Akutni prevod liber do britanie

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 5. 2. 2013 23:57

Ahoj,

potrebuji poslat cca. 15 k czk na britsky ucet, takze aktualne mam jen koruny a jedina vec co me napada je western union. ps: mam ge, equa, mbank, zuno a budu rad kdyz zde nekdo najde lepsi variantu nez u western union. opravdu dik
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod qwdan 6. 2. 2013 01:22

Proc to nejde poslat mezibankovnim prevodem? Prijemce snad bude znat IBAN a SWIFT/BIC sveho uctu...
qwdan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2013 08:09

Přesně tak, pošli to bankovním převodem. Jen to nepůjde poslat jako SEPA / TARGET2, pokud to má být v GBP.
Řešení:
1) dohodnout se s příjemcem a poslat platbu v EUR, např. přes Europlatba.cz bez poplatku - "předmětem jednání" bude jen kolik EUR místo původní částky v GBP
2) poslat v GBP.
a) GE - 1 %, min. 220 K č, max. 1 500 K č
b) Equa - 199 Kč
c) mBank - 0,5 % z částky převodu, min. 220 Kč, max. 840 Kč
d) Zuno - 280 Kč

a - c: pokud pošleš jako OUR, připočtou se ještě poplatky zahraničních bank, nejsou předem známé. U Zuno je platba OUR za 480 Kč (částka je pevná, je v tom zahrnut už ten poplatek 280 Kč za odchozí platbu)

Slušné podmínky má ještě FIO (250 SHA, 500 Kč OUR), klidně ti můžu poslat. Pak jsou tu ještě devizovky, jenže pro Akcentu je to platba příliš malá (http://www.mesec.cz/aktuality/akcenta-z ... ch-plateb/) částka (takže za tučný příplatek), Fortissimo nemá nic moc kurzy (a pokud tam nemáš smlouvu tak další 4 eura, ale klidně ti to pošlu, já s nima smlouvu mám), Easychange nedělá GBP,...
Můžeš zkusit ostatní jako SAB, Accredi, Divíška, třeba se na něčem domluvíte
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 2. 2013 08:15

qwdan píše:Proc to nejde poslat mezibankovnim prevodem? Prijemce snad bude znat IBAN a SWIFT/BIC sveho uctu...

Přesně tak. Zvlášť jestli to má být řešeno akutně. Při skladbě tvých účtů bych to řešil přes GE Money Bank, tam bych čekal nejmenší problémy s realizací.
Naposledy upravil franko_cz dne 6. 2. 2013 08:25, celkově upraveno 1
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2013 08:23

Tu platbu přes WU požaduje příjemce? Pokud ano, je to podezřelé, tenhle způsob převodu používají hodně podvodníci, protože je velmi obtížné dohledat, kdo platbu vyzvedl.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod franko_cz 6. 2. 2013 08:28

PatrikChrz píše:b) Equa - 199 Kč

Z ceníku Equa:
Zahraniční platba odchozí (s poplatkem OUR mohou být účtovány další poplatky třetích stran)
od 01/02/2013 299,–
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 2. 2013 08:37

:(
Hlavně že do toho ceníku čumím :-[
Ale je to zvláštní, ostatní banky zahraniční transakce zlevňují, Equa zdražuje :shock:
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 6. 2. 2013 09:54

tak asi bych to poslal pres mBanku ale nevim kolik bude ta castka ? v 220+? kolik bude ten poplatek, na info mbank mi ani nerekli rozsah kolik to muze byt proste jen ze 220 a zbytek se dovyuctuje. Mate predstavu? Posilam to do lloyds bank
DNSTUFF
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 2. 2013 11:08

A co devizovka? U Fortissima bude pravděpodobně u této částky kurz ještě horší, než u banky (s mBank vyjdou asi i srovnatelně), ale poplatek bude 4 € (pokud nemáš rámcovku, uzavření bude stát další 4 €, pokud to nepošleš přes někoho, kdo ji už uzavřenou má). Je si to třeba přepočítat.

-- 6. 2. 2013 10:24 --

Tak by to nebylo nic strašného, kurz deviza-prodej u mBank 30,4569 Kč/£, kurz deviza-prodej KB 30,3211 Kč/£, kurz Fortissimo (při ekvivalentu 500 GBP) 30,236 Kč/£.
fremantle
Diskutér