Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 13. 11. 2010 04:48

vpe píše:2/ máte někdo excel sheet pro spočtení orůměrného zůstatku?

Spočítat v Excelu to snad zvládne malé děcko. Tam jde jen o tu práci s kopírováním dat a to se mi fakt nechce.

Myslím, že bude plodnější, když se tu domluvíme a budeme pravidelně bombardovat podporu požadavkem na kalkulaci průměrného zůstatku (případně i doplnění těch informací v el. výpisech aby se shodovali s těmi papírovými).
dayslypper
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 15. 11. 2010 14:53

vpe píše:a máš zůstatek na účtu?

Samozřejmě, nejdříve jsem tam poslal nějaký $$ a teprve pak se zajímám kdy přijde kartička, podmínky pro kartu znám. Jen mě zajímala ta doba. No dnes se mi podařilo se dostat po telefonu na slečnu, která mě neodpálkovala nějakou obecnou informací, ale snad zjistila že karta šla dnes do výroby a zítra že prý snad bude odeslána, čili je šance že bych ji mohl do konce týdne mít (tj. 3 týdny od splnění podmínek pro vydání karty). Docela dlouho.. ale co, čeká se jen jednou a navíc jde hlavně o spoření, výběr snad jen v krajní nouzi.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 15. 11. 2010 20:56

Nevíte někdo, kdy AXA posílá do clearingu odchozí platby?
Díky.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 16. 11. 2010 06:46

přesně nevím, ale jestli ti to pomůže zkusil jsem min.týden zadat odchozí platbu - zadáno během prac.dne někdy kolem 16h do ČSOB, kam to přišlo druhý den (prac.den) někdy během dopoledne.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 16. 11. 2010 14:43

refedr píše:Nevíte někdo, kdy AXA posílá do clearingu odchozí platby?
Díky.

V 17h uzaverka, takze nekdy po 17h.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod tokram 16. 11. 2010 16:57

mobilman píše:Ptal jsem se na reálnou dobu, čili tobě přišla až za dva týdny?

Mám trochu jinou situaci, ale možná to i tak bude užitečné info. Účet mám už od března, ale kartu jsem zatím neměl. Teď jsem se rozhodl kartu pořídit.
7.11. jsem o ni požádal zprávou v IB
8.11. odpověděli, že mi ji vyrobí
16.11. byla ve schránce obálka s kartou
PIN zatím nemám, prý dojde doporučeně v blízké době. Zatím tak můžu platit leda přes internet, hned při aktivaci karty jsem si to nechal povolit. V nejbližších měsících placení na zahraničních serverech je stejně jediný důvod proč tu kartu chci (do zahraničí se nechystám a u nás platím Bene+), čili PIN mi zatím nechybí.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tokram 18. 11. 2010 13:54

Tak PIN dorazil dnes 18.11. Čili od podání žádosti nějakých 11 kalendářních dnů, než mám kartu se vším všudy doma. Jen při aktivaci maník na lince říkal, že PIN dojde doporučeně a došel obyčejným dopisem. Jinak pohoda.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 11. 2010 16:08

hm, já splnil podmínky 3.11 a dneska 18.11 pořád nic, ale dle slečny na lince by měla být žádost 15.11 zpracována a 16.11 karta odeslána takže předpokládám že ji zítra už budu mít.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 20. 11. 2010 00:11

taky vam nekomu volali z axy ze se omlouvaj za neprosle platby z 2 a 3. 11. kdy jim prej nefungoval internet banking spravne ?
ja jsem si chtel takhle poslat asi 15 tisic na svuj ucet do posotovni sporitelny a pak jsem se divil ze prachy nikde.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod serfuj 23. 11. 2010 13:15

Dnes jsem se pokusil po delsi dobe prihlasit do AXA internetbankingu a chlasi mi to zablokovany pristup. Zkusil jsem tedy volbu "zapomneli jste heslo" a po chvilce se objevilo (Zamceny ucet).
Nevite nekdo co to znamena, pripadne jak to poresit?
Heslo jsem spatne nezadal, akorat jsem se asi 3 mesice do IB neprihlasoval.
serfuj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2010 22:35

Člověče nestraš. Je fakt, že já se do IB Axa přihlašuji docela často - mám jejich kartu propojenou s PayPalem a tak zjišťuji kolik jsem zaplatil (nenakupuji totiž jen pro sebe, ale i pro známého a pak mu to vyúčtovávám. Jestli někoho zajímají kurzy, tak tady je příklad (ta poslední dolarová platba ještě nebyla zaúčtovaná)
Přílohy
platby.png
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Viktorius 24. 11. 2010 10:35

Taky mám u Axy účet, ale ten internetbanking je teda hnus, velebnosti. Nic horšího jsem ještě neviděl.
Viktorius
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 24. 11. 2010 10:40

Taky se vam u AXY v transakcni historii ukazuji u prichozich plateb pouze cisla vaseho uctu v AXA bank? Odchozi platby ukazuji ucet prijemce - bohuzel stejnetak prichozi.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod serfuj 24. 11. 2010 10:49

Tak problém vyřešen. Po cca 5 minutovém hovoru s AXA linkou (mimochodem placené čislo) to do dvou hodin odblokovali. Zablokovani zdůvodnili tím, že pokud nedojde k během 2 měsíců k přihlášení do IB z bezpečnostních důvodů se přístup zablokuje. Mě to teda moc logické nepřijde a zatím jsem se s tím u jiné banky nesetkal. Další věc, která ukazuje, že IB AXY není moc povedené, ale co někde se to programátoři naučit musí :-D
Předpokládám, že se to dotkne asi více uživatelů. Sám znám několik lidí, kteří si na účet vložili vklad s tím, že na něj nesáhnou třeba půl či rok. Až budou chtít peníze převést budou asi nemile překvapeni :shock:
serfuj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 11. 2010 12:28

serfuj píše:Tak problém vyřešen. Po cca 5 minutovém hovoru s AXA linkou (mimochodem placené čislo):

Mels volat na 800 100 100 ;-)
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka