Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 6. 2013 16:02

Ne nemám. Není zdarma (včetně transakcí), tudíž mimo moje zorné pole :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2013 12:38

Teď zajímavé info - Kdo má zájem, ať rychle běží na pobočku nejpozději do 28.6.2013.

POZOR - Snižují se od 1.7.2013 ÚROKY a navíc zcela se ruší produkt - SPOŘENÍ na BUDOUCNOST.

viz info: http://www.sberbankcz.cz/obcane/sporeni

Minimální doba fixace Zvýhodněná úroková sazba Standardní úroková sazba
5 let 3,00 % p. a. 1,43 % p.a.
10 let 4,13 % p. a. 1,83 % p.a.

Kdy můžete své peníze vybrat?
Při konci doby fixace kdykoliv a bez sankce. Do 5 dnů od podání žádosti máte peníze na Vašem běžném účtu

-- 26. 6. 2013 13:38 --

Určitě je škoda této zajímavé nabídky nevyužít.
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 6. 2013 13:00

Odkud pochází tato informace? Na stránkách nepíšou nic nového.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2013 13:09

Volala mě to finanční poradkyně, která se to dozvěděla na poradě vedení. Nové úrokové sazby, nemožnost založení produktu bude na stránkách až 1.7.2013.
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 26. 6. 2013 13:40

Díky, je to zajímavá informace. Předpokládám tedy, že nové úrokové sazby se budou týkat i spořicího účtu a už nebude nadále TOP 1 (do 150.000 Kč).
Od konce loňského roku mám založenou 10 letou variantu Spoření na budoucnost, popřemýšlel bych ještě snad i na tou 5 letou, ale střednědobě spíše kalkuluji se spořicím účtem CREDITAS s výpovědní lhůtou 36 měsíců a úrokovou szabou 3,50 % p.a. (taky už nejde založit), tak bych to asi úplně nevyužil. Takže na nějaké slušnější zhodnocení částek pod 500.000 Kč podle všeho aktuálně akorát zbývá ERB se spořicím účtem s roční výpovědní lhůtou (2,85 % p.a.).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 6. 2013 14:27

Nikoliv,spořící účet i nadále bude mit urok 1.73 do vkladu 150 tis. Kc. Tam se nic nemeni.
anonymni

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2013 10:34

Já osobě jsem si založil u Sberbank běžný účet - Fér konto a mohu řící, že jsem spokojen.

Za účet sice platím, ale zhruba tak 50 Kč měsíčně. Oproti Equabank jsou zde v pracovní době on-line převody mezi běžným a spořícím účtem, kdy připsání trvá vždy max. tak 2-3 sekundy, nikdy ne delší dobu. Dokonce jsou převody prováděny o víkendu, zde to však trvá trošku déle.
Nikdy se mi nestalo, že by mě byla chybně zaúčtována transakce na účtě či blokace platební karty apod.

Mám u nich založen i termínovaný vklad se slušným úrokem.

Mohu potvrdit velmi vstřícné, příjemné a nevnucující jednání finančních poradců na pobočkách.
Teď navíc super věc: DÝŠKO - při platbě kartou až 500 Kč měsíčně

On-line banking se autorizuje tokenem, toto zůstane do budoucna zachováno.

Brzy se spustí mobilní aplikace Sberbank a v IB Sberbank také zobrazování katertních blokací. Zatím je vidět jen snížení disponibilního zůstatku.

HLAVNÍ VĚC: SILNÝ VLASTNÍK BANKY A NAVÍC BANKA JE V ZISKU (oproti ztrátě Equabank)
anonymni

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 7. 2013 12:48

Mne se vzdycky libi jak nekdo "zasvecene" pise o silnem vlastnikovi te ktere banky. Vlastnici Equa Bank jsou silnejsi nez vlastnici vsech bank pusobicich v CR dohromady.
Navic jsou kecy o vlastnikovi banky zcela lhostejne, protoze 100% vkladu do 100.000 e kryje FPV.
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 7. 2013 12:57

Ruský polostátní moloch - to je opravdu výhra.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 23. 7. 2013 14:24

Klient ps píše:Mne se vzdycky libi jak nekdo "zasvecene" pise o silnem vlastnikovi te ktere banky. Vlastnici Equa Bank jsou silnejsi nez vlastnici vsech bank pusobicich v CR dohromady.
Navic jsou kecy o vlastnikovi banky zcela lhostejne, protoze 100% vkladu do 100.000 e kryje FPV.

Vlastníci Equabank jsou silnější z hlediska kapitálu apod než vlastníci všech působících bank v ČR. Tomu tedy nerozumím?

-- 23. 7. 2013 15:27 --

xls píše:Ruský polostátní moloch - to je opravdu výhra.

Je tady nějaké velké riziko pro drobné střadatele, že sem vstoupí tzv. ruský molouch - Sberbank?
Dle mého názoru je to silná mezinárodní i když ruská bankovní skupina.

Pořád lepší něž třeba Equabank nebo Fio apod.
anonymni

Odeslat příspěvekod mikicz 23. 7. 2013 14:32

kamarad.michal: a tobě platí za reklamu kolik, že o nich píšeš do vláken ostatních bank?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Klient ps 23. 7. 2013 14:33

Míšo, polopaticky.
Vlastníci Equa bank (tj. ti kteří investují prachy do Anacap) jsou kapitálově silnější než všechny Erste, SG, KBC, RB, UCB, Sberbank a já nevím kdo ještě všechno dohromady. Stačí takhle?
Klient ps
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 15. 8. 2013 10:42

Dobrý den,
potřebuji poradit. Nedávno jsem platil platební kartou Maestro v Polsku a zajímalo by mě jakým způsobem a jakým kurzem banka provedla zaúčtování platby (především podle jakého kurzu)
Jedná se o banku - Sberbank a platba byla prováděna v POLSKU.

Oslovil jsem banku a tady mám odpověď. Potřebuji poradit, zda to chápu správně. Díky za odpověď.

Kopíruji odpověď banky:

Chápu 1.odstavec, kdy kurz není zveřejňován karetní asociací. Moc nechápu druhý odstavec.

Velice nás těší váš zájem o služby a produkty Sberbank CZ.

V případě použití platební karty jsou zahraniční transakce zpracovány aktuálním směnným kurzem zadávaným asociacemi platebních karet VISA či Mastercard, Sberbank CZ obdrží pro zaúčtování již korunový ekvivalent hrazené částky, kterou strhne z vašeho účtu. Kurzy karetní asociace nemá banka předem k dispozici.

Pokud je účet, ze kterého je transakce hrazena v jiné měně než v měně transakce či CZK, použije Sberbank CZ pro zúčtování kurz deviza prodej pro měnu účtu. Tyto kurzy naleznete na našich stránkách www.sberbankcz.cz.

Karta může být navázána k jednomu nebo dvěma účtům.
V případě dvou účtů:
- účty mohou být v různých měnách (uvedených v kurzovém lístku Sberbank CZ), není podmínkou, že jeden účet musí být veden v korunách
- na jeden zvolený účet banka účtuje tuzemské transakce a na druhý účet zahraniční transakce
- jestliže je měna zahraniční transakce shodná s měnou definovaného účtu pro zahraniční transakce, odpadá kurzový přepočet, transakce je transparentně zaúčtována, což navíc zjednodušuje kontrolu.

V případě jakýchkoliv dalších otázek jsme vám plně k dispozici.
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 8. 2013 11:20

Četls sis obchodní podmínky jaks to stvrdil svým podpisem při žádosti o vydání platební karty?

Stejně ti to píšou blbě - hlavně platební karty pro Sberbank CZ jsou vydávány ČSOB a transakce v cizích měnách jsou přepočítávány právě ČSOB (tudíž dle kurzovního lístku ČSOB deviza-prodej, v případě měn, které nejsou v kurzovním lístku to má být prý příslušnou karetní asociací).

Pak už pouze zmiňují, že debetní karta k běžnému účtu může fungovat jako multiměnová, ale nejvíce s dvěma účty, tzn. pokud máš účty např. v CZK a EUR, tak při placení v EUR se bude rovnou strhávat částka z EUR účtu, pokud to budeš mít kartu ale pouze k EUR účtu a budeš platit v cizí měně, třeba USD, tak myslím, že to opět píšou blbě - banka ti přepočítá kurzem deviza-prodej částku z USD, ale pouze na CZK, z EUR účtu ti strhnou částku přepočtenou z CZK kurzem deviza-nákup (měnový pár EUR/USD banka přímo nezobchoduje).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 8. 2013 16:51

Zajímal by mě váš názor na novou Sberbank.

Zda je to dle vás silná banka a důvěryhodná banka?
Co říkáte na její produkty a služby?

Jakou vaše zkušenosti?
Co jejich nová reklama?
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka