Spoření v CHF

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Havers 26. 3. 2013 22:26

Ency píše:Sporit v cizi mene v zemi kde neni oficialnim platidlem je nevyhodne - jen strucny vycet, plati se za kazdy prevod jako zahranicni mena, penize nejsou pojisteny u fondu (kdyz banka krachne, nic nedostanes), urok nebude take nic moc.

Toto je určitě více matoucí příspěvek než ten můj. 8-P Samozřejmě se tu stále bavíme o ČR a o vkladu v CHF, tak zněl tazatelův dotaz.

Mimochodem, u které pobočky zahraniční banky v ČR by nebyl pojištěn vklad v CHF?
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 27. 3. 2013 09:25

Ja ani nevim o bance co by vklad v CHF umela.
Ale rozhodne je tu spoustu pobocek zhranicnich bank, ktere jsou pojisteny podle pravidel ve sve zemi.

Proste jednoduse banka, ktera tu podnika bude mit na 100% vzdy pojisteny jen vklady v EUR a CZK.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 27. 3. 2013 09:35

Ency a co se takhle mrknout o stránku dříve? ER-Bank, 1letý termíňák v CHF za 1,8% p.a.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 3. 2013 09:35

Měna na pojištění nemá vliv
http://www.fpv.cz/cs/co-je-pojisteno.html

Samozřejmě nejsou imunní vůči státním zásahům (např. nucená směna dolarových vkladů za pesos v Argentině, což se rovnalo 75 % ztrátě)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PetrAsch 27. 3. 2013 21:21

Úrok mě netrápí. Chci mít peníze mimo Kč a eura jako pojistku, CHF se mi zdá jako relativně nejbezpečnější měna.
Případné posílení franku by byl příjemný bonus navíc.
Proto jsem zvolil matraci.
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod PetrAsch 15. 1. 2015 15:59

Dnes mě frank potěšil :-)
PetrAsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 16. 1. 2015 09:09

U nás včera ve směnárně odpoledne CHF prodávali za 29,50 Kč a kupovali za 23,80 Kč. :-) Myslel jsem, že se jako slavo přiživím, ale už bylo pozdě. :-( Možná že velký banky (KB, ČS, ...) na změnu reagovaly zpožděně a tam se to ještě dalo.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 1. 2015 10:11

Holt musíš najít další příležitosti...třeba ještě stihneš oběhnout trafiky a skoupit pár výtisků Charlie Hebdo a prodat za desetinásobek na ebayi... :D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Michall001 16. 1. 2015 11:11

Třeba se to ještě někdy zopakuje ;-). Asi nejlepší bylo nakoupit franky v GE za 24,38 a dopoledne je prodat v UCB za 30,7. Kdo to ale stihl… Celkově je problém sehnat rychle franky v hotovosti. Možná je to lepší v Praze, kde jsou centrály. Většina směnáren frank včera vůbec nebrala.
Michall001
Kolemjdoucí

Předchozí stránka