Družstevní záložny - průzkum

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jarisak152 12. 4. 2013 12:26

Zdravím,
příští týden absolvuji přijímací pohovor na studium u německé banky, na který si musím připravit patnácti minutovou prezentaci na téma družstevních záložen, zda mají v současné době ještě budoucnost. Tímto bych Vás chtěl požádat o pomoc vyplněním dotazníku týkajícího se této problematiky.

Byl bych vděčný i za každý bližší příspěvek (osvětlení problematiky), či váš názor, zda jsou kampeličky ještě aktuální a případně konstruktivní návrhy na doplnění dotazníku apod.

Dotazník se nachází zde:
http://www.vyplnto.cz/databaze-dotaznik ... ozny-budo/

Děkuji,
Jaroslav Vaňkát
Naposledy upravil Jarisak152 dne 12. 4. 2013 13:05, celkově upraveno 1
Jarisak152
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 12. 4. 2013 12:34

Odkaz je poškozen, dostanu se jen na hlavní stránku vyplnto.cz

Jinak družstevní záložny mají i dnes smysl, v době 0 zhodnocení u velkých bank nabízejí alespoň nějaké zhodnocení.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarisak152 12. 4. 2013 13:06

Děkuji, odkaz opraven.
Jarisak152
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod melolontha 12. 4. 2013 15:46

na otázku, jestli mám účet u velké banky se dá odpovědět jenom NE....jestli se nepletu

Nejsem si jistá, že přispěvatelé tohoto fóra představují typický vzorek populace :)
melolontha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod franko_cz 12. 4. 2013 16:16

Myslím, že prolistováni tohoto diskusního serveru přinese více informací než výsledky dotazníku.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jarisak152 12. 4. 2013 18:20

Spíš, než o získání konkrétních informací o družstevních záložnách, mi jde o průzkum, abych ukázal, zda jsou dnes v kurzu, nebo přežitek.
Jarisak152
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thom 12. 4. 2013 23:33

Ok ale tady ti odpoví lidé celkem erudovaní a ti mají přístup k záložnam veskrze kladný.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2013 05:57

Přesně tak, tady získáš vše možné, ale určitě ne odpovědi reprezentativního vzorku populace.
Kdyby o existenci a neexistenci bankovních ústavů rozhodovalo místní osazenstvo, tak některé banky to můžou už dávno zavřít :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alexpraha 13. 4. 2013 17:15

Kampeličky jsou v kurzu i přežitek :- )
Finanční průmysl je dnes v podstatě dokonalý a tak kampeličkám zbývají jen malé oblasti, pro které se velké bance nevyplatí dělat produkty, počítat rizika atd.
Klienti by chtěli platební styk bez poplatků, vysoké úroky na vkladech, nízké úroky na úvěrech a tak dokola. Najít nějaký kompromis není jednoduché. Navíc akcionáři tlačí na co nejvyšší zisk, takže po nějaké době management začne nakupovat sračky, jen aby měl další kvartál zisk, co bude za další kvartál je jim fuk. A občas, za pár let to všechno klekne, daňoví poplatníci zaplatí ztráty a jede to znova.
Ale to bych asi na přijímacím pohovoru neříkal :- )
alexpraha
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 4. 2013 17:26

Myslím, že je to hezky řečeno.
Ano, kampeličky nenabízí nic, co nejsou schopny nabídnout i banky. Jenže banky ne vše nabízet chtějí, když jsou jim zákazníci ochotni přistoupit i na méně výhodné a pro ně vhodné služby. A tak kampeličky mohou využívat různá neobsazená místa na trhu, které se bankám využívat nevyplatí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Thom 13. 4. 2013 18:42

alexpraha: rozdíl je i v nákladech. Banka je většinou byrokratická mašinerie. Od určitého počtu lidí je prostě těžké takovej moloch efektivně řídit a navíc tvoří obvykle produkty s různými "výhodnými" vychytávkami, které stojí nějaké náklady implementovat, ale i pak udržovat a peklo přijde, když mají ty systémy migrovat. Kampeličky mají produkty jednoduché a v podstatě stále stejné. Klientovi, který nepotřebuje sofistikovaný produkt (často jen pro svůj pocit) to stačí.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.adamek 16. 4. 2013 10:08

Ahoj, na http://motejlek.com jsem se dočetl že

Jedna z pěti největších kampeliček je na pokraji skandálu (upraveno)
04. 04. 2013 – 18:36 Lidé

Problémy se valí na jednu z pěti největších českých kampeliček. Její lidé jsou od začátku roku stíhaní policií pro podezření ze spáchání „zvlášť závažného zločinu podvodu ve stadiu pokusu“. Kromě toho motejlek.com disponuje informacemi o velmi podezřelých okolnostech navyšování základního kapitálu družstva.


Celý článek je pouze pro registrované, takže netuším, o jakou kampeličku se má jednat. Tušíte někdo, o co by mohlo jít?
petr.adamek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod luk.zah 16. 4. 2013 12:20

Je to WPB Capital a uz jsem tu o tom psal. Kampelicka rozeslala dopis na druzstevniky, kde jim situaci s predstihem vysvetlila a i zde se uzivatele na foru shodli, ze o nic nejde.
Zkratka byvaly clen se snazi skodit.
luk.zah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 4. 2013 13:28

luk.zah píše:Je to WPB Capital a uz jsem tu o tom psal. Kampelicka rozeslala dopis na druzstevniky, kde jim situaci s predstihem vysvetlila a i zde se uzivatele na foru shodli, ze o nic nejde.
Zkratka byvaly clen se snazi skodit.

Na druhou stranu Motejlek miva dost casto kvalitni a zasvecene informace, zadny bulvar, takze jestli je jeho clanek opravdu o wpb, tak bych to nebral na lehkou vahu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilass 16. 4. 2013 13:45

Je fakt, že kampeličky nemají moc co jiného, než banky nabídnout , takže o to víc se musí snažit, aby klienty přitáhly.Nejvíc lákají na dobře úročené sporáky, proto mám od lonska hlavní spořák u MSD, (2,8 % p.a) ,vše bez poplatku (sice příkazy k převodu ven jen osobně na pobočce, ale jsem přímo z Olomouce,a navíc posílám peníze jen tam, zatím nevybírám, tak mi to nevadí), IB není ,ale je "elektronický výpis" , tedy náhled online kdykoli k dispozici.A pohotovostní spořák mám u AXY.
A proti bance je i jiná výhoda , pokud totiž "rupne" banka, tak by ve Fondu pojištění vkladů peníze stačit nemusely, ale to u podstatně menší kampeličky nehrozí.
vilass
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků