Výběr levného BÚ s výběry zdarma (přechod z ČS)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fahrman 6. 5. 2013 19:05

Zdravím,

už jsem tu díky vám vyřešil spoustu věcí. Mám AXA pro platby kartou v zahraničí, eurový účet mám ve Fio, manželka má GE Genius Gratis a já se teď budu snažit přestěhovat povinný účet k hypotéce z ČSOB k Poštovní spořitelně.

Přesto bych rád účet, který bude primární (resp. bude se doplňovat s Erou). Dosud mám ČS a měsíčně mě účet vychází na 110-130kč. Když jsem mrknul na počet transakcí/položek za poslední tři měsíce, pak:

platba z/do: duben 9x, březen 7x, únor 6x
SMS: duben 5x, březen 1x, únor 4x (mám nastavený vysoký limit změny, při které má informovat)
inkaso, sipo, TP, došlá: duben 10x, březen 8x, únor 8x

Výběry z bankomatu (ideálně libovolného) bych měl tak dva až tři měsíčně, ale rád bych je pokud možno zdarma nebo alespoň velmi levně. Uvítám možnost snadných vkladů hotovosti na účet (buď vkladový bankomat nebo kamenná pobočka v Olomouci). Hodila by se pozdní hodina zaúčtování v den splatnosti (cut off?). Kvalitní internetové bankovnictví výhodou :)

Jestli považujete něco za důležitý parametr účtu, klidně ho vyzdvihněte.
Na účet přijde měsíčně určitě přes 10 tis.
Nechci Fio (nemají bezbariérovou pobočku).

Díky
fahrman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 6. 5. 2013 19:13

GE Genius Gratis, je potřeba sehnat kod

Equa - pokud splníš podmínku 10 000 Kč příchozích na účet měsíčně, vše je zdarma včetně výběrů z jakéhokoliv bankomatu. Na účet lze vkládat pouze na poště.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 7. 5. 2013 13:38

Na Genius Gratis nedosahnu - mel jsem ucet u GE az do lonskeho cervna a navic nema vybery zdarma, nybrz za 40,-

Equa beru v potaz uz dele ... jak ma resene vklady zbytek bank bez kamennych pobocek?
fahrman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 5. 2013 14:16

U GE měli tuším i retenční nabídku Benefit určenou pro stávající klienty, kde jim placený účet překlopili na variantu identickou jako GE Gratis při podmínce kreditního obratu 7.500 Kč za měsíc. Případně šlo i založit na pobočkách v Globusech Gratis bez podmínek.
Ve všech bezhotovostních bankách je to stejné, hotovost lze vložit pouze poštovní poukázkou. U Equa bank jsou náklady na jeden vklad v měsíci proplaceny (na účet banka vrací 33 Kč po uplynutí měsíce) při uvedení variabilního symbolu 111.
Zvážit bys případně mohl ještě snad i Air Bank, vlastní bankomaty mají sice pouze na pobočkách (ale jsou tam i depozitní) a vybírat lze i v Sazce (za poplatek 10 Kč u malého tarifu, ale do konce září jsou výběry zdarma i tam).
Popřípadě Citibank, kde je ovšem minimální kreditní obrat na vedení zdarma 25.000 Kč, výběry v z bankomatů jsou pak 4 a odchozích transakcí v ceně je pouze 10. Ale pobočky jsou zase asi jenom v Praze, Brně a Ostravě.

-- 7. 5. 2013 15:25 --

Anebo ještě účet "zdarma" umí nově i Sberbank, kde jsou ovšem jednotlivé transakce jsou zpoplatněny, takže na "normální" použití to nebude (hotovost lze ale vkládat zdarma a pak si ji třeba poslat jinam, případně v tarifu plus za měsiční poplatek 53 Kč jsou 3 výběry z jakéhokoliv bankomatu a několik transakcí v ceně).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod bigboban 7. 5. 2013 19:15

Tak za mě bych doporučil asi Airbank. Nově se neplatí za odchozí platby takže +- jde mít všecko zadara. Navíc výhoda velkého úroku na běžném účtu. Jako druhou v pořadí bych asi doporučil mbank i když jí nemám osobně moc rád za jejich přístup ke klientům.
bigboban
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 5. 2013 20:12

fahrman píše:.. jak ma resene vklady zbytek bank bez kamennych pobocek?

Většinou nijak. Ono běžný klient neukládá - výplatu dostává bezhotovostně, takže nemá co by ukládal.
Z bezplatných bank to lze řešit následovně:
Wüstenrot - vklad zdarma (osobně vyzkoušeno), ale pouze na jediném místě v ČR, v Praze na Kavčích horách
Air Bank - vklad prostřednictvím bankomatu (moc jich není, jen v jejich pobočkách), maximální vkládaná částka je 300 000 Kč (také na vlastní kůži ověřeno, když tam vrazíš víc, tak bankomat vše pěkně přepočítá a zase vyplivne zpátky :D )
Poštovní spořitelna - lze vkládat prostřednictvím některých bankomatů ČSOB, odhaduji, že těch, co to umí, bude méně než 10 %, možná o hodně méně.
Další možností je založit Červené konto (spořák), je vedené zdarma a vklad je na každé poště za rozumných 12 Kč. Z něj to pak (zdarma) můžeš přeposlat na jeden ze dvou registrovaných účtů
O Equa a jejím proplácení poštovních poukázek se tu už hovořilo.
FIO a GE - bez problémů lze vkládat i vybírat zdarma na pobočkách. U FIO je podmínka výběru minimálně 1000 Kč.
Nevím jak Citi, jestli je možné vkládat na pobočce.
Pak jsou takové extrémní případy, jako založit si týdenní termínovaný vklad (ČS, KB) a po jeho ukončení nechat peníze zaslat na svůj účet u jiné banky. Je to zdarma.

Abych to shrnul, zdarma můžeš mít běžný účet včetně převodů a karty u:
bez podmínek: mBank, FIO, Zuno, Air Bank, GE
s podmínkami obratu na účtu: Poštovní spořitelny (on-line konto), Equa, Citi
výrazně omezené služby (bez dalších účtů nepoužitelné): Axa, ING, Červené konto (Poštovka)

Záleží na tobě, žádná z bank není vyloženě nejlepší, každá se hodí na jiný vzorec chování klienta, tu svojí si prostě musíš najít
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fahrman 7. 5. 2013 23:26

a cut off time jednotlivých bank někde najdu?
fahrman
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 5. 2013 06:11

Typicky v podmínkách platebního styku dané banky.
fremantle
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků