různých účtů jednoho Klienta, maturity termínovaných vkladů a hypotečních zá- stavních listů a načerpání úvěru na účet.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pospa874 3. 6. 2020 14:28

Děkuji vpe. Časově to tedy omezeno nijak není? Platba přijde a odejde ve stejný den z účtu podle definice kreditního obratu a započítá se? Pamatuju si, že třeba u ČSOB musela platba zůstat na účtu přes půlnoc a zajímalo by mě jestli i v této době okamžitých plateb.
Pospa874
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 6. 2020 14:53

U ČSOB určitě přes půlnoc zůstat nemusí (vyzkoušeno) a ani ve Sberbank ne.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 3. 6. 2020 17:33

No musím říct že ten Fér účet Plus se díky tomu ročnímu bonusu 1234 kc za věrnost opticky jeví jako jeden z nejvýhodnějších BÚ na trhu. Ten bonusový systém se sice tváří jako stálý, na druhou stranu je to poměrně nový program, pokud se nepletu snad od dubna, a až natáhnou ňákí lidi, tak to můžou kdykoli zrušit. Podle podmínek aspoň garantujou, že i v tom případě by klient dostal poměrnou část ročního bonusu.
Jiná věc je samozřejmě, jak pohodlné je používání účtu v praxi (např IB) a jak přívětivá je banka jako taková, to ukáže až přímá zkušenost.
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 3. 6. 2020 18:24

No přiznám se, že jejich "přívětivost" je pro mne na té úrovni, že s bonusem za věrnost nepočítám. Otázka je, jestli se vůbec dočkám bonusu za mobilitu, než to převedu jinde.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 22:00

@Persbrandt:
Je to hrozné s touto bankou, resp. jejím online bankovnictvím, jako hlavní účet fakt ne!
Dnešní zkušenost: celkem 4 menší platby kartou z rána se na zůstatku jeho snížením projevily až po poledni, jako blokace se v historii zobrazily ještě déle (to nic nového, na to už jsem zvyklý z minulých 2 měsíců). Ale novinka: teď večer byl zůstatek opět navýšen o částky z těch 4 dnešních plateb kartou, jako by nebyly (blokace v historii ale jsou všechny). Tedy v tomto IB se nedá disponibilnímu zůstatku a historii vůbec věřit (zvlášť ve dnech kolem platby kartou až do jejich zaúčtování), je vhodně si to evidovat sám, to je prostě smutný fakt! Na jednu stranu komické, na druhou, tím že to nové IB a systém karet (údajně s velkou inovací, hahaha, v podstatě jen konečně zavedli karty i bezkontaktní) takto ostře vypustili s takovými chybami, smutné :(
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod Persbrandt 3. 6. 2020 22:32

No problémy se zaúčtovánim plateb kartou jsou velmi nepříjemné, zvláště když banka vyžaduje určitý počet plateb kartou měsíčně pro vedení účtu zdarma, jinak hned napálí 200 Kč. To radši udělat ty povinné platby kartou hned začátkem měsíce, když to pak zaúčtují bůhví kdy.
V podstatě se to dá od nich chápat trochu jako troufalost, že si stanoví takovou podmínku, když mají v tom zaúčtování plateb zřejmě takový chaos
Persbrandt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 3. 6. 2020 22:35

Zaúčtování karetních plateb netrvá dlouho, to je běžných 1-3 pracovních dní od realizace platby tak jako jinde (i v závislosti na obchodníkovi). Jde o to, že než se tak stane, nelze se vůbec spoléhat na zůstatek účtu v IB ani na aktuálnost seznamu transakcí. V jiných bankách zaplatíš kartou a disponibilní zůstatek se o danou transakci hned sníží a uvidíš ji v transakcích jako blokaci (pokud nešlo o offline platbu, tedy bezkontaktní bez spojení s bankou). U Sberbank se toto obojí i u jednoznačně online plateb (třeba přes Curve) děje se zpožděním v hodinách až dnech, navíc zůstatek se evidentně danou dobu může o danou částku hnout tam a zase zpátky...jako na ruském kole :D
minarjo
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků