Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 14. 1. 2021 19:33

.357 - to nebude proletariátem, to bude věkem ;-) Měl jsem to stejně, ale od jisté doby do toho počítám i "duševní pohodu".
A když se rozhodnu uskutečnit ty platby - a ono to neprojde, protože si (nedokumentovaně!) rozhodli strhnout poplatek, který za několik dnů vrátí - tak mi to stojí aspoň za hodinu. To, že i tam visel dávno zrušený trvalák ...apod. Protsě už jsem na to starý.
Ale respektuji tvou volbu - jak říkám, byl jsem stejný. Já spíš reagoval na to, že ty nemůžeš pochopit, že to má nekdo jako hlavní banku - třeba je taky proletariát a spočítal si to ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod .357 14. 1. 2021 21:45

Téměř všude platím kartou, resp. telefonem prostřednictvím Google Pay, takže přepnout kartu a provést 5 plateb není žádný problém. Peníze se musí přeposílat i do jiných ústavů, např. ČSOB nebo RB, což znamená jen zadat dva TP navíc. Nevím, jak musí být někdo starý, aby ho tohle unavilo...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rad68 15. 1. 2021 08:04

Podle mě to není ani tak o stáří (nevim teda, kolik je libolovi), ale o celkové ochotě/lenosti/pečlivosti si furt hlídat plnění podmínek a změny. Já třeba poměrně dost vyzobávám bonusy za založení apod. (byť vůči většině tady na fóru to nestojí za řeč), ale i tak mám přes 10 bank a představa furt hlídat jestli jsem provedl v téhle bance 3 a v jiné 5 plateb kartou a ještě dosáhl nějaké výše obratu a nevim co mě vůbec neláká. Možná bych o tom uvažoval, kdybych věděl, že se podmínky aspoň pár let nezmění - jenže už několikrát se mi změnili pár měsíců po založení. Takže to není jen o tom jednou si nastavit počet plateb, ale furt sledovat, jestli z toho nějaké transakce nevyloučí, nezmění počet/částku, atd.
Tím pádem se účtu "zdarma" s plněním podmínek vyhýbám odjakživa, pokud z toho není opravdu velká výhoda (2 vyjímky: kdysi jsem takto měl KB kvůli pojištění v ceně, teď mám stavebko, kde je vedení za 300, ale celkové výhody to převáží). Takže i když mám ve Sberu spořák (prázdnej, z doby kdy byl úrok 1,6), tak mě neláká založit běžnej a každej měsíc zkoumat, jestli mi opravdu vrátí poplatek a jestli jsem zaplatil 4x nebo víckrát nebo co tam vůbec chcou). A jsem si skoro jistej, že kdybych měl takových účtů víc, tak mi občas změna na nějakým uteče a ve výsledku na tom ještě prodělám.

Jiná věc je, když dávají odměnu za nějakých podmínek a v nejhorším se dostanou na nulu (takže kdyby 1234 dávali k účtu, kterej je opravdu zdarma, tak budu zvažovat, jestli ty podmínky nezvládnu jakš takš plnit a buď dostanu 1234 nebo budu na 0). Ale 1234 nebo mínus (nevim kolik je poplatek při nesplnění) už mě odrazuje. Anebo ať dávaj 12345 a pak si to teda pohlídám.
Rad68
Návštěvník

Odeslat příspěvekod .357 15. 1. 2021 09:21

Není třeba nic hlídat, stačí jen občas zajít na fórum. Hlídá to tu celkem početná komunita kolenovrtů...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .357 15. 1. 2021 15:11

Dnes mě nemile překvapila rychlosti převodu z Airbank do Sberbank, více než 6 hodin...
.357
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod audiobullys 15. 1. 2021 18:23

Já posílal včera z RB do Sberbank. Místo obvyklých 8.50 kdy chodí mejl o příchozí transakci se peníze připsali tak v poledne a koukám mejl ani nepřišel.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod toustskecupem 7. 2. 2021 18:54

budu si zakladat u teto banky ucet, vyskocilo tam na mne okenko promo kodu. pokud nekdo neco ma, at posle do zpravy, nevim co to dotycnemu prida. pokud to bude nejaka koruna, tak se urcite muzeme dohodnout :) at se dari
toustskecupem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Robertos73 8. 2. 2021 10:11

V mobilní aplikaci už jdou nastavit notikace
Robertos73
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mlrs 8. 2. 2021 13:06

jo notifikaci jsem nastavil a uz mi "cinkla" vyplata :D
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jir.vesely 8. 2. 2021 14:24

Koukám, že se tady najde i pár dobrodruhů :D Zapojit do toho jejich beta testingu i svou výplatu...
jir.vesely
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 8. 2. 2021 17:44

No fakt je, ze jako hlavni banku bych to nechtel, ale na bonus dobry. Udelat jednou mesicne jednu prichozi platbu a 5 plateb kartou neni nic sloziteho.
esquire
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 8. 2. 2021 18:26

Je u Sberbank nějaká výhoda/zajímavost?
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod esquire 8. 2. 2021 18:29

1234 Kc za mobilitu po zalozeni uctu a pak kazdy dalsi rok 1234 Kc. Vetsinou se jinde dava jen jednorazova odmena.
esquire
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mlrs 8. 2. 2021 20:10

jir.vesely píše:Koukám, že se tady najde i pár dobrodruhů :D Zapojit do toho jejich beta testingu i svou výplatu...

No jo, letos tam oslavim 10 let - zakladano jeste za Volksbank - je to s podivem, ale ja tam treba zadny problem nikdy nemel - jo, mam dalsich 6 bank, ale proste asi jde jen o to, nastavit dobre ocekavani a pak to muze fungovat ;-)
mlrs
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod esquire 10. 2. 2021 17:39

Mam nastaveny notifikace do mobilni aplikace a na mail. Funguji nekomu ty do aplikace?
esquire
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka