Prosím poraďte při výběru levného účtu s obratem 10 tis.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 19. 3. 2013 03:40

Zdravím,

vybírám účet pro manželku s minimálními náklady. Přečetl jsem si vlákno z přelomu roku na podobné téma: viewtopic.php?f=316&t=1182922&st=0&sk=t&sd=a
a předběžně to znamená, že vybírám mezi Equa, Fio a GE. Nechám si poradit i jiné tipy, bude-li se nás to týkat. mBank ve mně nebudí důvěru (prosím abyste se zdrželi flame - kdysi jsem něco chtěl ohledně účtu na infostánku a dostal jsem do ruky letáček, přičemž dotyčný věděl o vlastních produktech prd).

Manželka nevyužívá mnoha bankovních služeb, protože všechny trvalé příkazy a inkasa jdou ode mě. Jinými slovy hledáme levný účet, na který každý měsíc přijde přibližně 11 tis korun.
Měsíčně provede manželka asi 4 výběry, přičemž minimálně jeden bude určitě v bankomatu jiné banky (bohužel např. Fio má v celé Olomouci jen dva bankomaty). Zajímavou alternativou by byly i výhodné výběry při nákupu - cashback. Platební kartu v cizině nebude využívat.
Účet musí (pokud možno bezpečně) umožňovat platby na internetu.
Hodilo by se pravidelné informování např. SMSkou nebo mailem o změnách na účtu/zůstatku.

Kontokorent ani nic podobného na tomto účtu nebude využívat.
Transakce na pobočce budou jen v minimální míře.
Zhodnocení vkladů neřešit - kolik měsíčně na účet přijde, tolik z účtu odejde (alespoň v celoročním průměru).
Teď máme oba ČS a musíme mít kvůli hypotéce i účet u ČSOB, proto ČS hodláme zrušit.

Díky.
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 3. 2013 06:51

GE nebo Equa.
Těch výběrů je poměrně dost a jinak GE má bankomaty na každém rohu - jseš si jit, že i v takovém případě tam musí být výběr v bankomatu jiné banky? Taky nepíšeš, kolik průměrně zaplatí kartou, ale předpokládám, že při kreditním obratu do 11 tisícovek to moc nebude, aby šlo zařadit i Fio (1 výběr v cizím bankomatu za každé 4.000 Kč), nebo mBank (1-3 výběry zdarma při obratu 2-4.000 Kč). Infokiosky mBank to je jiná liga, pracovníci nejsou ani zaměstanci banky, ale OSVČ, kteří mají prostě prodat produkt v případě zájmu a vhodné jsou tak akorát na přístup k IB nebo telefonát na mLinku zdarma...
Účet u ČSOB převést na Era Online účet u Poštovky (lze se zachováním čísla stávajícího účtu), který je při průměrném zůstatku nad 15.000 v měsíci veden zdarma a lze jej používat k hypotéce HB.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 19. 3. 2013 08:01

Pro vaše účely asi bude nejlépe vycházet ta Equa.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2013 08:21

franko_cz píše:Pro vaše účely asi bude nejlépe vycházet ta Equa.

Souhlas a nejlépe založit přes http://www.aquelclub.cz/vyberte-si-vyho ... equa-bank/, kdy nebude nutné hlídat obraty a zůstatky, tedy pokud jsou informace v odkazu přesné.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 3. 2013 08:23

Aquel Club je něco od Aquel Creditu??
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2013 09:27

Netuším, odkaz byl ve vlákně Equa
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 19. 3. 2013 09:46

Jestli ano, tak doporučuji obezřetnost.
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 19. 3. 2013 11:06

Kvůli jednomu troubovi na kiosku bych mBank nezavrhoval. Mají tři výběry z libovolného bankomatu za 9 Kč, při obratu na kartě mohou být zdarma.

U Equa je riziko, že s platem 11 tis. v případě třeba nemoci nebude splněn obrat 10 tis.. Při registraci přes Aquel vzniká členství v nějakém jejich klubu a není na jejich webu zřejmé zda z toho neplynou nějaké závazky. Dále se obávám, že Equa těch 10 výběrů zdarma z cizích bankomatů prostě neustojí a časem je buď zpoplatní nebo výrazně omezí.

GE pokud vyhovuje umístění bankomatů asi OK.

U FIO to už bylo napsáno, pouze dva bankomaty a výběr z cizího je drahý nebo vykoupen vysokým obratem na kartě.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 19. 3. 2013 14:31

Ten Aquelclub bude asi pěkná bouda, když nejsou na web schopný dát ani pravidla toho svého "klubu", jen přihlašovací formulář.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 3. 2013 15:01

Zdržuji se flamu
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod fahrman 19. 3. 2013 15:28

Žena ty 4 tis měsíčně kartou spolehlivě zaplatí.
Pokud se obratem myslí, že tam má být připsáno nebo strženo min. 10 tis, tak to taky půjde poměrně spolehlivě.
Kolik stojí u těchto bank cashback?
A která z nich, jakou formou a za kolik informuje o pohybu/zustatku na uctu napr. SMSkou?

-- 19. 3. 2013 14:29 --

fremantle píše:Účet u ČSOB převést na Era Online účet u Poštovky (lze se zachováním čísla stávajícího účtu), který je při průměrném zůstatku nad 15.000 v měsíci veden zdarma a lze jej používat k hypotéce HB.

Děkuji za tip, podívám se na to :!:
fahrman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2013 15:43

Fio má info přes SMS za poplatek, ale jde to vyřešit přes e-mail přesměrovaný jako SMS na mobil (zdarma). Fio má široké možnosti nastavení SMS i emailu.

Equa má SMS zdarma
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 3. 2013 16:01

PatrikChrz píše:Equa má SMS zdarma

Nemá.
Informační SMS:
- o platbách, transakcích a zůstatcích (zaslaná na tuzemské telefonní číslo): 1,50 Kč
- o realizované platbě (zaslaná na zahraniční telefonní číslo): 3,50 Kč
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2013 16:05

Aha, díky za upozornění, mám to vyřešeno jako u FIO - tedy SMSky přesměrované na mobil, tak mi to ani nějak nedošlo, že to není "přímo"

-- 19. 3. 2013 15:06 --

GE (u tarifu Genius Gratis) má ale SMS zdarma (určitě :D ). Email neumí (jejich škoda, klidně bych jim nějaké drobné ušetřil)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Proti srsti 19. 3. 2013 18:01

fahrman píše:Pokud se obratem myslí, že tam má být připsáno nebo strženo min. 10 tis, tak to taky půjde poměrně spolehlivě.
Kolik stojí u těchto bank cashback?

Musí to být KREDITNÍ obrat, na běžný účet musí v součtu dojít minimálně těch 10 tisíc. Lze to generovat i uměle, tj. poslat/odeslat.
Cashback je u Equa zdarma.
Mám s touto bankou celkem dobré zkušenosti.
Proti srsti
Diskutér

Další stránka