Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 5. 2020 11:51

minarjo píše:@Lafayette16:
Až vás starší klienty zmigrují na nové IB, což dle webu mělo být už teď někdy, tak se připrav na nedokonalosti toho nového (řadu jsem jich už zmínil, zdvojení trvalých plateb v budoucí historii už na můj podnět i opravili). Chybějící typ běžného účtu je fakt jen detail :)

Netěším se... :-|
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod suram 5. 5. 2020 16:05

PatrikChrz píše:... Fakt už nevím, kam s těmi penězi :(

:-))
suram
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fox21 5. 5. 2020 17:41

Oba sazebníky na webu jsou upravené. V IB žádná zpráva, email ani SMS taky nic.
Fox21
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lafayette16 5. 5. 2020 21:29

Lze nějak zjistin PIN karty? V aplikaci nelze, v IB nelze...:-(
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jenda_s 6. 5. 2020 13:08

tak mám IB dnes 6.5. oznámení o změně úrokové sazby na spořícím účtu od 4.5.

Evidentně chování se země, kde včera již znamená pozítří...
jenda_s
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 5. 2020 14:54

@Lafayette16, i v tomto je Sberbank zpátečnická, s PIN karty neumí jejich online kanály nijak pracovat (ostatně IB neumí kartu ani aktivovat, ani zobrazit její transakce či změnu zůstatku po transakci v reálném čase, vše je hodně zpožděné). Aktivace nové karty lze provést jen první kontaktní platbou v obchodě či v ATM, PIN je zasílán výhradně poštou doporučeně, změna tohoto PIN lze jen v ATM, navíc za poplatek dle sazebníku - a to bez ohledu na bankomat, i v jejich je změna PIN placená :(. Zjistit zapomenutý PIN tedy asi jen jeho placeným znovuzasláním poštou...(ne-li dokonce výměnou karty, u této banky bych se ani tomu nedivil). Online nic z toho nové IB neumí, staré nejspíš také ne, když se ptáš.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 7. 5. 2020 15:15

Já tedy za změnu PIN v bankomatu KB nic neplatil, ale třeba si to časem rozmyslí a doúčtují... :-)
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 7. 5. 2020 15:19

Zase PIN mi přišel sice v obálce do vlastních rukou, ale hozený normálně do schránky. Chápu, zeje to věc české pošty, ale až zas bude banka kecat něco o bezpečnosti.... už mohl kartou i se zadáním pinu platit kdokoli.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 5. 2020 16:36

Do vlastních rukou a do schránky? To se mi v životě nestalo, co to máte za laxní doručovatelku? Teď v době Covidu má pošta u doporučených zásilek povoleno ani nezkoušet zvonit na příjemce (což některé dělají i jindy :) ), ale to neznamená že to může hodit do schránky, tam jen výzva a hurá na poštu, jiný postup jsem u doporučených zásilek do vlastních rukou ještě neviděl (nemyslím teď úřední doporučené s barevným pruhem, ty po X dnech mohou do schránky vhodit a je z toho fikce doručení, ale takto to Sberbank neposílá).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod jir.vesely 7. 5. 2020 16:36

Tak to mě si pošťačka hezky zavolala. Až jsem se divil, protože si nevzpomínám, kdy naposled jsem něco takového z banky dostal do vlastních rukou.
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 5. 2020 16:40

@jerry666:
Kdy jsi tu změnu PIN v ATM dělal? Dle ceníku (platného od března, klientem jsem teprve měsíc) tam poplatek 35 Kč za změnu PIN jednoznačně je bez výjimek. Je možné, že to účtují s ostatními poplatky na zlomu měsíce, ne hned. Nebo mají v systému ještě větší bordel než jsme mnozí už popsali a ani nedodržují svůj sazebník.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 7. 5. 2020 17:33

Co to máme za doručovatlku nevím, ale vzhledem k tomu, že mi ukradla (nechala ukrást) zásilku z číny, tak jsem na ní dost nakrknutý a uvažoval jsem, že vyberu peníze (karta a pin bez jakéhokoli podpisu) a budu reklamovat (teoreticky, prakticky napíšu na poštu, co by dělali, kdyby ...)
Ale reálně čekám další zásilky z číny, tak doufám, že dojdou a nechci si zvyšovat šanci na "doručení" kdoví kde.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 7. 5. 2020 22:38

Tak opravdu PIN karty nikde zjistit nelze. Jediná možnost - kartu zablokovat a nechat si vystavit novou :-)
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 8. 5. 2020 00:18

PIN jsem měnil koncem dubna, čekal bych poplatek ve výpisu za duben. Ale teoreticky může přijít i ve výpisu za květen, ovšem pochybuji...
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod minarjo 8. 5. 2020 05:24

@jerry666, vzhledem k tomu, jak vše ohledně karet je ve Sberbank "rychlé" (platby se promítnou do zůstatku často až za mnoho hodin, zejména ty z noci či víkendu, v historii jsou vidět pak ještě déle), tak bych se nedivil, kdyby to bylo v poplatku třeba až v červnu :D. Nebo je fakt možné, že mají v systému takový bordel, že poplatky za vedení co účtovat nemají, ty účtují (pak je stornují a v SMS se omlouvají), a ty co účtovat mají, ty systém "nezná" a tedy neúčtuje.
minarjo
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka