zablokovany učet nad 100 000kč

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 21. 3. 2013 23:15

zdravím, kamarád mi dluží peníze jenže mu dnes přišlo na učet 110 000kč a on tvrdí že mu banka zablokovala učet jde konkrétně o Ge money bank. Prej že jednorázový vklad muže byt jen 99.999 kč. prej to nějak musí prošetřit že došlo najednou tolik penez. Samotnému mi to přijde celkem divne nevím Máte s tím někdo zkušenosti nebo je to jen vymluva? Popř jak dlouho trvá to prověření ? prej mu řekli i několik dní nebo tydnu máte s tím někdo zkušenosti?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 3. 2013 23:20

Neříkej, žes tomu jen na chvilku uvěřil :-D
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod Proti srsti 21. 3. 2013 23:31

Kamarád ti pěkně kecá, zdá se.
Sice čistě teoreticky existuje ze strany banky možnost blokace prostředků na účtě (opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti), ale to se OBVYKLE týká poněkud jiných částek a HLAVNĚ to banka tomu klientovi určitě neříká a nevysvětluje. Obávám se, že ze strany "kamaráda" to je jen průhledná výmluva.
Proti srsti
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 22. 3. 2013 00:33

blbost. u jakékoli banky nebyl problém při zřízení účtu vložit na účet jakoukoli částku, nejvíce jsem vkládal do HSBC ale tam byla suma 1mio Kč přímo podmínkou, ale ani jinde nebyl nikdy žádný problém. 100 litrů není dneska žádná obrovská suma... člověk takovou částku dostane na kreditce za 5minut u kiosku v obchoďáku
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 3. 2013 08:11

Nesmysl, sám jsem vkládal na účet půl milionu.
Jediné, co mě napadá, je, že má nějakou exekuci.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 22. 3. 2013 08:25

Jedine? Me zase jedine co napada, ze nema ani vorla a mlzi.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod martinsip 22. 3. 2013 08:29

Vklad je bez limitu

Kalí vodu
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor view 20
martinsip
Diskutér

Odeslat příspěvekod misaan 22. 3. 2013 10:08

A to je ještě tvůj kamarád? Btw jednou jsem vkladál 0,5mega na účet u KB a na druhý den mi volali kde jsem to nabral.. žádná blokace ale neproběhla.
misaan
Diskutér