Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 11. 2020 00:57

Tak včera tak bylo osobní a firemní bankovnictví, dneska tam je nově a staré bankovnictví. Takže do toho starého se jde s tokenem přihlásit.predtim dávalo možnost jen nové a tam je ta jejich nefcni registrace. Na pobočku nejdu. Až zrusej kjavinu s nošením hadru přes nos a pusu. Nechápu jak to někdo může nosit.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 3. 11. 2020 07:18

Jo, takze jsi to proste jen nepochopil...
Na to nove musis mit od nich registracni jmeno - pokud ho nemas, tak se do novyho bankingu nemas sanci prihlasit ani zaregistrovat - musel bys projit migraci, kterou iniciuje banka, nebo kterou muzes behem cca 3 minut poresit s call centrem (manzelka to tak mela).

Ale jo, lepsi je jit na forum a blit tu nesmysly, ze nefunguje novy banking, ach jo...
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 5. 11. 2020 10:29

Taky jsem se nechal nalakat na pravidelnou odmenu. Ale zarazila me jedna vec, ze zadany prikaz s budoucim datem splatnosti druhy den zmizel a nebyl ani v planovanych platbach. Tak jsem ho zadal znova a pak se najednou zobrazil i tento. A nakonec tam mam pry zadany prikaz s datem splatnosti 1.12., ze byl zadan 1.12. To je fakt komedie tahle banka...
esquire
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 5. 11. 2020 10:39

Jako tohle je fakt mazec u Sberbank. Jednou jsem takto zadal příkaz, naštěstí na jiný svůj účet. Po několika dnech jsem si všimnul, že platba nedorazila, tak se tam podívám a příkaz nikde. Ani v historii, ani v zamítnutých platbách... Tak jsem to poslal znovu a to už prošlo. Ale aby ta komedie byla završená, tak asi o měsíc později mi začala po každém přihlášení do IB vyskakovat hláška o zamítnutí platby a je tak otravná, že se jí ani nejde zbavit :)
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 5. 11. 2020 11:52

díky za zaj. zkušenosti, už 4 měsíce přemítám plusy a mínusy SB, zda "obnovit" konto u Sberbank v rámci akce 1234 a dnes jsem se def. rozhodl, že ne a SB putuje na můj blacklist k RB a UCB 8-S
tom brava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod libol 5. 11. 2020 12:45

Jo já jsem ho kvůli 1234 obnovil, ale zas ho jdu zrušit - fakt by mne přesvědčiklo jedině, kdyby na konec dali nulu.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 5. 11. 2020 12:55

Tak za mě je úplné dno UCB, pak dlouho nic a pak SberBank (nepočítím polobanky jako Trinity nebo ING). S tím zadáváním příkazu tu mám stejnou zkušenost!
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 5. 11. 2020 14:41

Ono stačí i zadat trvalý příkaz a nemít tam v daný den dost peněz. I po jeho zrušení to také pak stále straší jako nezrealizovaná platba a nelze se toho zbavit (můj případ, kdy ten trvalý příkaz byl přenesen kodexem mobility z jiné banky a pak jsem ho včas nezrušil).
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod esquire 6. 11. 2020 22:59

Menil jsem PIN v bankomatu a prisla mi tato SMS:

Vase STATICKE HESLO k potvrzovani internetovych plateb kartou 55********** je **** / Your STATIC PASSWORD for online payments for card 55************ is ****

Vubec nerozumim k cemu to heslo je. Karta prece podporuje 3D Secure ne?
esquire
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fc70 7. 11. 2020 03:04

Běžné 3D Secure jenom potvrzuje držení mobilu, tj. 1 faktor. Podle už rok platných nařízení EU, kterým teď dobíhají odklady, k tomu musí být buď znalost (tj. heslo výše) nebo biometrie (tj. aplikace, na kterou asi nejsou schopni, jak tak Sberbank znám)
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 7. 11. 2020 06:59

Jinak řečeno, SMS kód pro net platby od Nového roku už stačit nebude, a to napříč bankami (kromě menších plateb u známých obchodníků, které banka vyhodnotí jako nerizikové). Statické heslo s PINem karty a jeho případnou změnou nemá žádnou souvislost. Mně došlo už asi před 14 dny a žádný PIN jsem neměnil, posílají to evidentně postupně. Budeš ho muset zadávat nejdéle od Nového roku (kdy skončí výjimka EU pro dočasně zjednodušené 3DS), a to spolu s SMS kódem. Jak znám Sberbank, tak změna tohoto statického hesla nebude asi jen tak snadno (třeba v IB) hned tak možná, tak si ho důkladně poznač. Jiné banky naštěstí jdou cestou ověření přes mobilní appku, pak další heslo netřeba.
minarjo
Diskutér

Odeslat příspěvekod esquire 7. 11. 2020 09:42

Takovou vychytavku jako zruseni platebniho prikazu pred datem splatnosti bychom asi u Sberbank ocekavat nemohli ze? No jeste, ze se jedna o platby na vlastni ucet, i kdyz si je vytvareji sami.
esquire
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 8. 11. 2020 18:13

Sberbank jsem kvůli novému IB v týdnu zrušil. O IB bez tokenu resp. s nutnosti telefonu nemám zájem. Naštěstí to bylo papírování na pobočce asi na 5 minut.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 8. 11. 2020 18:21

:-) ještě, že každá druhá banka token vydává, že?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod esquire 8. 11. 2020 21:47

Tak tohle je opravdu absurdni duvod ke zruseni. Mimochodem, nejake notifikace o platbach na mail asi nemozne ze?
esquire
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka