Sberbank CZ

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod franko_cz 17. 8. 2013 20:13

Ty tvoje dotazy ve všech vláknech aby se rozproudila diskuze mě začínají dost otravovat.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 18. 8. 2013 16:32

Moje dotazy nejsou na rozproudění diskuze, ale protože mě zajímá názor diskutujících na Sberbank.

Je to nová banka a navíc brzy bude mít v televizi masivní reklamu.
Tak se nezlob, že to sem kopíruji znovu.

-- 18. 8. 2013 16:34 --

Zajímal by mě váš názor na novou Sberbank.

Zda je to dle vás silná banka a důvěryhodná banka?
Co říkáte na její produkty a služby?

Jakou vaše zkušenosti?
Co jejich nová reklama?
anonymni

Odeslat příspěvekod fremantle 18. 8. 2013 17:19

Bohužel, taky souhlasím s franko_cz, zbytečně zapleveluješ diskuzi i v jiných vláknech nějakou bezvýznamnou Sberbank CZ - navíc, neví to žádná nová banka, pouze se rebrandovala z Volksbanky, které služby nestály dohromady za nic a v této oblasti řádný významný posun nenastal (třeba už tak běžný platební nástroj jako je platební karta je vydávána ČSOB).
Vedení základního BÚ je sice bezplatné, ale ale co z toho, když operace jsou zpoplatněny...
Na reklamu serepes, Sberbank CZ jednoduše nemá co nabídnout a nepomůžou tomu ani krátkodobé akviziční akce typu "dýško" (argumentovat tím ve vlákně Equa bank, která při spuštění za každou platbu vracela 3 % je dost mimo)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 8. 2013 07:30

Takove otazky v kombinaci se jmenem Michal me v hlave asociuji jedineho Michala a to Kolesu. Uz se nemuzu dockat otazky na to zdali banka plave a kolik udela bazenu. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 8. 2013 14:00

Jen mě napadlo, zda někdo využívá tzv. dýško na spoření u Fér konta?

Já ano a za tento měsíc mě to hodí asi 190Kč, takže super.
anonymni

Odeslat příspěvekod xls 25. 8. 2013 14:53

To mně kreditky hodily za měsíc přes 2000,-. A kromě toho to není jako to dýško omezené jen do prosince.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 1. 2014 22:34

Akorát jsem dostal poštou nabídku na "FÉR" kreditní kartu, tak jsem se schválně podíval co umí. V podstatě nic, co by stálo až natolik za zmínku, ale zajímavostí je, že i výběry z bankomatů spadají do bezúročného období (max. 45 dní) a zpoplatněny jsou poměrně vstřícně - 0,25 %, min. 15 Kč z bankomatů Sberbank CZ - 0,50 %, min. 30 Kč z bankomatů ČSOB, z ostatních bankomatů v tuzemsku a zahraničí už poměrně obvyklých 1,50 % (min. 90 Kč), resp. 1,75 % (min. 120 Kč). Zajímavá alternativa pro někoho, kdo by se rád dostal k neúročené hotovosti, ovšem až po ZUNO (umožňuje převádět úvěrový rámec na běžný účet zdarma) a UCB (služba Zavolej a zaplať je zatížena poplatkem 99 Kč, takže je při výběru více než 39.600 Kč výhodnější než Sberbank CZ).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 8. 4. 2014 07:09

http://www.sberbankcz.cz/obcane/sporici ... et-garance

Podrobné informace o produktu

Chcete své finance výhodně a bezpečně zhodnotit? Připravili jsme pro Vás ideální řešení – Spořicí účet GARANCE, který zhodnotí Vaše peníze jednou z nejvyšších sazeb na českém trhu. Jako bonus Vám banka garantuje, že výši sazby nezmění až do konce roku 2015.

SPOŘENÍ BEZ FIXACE - peníze máte kdykoliv k dispozici

Vklady v Úroková sazba Pásmo
CZK 0,43 % p.a. do 499 999 Kč
1,43 % p.a.od 500 000 do 2 500 000 Kč
0,01 % p.a.od 2 500 001 Kč
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 4. 2014 09:03

Super, super dobrá věc.

Určitě si účet založím. Garance je fakt dobrá, jen je otázkou jak se budou do budoucna vyvíjet úrokové sazby. Zda půjdou do roku 2015 nahoru nebo zůstanou či níže.
Vzhledem k tomu, že účet bude možné kdykoliv zrušit a vybrat peníze bez sankce, tak je to dobrá věc.

Jaký na to máte názor?
anonymni

Odeslat příspěvekod franko_cz 8. 4. 2014 09:27

Já myslím, že to je dobrá nabídka s ohledem na zavedení pásmového úročení u ostatních bank, kde spoření vůbec mělo smysl.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2014 09:37

Mě se to moc zajímavé teda nezdá, u toho efektivního maxima, 2,5 mio. bude vycházet úroková sazba 1,23 % p.a. (no dobrá, s ohledem na měsiční připisování úroků více) a s nižší úložkou klesá.
Při úložce cca. 1,5 mio. pak vychází efektivní úroková sazba zhruba stejně jako u LBBW Garant, kde slibují úrokovou sazbu na rok po založení ve výši 1,1 % p.a. - a ještě snad lépe vyjde pak rozdělit takovou částku třeba mezi Equa (1,2 % p.a. do 1,25 mio.) a Zuno (1,5 % do 300 tis.) nebo šoupnout na Wüstenrot s roční fixací (1,4 % p.a. do 1,5 mio.)

-- 8. 4. 2014 08:50 --

Hm, banka získala doménu sberbank.cz: http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/sbe ... 590604f2e/
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 4. 2014 10:47

Interpretace pásmového úročení je vždy problém, málokdy to mají explicitně uvedeno tak, aby bylo zřejmé, zda dosažením daného pásma se příslušnou sazbou úročí celý zůstatek nebo zda se jednotlivá pásma úročí zvlášť svojí vlastní sazbou.

To samé se tu řešilo, když začínala Wustenrot, někdo se jich zeptal a oni to v sazebníku rozepsali.

Pokud by to bylo jak si myslí fremantle, tak by to bylo o ničem.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod slazz 8. 4. 2014 10:51

Stejně jako netankuju u Lokoilu bych si nedal peníze do rusácké banky ať má úroky jaké chce.
slazz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 8. 4. 2014 11:01

A já je naopak při současné protiruské hysterii velmi rád podpořím.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 8. 4. 2014 11:14

Já taky, minulý měsíc Krym, tenhle měsíc Charkov, Doněck, Luhansk, v květnu Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva, v červnu Karlovy Vary.
xls
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka