Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 18. 4. 2010 12:06

U mě taky dobrý.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 4. 2010 13:04

u mě taky. že by FUD?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2010 19:22

Já mám jen ten "neoficiálně aktivovaný" a v přehledu ho mám. Ale zatím se mi všechny platby vrátily a aktivační balíček dosud nedošel :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 19. 4. 2010 12:45

Tak jsem se taky odhodlal založit spořicí účet u Axy a musím tedy říct, že nic moc.

Rozhodl jsem se pro založení na pobočce, a musím konstatovat, že hůř upraveného člověka za přepážkou jsem v životě neviděl. I když o svůj vzhled příliš nedbám, tak v tomto případě jsem si musel říct, že tenhle člověk prostě za přepážkou nemá co dělat. Na hlavě měl lupenku nebo co, podle toho taky vypadala jeho ramena. Neoholené ostrůvky po stranách krku, dle délky vousů tak cca týden. Nehty by mu mohl závidět kdejaký kytarista.

Dál jsem se ho ptal na jen pro jistotu, jakými způsoby lze provést odblokování karty pro internet, jestli to jde i přes IB. Po tom, co mi řek že určitě ano, tak jsem vyjádřil svou nejistotu. Po tom, co jsem mu řekl, že jsem to zahlédl ve FAQ ale už si nepamatuji, jak to přesně bylo, to po pěti minutách našel a sdělil mi to.

A teď mi přišla poštou smlouva k podepsání, když mi tvrdil, že mi přijde už ten uvítací balíček. Tak jak to tedy je?
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 19. 4. 2010 13:54

dayslypper píše:A teď mi přišla poštou smlouva k podepsání, když mi tvrdil, že mi přijde už ten uvítací balíček. Tak jak to tedy je?
Ano, nejdříve ti poštou přijde smlouva, tu musíš podepsat a odeslat, pak s odstupem několika týdnů přijde aktivační balíček.

PS : jen nezapomeň, jaký účet si uvedl ve smlouvě (z jakého účtu si předkládal výpis), protože první platba na AXA musí jít z tohoto účtu. Pokud to pošleš z jiného, banka peníze vrátí (zeptej se Patrika :mrgreen: )
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 4. 2010 16:58

DoubleSix: Pokud zakládal na pobočce, žádný výpis se nepředkládá.

Já jsem dostal dopis, že účet je otevřen a mohu poslat peníze a podepsanou smlouvu. Nic o tom, že bych něco musel posílat zpět.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 19. 4. 2010 17:59

Však kvůli tomu to "(z jakého účtu si předkládal výpis)" taky DoubleSix dával do závorky, že to je jen při založení na dálku. Nebo alespoň já jsem to tak pochopil.

Sice vím, jaký účet bych jim v případě potřeby dal, nicméně si už vůbec nevzpomínám, jestli po mě byl požadován. Zmínka o něm není jak v žádosti, tak ve smlouvě. Doufám, že ho ten dotyčný tam nastavil.

I tak nechápu, proč mi rovnou nebyla předložena k podpisu smlouva, případně žádost a pak hned smlouva.

Jack111: Takže jsi rovnou po návštěvě pobočky už dostal uvítací balíček?
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 19. 4. 2010 18:41

Ano. Vlastně nevím, jestli je to ten uvítací balíček, který čekáte/jste dostali. Byl v něm papír s textem: "váš spořící účet od axa bank je otevřen."
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 19. 4. 2010 18:45

Takže žádný dopis mezi tím? Tak co to je za bordel? >:-(
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 20. 4. 2010 23:41

Ucet u AXA se da otevrit 2 zpusoby:
1. vyplni se zadost a dolozi se potrebnymi dokumenty, pak prijdou 2 kopie smlouvy podepsane AXA bankou, ktere zakaznik podepise, 1 kopii posle zpet a pak prijde uvitaci balicek = prihlasovaci udaje do IB.
2. vyplni se zadost, vygeneruje a vytiskne se smlouva, dolozi se potrebnymi dokumenty a posle/ponecha se AXA bance. Pak prijde primo uvitaci balicek + smlouva podepsana AXA bank, kterou si zakaznik podepise.

Prvni varianta je zdlouhavejsi a ma smysl snad jenom v pripade, ze clovek nema tiskarnu nebo vyplnuje zadost na mobilnim zarizeni, ke kteremu nelze pripojit normalni tiskarnu. Taky by to byla jedina mozna varianta pri telefonickem otevreni uctu, ovsem nevim, jestli je neco takoveho u AXA banky vubec mozne.
Druha varianta je rychlejsi a prakticky nema zadne kontraindikace, ale obcas klient necte nabizene moznosti a odklikne 1. variantu.

Jelikoz obe varianty jsou mozne jak u osobniho, tak i u elektronickeho otvirani uctu, v pripade dayslyppera to vidim na zjednoduseni si prace daneho pracovnika AXA banky, ktery vybral variantu 1 a nenabidl zakaznikovi variantu 2.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 21. 4. 2010 00:51

Něco podobného jsem se dozvěděl dnes na pobočce.

Jinak chodí poštou 1 nepodepsaná smlouva. Tu jsem měl podepsat a odeslat. Takže předpokládám, že mi přijde v uvítacím balíčku, její kopie podepsaná Axou.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 21. 4. 2010 01:33

dayslypper píše:Tak jsem se taky odhodlal založit spořicí účet u Axy a musím tedy říct, že nic moc.

Rozhodl jsem se pro založení na pobočce, a musím konstatovat, že hůř upraveného člověka za přepážkou jsem v životě neviděl. I když o svůj vzhled příliš nedbám, tak v tomto případě jsem si musel říct, že tenhle člověk prostě za přepážkou nemá co dělat. Na hlavě měl lupenku nebo co, podle toho taky vypadala jeho ramena. Neoholené ostrůvky po stranách krku, dle délky vousů tak cca týden. Nehty by mu mohl závidět kdejaký kytarista.

Dál jsem se ho ptal na jen pro jistotu, jakými způsoby lze provést odblokování karty pro internet, jestli to jde i přes IB. Po tom, co mi řek že určitě ano, tak jsem vyjádřil svou nejistotu. Po tom, co jsem mu řekl, že jsem to zahlédl ve FAQ ale už si nepamatuji, jak to přesně bylo, to po pěti minutách našel a sdělil mi to.

A teď mi přišla poštou smlouva k podepsání, když mi tvrdil, že mi přijde už ten uvítací balíček. Tak jak to tedy je?


A nejsou to "obchodní zástupci" OSVČ Axa pojištovny, co nemají s bankou nic moc společného, než že berou provize za klienty anebo jde opravdu o kmenové zaměstnance Axa bank? ale ta tu nemá sídlo. Máš pravdu, že s amatérismem menších bank na pobočkách se potkáš, inu, fluktuace, nejsou (kvalitní) lidi.

Infolinka axy je také outsourced. Říkali mi naposledy, že standardní doba je 5 prac. dní a momentálně, protože je velký zájem, tak to trvá 15 pr. dní :oboze
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bernhard 21. 4. 2010 03:56

dayslypper píše:Takže předpokládám, že mi přijde v uvítacím balíčku, její kopie podepsaná Axou.


Ano. Přijde informace,že ti otevřeli účet s urč. číslem a jimi podepsaná smlouva
Bernhard
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod papshop 21. 4. 2010 05:54

vpe píše:
dayslypper píše:Tak jsem se taky odhodlal založit spořicí účet u Axy a musím tedy říct, že nic moc.

Rozhodl jsem se pro založení na pobočce, a musím konstatovat, že hůř upraveného člověka za přepážkou jsem v životě neviděl. I když o svůj vzhled příliš nedbám, tak v tomto případě jsem si musel říct, že tenhle člověk prostě za přepážkou nemá co dělat. Na hlavě měl lupenku nebo co, podle toho taky vypadala jeho ramena. Neoholené ostrůvky po stranách krku, dle délky vousů tak cca týden. Nehty by mu mohl závidět kdejaký kytarista.

Dál jsem se ho ptal na jen pro jistotu, jakými způsoby lze provést odblokování karty pro internet, jestli to jde i přes IB. Po tom, co mi řek že určitě ano, tak jsem vyjádřil svou nejistotu. Po tom, co jsem mu řekl, že jsem to zahlédl ve FAQ ale už si nepamatuji, jak to přesně bylo, to po pěti minutách našel a sdělil mi to.

A teď mi přišla poštou smlouva k podepsání, když mi tvrdil, že mi přijde už ten uvítací balíček. Tak jak to tedy je?


A nejsou to "obchodní zástupci" OSVČ Axa pojištovny, co nemají s bankou nic moc společného, než že berou provize za klienty anebo jde opravdu o kmenové zaměstnance Axa bank? ale ta tu nemá sídlo. Máš pravdu, že s amatérismem menších bank na pobočkách se potkáš, inu, fluktuace, nejsou (kvalitní) lidi.

Infolinka axy je také outsourced. Říkali mi naposledy, že standardní doba je 5 prac. dní a momentálně, protože je velký zájem, tak to trvá 15 pr. dní :oboze



AXA bank fyzicky jako taková neexistuje a ani existovat alespoň zatím nebude. Na pobočkách pojišťovny za přepážkou jsou pouze OSVČ - někde za odměnu, někde se pod dohledem takto zaučují nováčči, jinde sedí zasloužilí důchodci , ale všichni jsou OSVČ - a většinou za to, že mohou sedět na přepážce platí cca 500-1000Kč za den. Na pobočkách je vždy pouze jeden zaměstnanec - a tím je asistentka. U Axy ani manažer, ani regionální ředitel není v zaměstnaneckém poměru.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czernin 21. 4. 2010 06:45

Bernhard píše:
dayslypper píše:Takže předpokládám, že mi přijde v uvítacím balíčku, její kopie podepsaná Axou.


Ano. Přijde informace,že ti otevřeli účet s urč. číslem a jimi podepsaná smlouva

Ta jimi podepsaná smlouva je ovšem kupodivu jiná smlouva, než jsi ty předtím podepsal a jim odeslal.
Czernin
Uživatel deaktivován

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků