Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 16. 4. 2020 12:51

ruší se v rámci (úplné) mobility i spořák, nebo ten zůstává?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 16. 4. 2020 13:06

Ano to co píše @mr.lukas86 je možné, já pro jistotu aspoň jeden TP založil, mám ho mimo jiné jako "indikátor úspěšnosti přenosu". Mimo jiné totiž díky tomu TP mnohem dřív vidím, že přenos účtu skutečně probíhá. Ve Sberbank už je TP přenášený z Creditas vidět teď týden po zadání mobility, v Creditas bude zrušen 24.4. Bez TP se pozná provedení mobility až celkem pozdě - třináct pracovních dní po zadání (kdy by došlo i ke smazání trvalých příkazů původní banky) začíná běžet v původní bance teprve výpovědní doba přenášeného účtu, ta je typicky až měsíc, takže úspěch mobility (zda se něco nepo**) se bez TP pozná až za měsíc a půl tím, že zmizí z IB původní banky - a to by za situace nějaké chyby bylo pak už možná na Sberbank odměnu pozdě, když by mobilita neproběhla (mobilita dle podmínek musí být do konce měsíce po zřízení účtu). A stát se to fakt může, že mobilita selže - třeba v UCB jsem také musel po 14 dnech zadávat mobilitu znova (na jejich výzvu), původní jaksi zapadla někde v Matrixu mezi oběma bankami, tehdy mezi UCB a Fio :).

@čulibrk:
Nejsi sám, s tím novým IB a jeho rychlou aktivací mají u nováčků problém, já také se přihlásil až týden od online založení+registrace do nového IB. Jsou zvyklí, že dřív musel kvůli IB klient čekat na dopis s tokenem (viz dále), takže nebylo třeba ho mít funkční hned s aktivací účtu.

Jinak kdo zakládá online, může dostat po založení jako já nesmyslný email, že pokyny k IB přijdou s tokenem poštou. To už neplatí (poštou přijde jen karta v obyč a PIN v doporučené zásilce), to platilo do března u starého IB, kde se předával token - tento email tedy ignorovat. Naopak email o migraci na nové IB (označený odesílatelem tuším FSP) je důležitý, tím se to nové IB aktivuje místo dopisu a tokenu (i v něm ignorovat zmínku o odevzdání původního tokenu, to je jen pro původní klienty). Moc zkrátka nezvládli tu transformaci staré-nové IB pro staré-nové klienty. Zvlášť u těch, co staré nikdy neměli :). Token fakt žádný není třeba, nové IB je na SMS autorizaci, i přihlašovací uživatelské jméno lze kdykoliv změnit. Nebo lze pak doplnit mobilní aplikací Mtoken, pokud se někomu SMS nezdají bezpečné.

-- 16. 4. 2020 14:09 --

@Rolda:
To už se zde řešilo vícekrát, i v jiných vláknech, když se probírala mobilita obecně. Vždyť záleží na smlouvě s danou bankou. V rámci mobility totiž vypovídáš smlouvu, na základě které existuje daný účet, plus v té smlouvě navazující věci. Pokud bys tedy mobilitou rušil třeba eKonto Komplet od RB, tak tam ano, tam spořák je v rámci balíčku ve smlouvě s účtem (zřízeno naráz jako balíček). Ale jiné banky mohou mít na každý účet samostatnou smlouvu (obzvlášť pokud jsi účty nezakládal naráz), pak by mobilita zrušila jen ten vypovídaný.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2020 13:32

bodyczech píše:
slavo963 píše:
evelista píše:ne

Ani za vernost ? Ze bych zalozil Fer ucet na 12 mes.

Však takhle to měl stejně Patrik... to by mělo fungovat.

Já takto podmínky chápu - každý rok bych měl dostat 1234 Kč "na věčné časy" (nebo do změny podmínek :D ). Však uvidíme, za pokus to stojí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod čulibrk 16. 4. 2020 17:17

Mně ještě potěšili, že mi nechali staré sazby na spořícím účtu.
čulibrk
Diskutér

Odeslat příspěvekod milanBrno 17. 4. 2020 12:07

Dnes prisla sms, ze jiz chybu opravili a lze se normalne prihlasit, coz potvrzuji.
Take mam jiz preveden TP.
Navic jsem jako omluvu dostal voucher.
Tak snad jiz bude vse ok...
Telekomunikace: Neomezene volani a sms + 20GB za 666kc/mes. (vse neomezene za 777kc/mes.)
FinTech: za vyuziti meho doporuceni nabizim odmenu (Equabank, Twisto, ING, Curve , Revolut , Moneta , atp.)
Zabava: HBO GO za 50kc
milanBrno
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evelista 17. 4. 2020 13:48

ja proste nechci uz vic resit platby kartou, ani 5 plateb po korune mi za to nestoji
evelista
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mate59 17. 4. 2020 18:45

Taky mi to za to nestojí,ale mám starý úrok 1,7%, tak snad ještě vydrží.
mate59
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 21. 4. 2020 15:55

Má to fér spoření extra v RUB nějaký háček kromě toho, že se od června sníží úrok na 3.25% a člověk musí nějak převézt na ty RUB a dostat je tam? Takhle na první pohled se mi to zdá jako too good to be true. Věnoval tomu někdo už nějaký výzkum?
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 4. 2020 16:02

Nebude hlavní háček v kurzovém riziku? A mám pocit, že cizoměnové vklady nedají do pojištění.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod jir.vesely 21. 4. 2020 16:15

Jasně, kurzové riziko tam určitě je, i když teď zrovna je rubl dost dole a třeba loni ty výkyvy nebyly moc velké. Zkusím někde dohledat delší historii. Pojištěné je to normálně do €100k.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 4. 2020 13:11

PatrikChrz píše:Pro splnění podmínky bezplatného vedení účtu musím mít 5 plateb kartou. Tak proč si nenechat vydat rovnou zlatou, když je stejně zadarmo :).

A i "horší" pojištění se může hodit, co neuzná jedna banka/pojišťovna, může uznat druhá. Už jsem vyzkoušel před 2 lety v Japonsku, když nám zrušili let. Některé banky hradily jen zpoždění, některé i zrušení. Takže proč nezvýšit šanci?

Tu zlatou kartu vydávají k účtu Extra. Podmínka není jen 5x zaplatit kartou. Musí se plnit další podmínky...

PODMÍNKY: alespoň 5× platba kartou měsíčně u obchodníka NEBO 500 000 Kč v investicích na konci měsíce + měsíční kreditní obrat minimálně 50 000 Kč. 599 Kč pokud účet není aktivně používán. Obě podmínky musí být splněny zároveň.
Naposledy upravil davsopl dne 22. 4. 2020 13:16, celkově upraveno 1
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 4. 2020 13:15

Mám nárok na 1234 Kč i jako stávající klient ? (myslím za věrnost).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 22. 4. 2020 13:17

Ano, pokud se změní typ účtu na nový. Číslo účtu zůstane.
davsopl
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 22. 4. 2020 13:22

Ale za mobilitu ne, předpokládám.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 22. 4. 2020 13:32

ano, mels bezak -> nedostanes nic za mobilitu...
mlrs
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka