Prosím poraďte při výběru levného účtu s obratem 10 tis.

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 3. 2013 08:05

Nemusíš splňovat podmínku pro bezplatné vedení
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marvy 20. 3. 2013 09:16

AHA ,tak to je pro někoho dost podstatný plus. :hm :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 3. 2013 09:28

Presne tak, odpadne starost s "rucnim" udrzovanim obratu :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 3. 2013 10:26

xls píše:Fio je na rozdíl od mB klasická banka, takže v případě potřeby zajdeš na pobočku a tam se dá všechno vyřídit (vklad, výběr, reklamace). A těch rozdílů je tam samozřejmě víc - mB už kromě jiného několikrát radikálně změnila podmínky svých produktů, taky jsem jí ze začátku měl, ale ukázalo se to jako nepoužitelné.

Ano FIO má na rozdíl od mBank klasické pobočky a provádí hotovostní operace. Také má licenci od přímo ČNB kdežto mBank funguje jako organizační složka zahraniční právnické osoby na základě licence udělené v Polsku, to ale pro klienty není zásadní rozdíl.

Vyřízení reklamace je otázka kompetentnosti daného pracovníka, nikoliv toho kde sedí.

Co je na mBank nepoužitelné? Například politiku výběrů z cizích bankomatů má daleko vstřícnější, než FIO.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 20. 3. 2013 11:17

Nepoužitelnou se ukázal být u mB spořicí účet, karta pro placení a výběry v zahraničí, komunikace a způsob vyřizování požadavků, atd. V podstatě nebyl žádný důvod to nezrušit.
S Fio nemám problém ani s bankomaty, jeden mám bez problémů v dosahu, na větší částky nebo vklady případně pobočku. Ze 4 bezplatných výběrů, které mi dali na začátku, jsem ještě ani žádný nevyužil.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Barbora18 20. 3. 2013 21:50

franko_cz píše:Patriku na tvém místě bych equu ze své sbírky známek vyřadil, protože ti je k ničemu.

sice není vzkaz určen mně, ale odpověď by mě zajímala - proč by měl patrik vyřadit Equu? je fakt, že to celkem podrobně popisuje, ale na druhou stranu je to banka, která má pořád coi nabídnout :-)

-- 20. 3. 2013 22:56 --

vit.spinka píše:Equa: zjištění zůstatku v bankomatu je zdarma.

jj, to máš pravdu - tady je to podrobně http://www.novinky.cz/finance/295215-za ... korun.html
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fahrman 26. 4. 2013 23:05

Protože pořád nebyl čas vyřešit nový účet, chci se zeptat, zda jsou k tématu nějaké nové informace / produkty ..?
Po víkendu se na to vrhneme...
fahrman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 4. 2013 02:05

No od posledka změnila podmínky AirBank, nyní má i u Malého účtu převody zdarma, takže pokud máš v dosahu její bankomat, tak je použitelná.
Aktuálně seznam potenciálně bezplatných bank (dle způsobu použití) vypadá takto: Air, Citi, Equa, Fio, GE, mBank, Poštovka, Zuno. Pro právnické osoby pouze Fio.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků