Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2009 08:13

Dle dnešní E15 je tu další banka chystající se na český trh - AXA. Ale vypadá to, že to bude jen něco na způsob ING, chce pouze nabízet hlavně (jenom?) spořící účty a jiné druhy vkladů.

No uvidíme.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2009 08:33

Někde v rozhovoru uvedl ředitel Axy, jak je mu nesmírně líto, že nepřišli na trh dříve a nestihli prodej eBanky, prý by měli o ní velký zájem.

Axa už nabízí jakýsí spořící účet, kam lze posílat libovolnou částku a odkudkoli (funguje jako normální číslo účtu).

Tak jsem zvědavý, třeba zde časem vyroste další banka.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2009 08:41

Mě chybí na trhu 2 služby:
1) platební karta (buřt jestli debetní nebo kreditní) bez poplatku (a bez podmínek obratu) s dobrými kurzy cizích měn (jako HSBC nebo Cetelem)
2) převody do/ze zahraničí bez poplatku nebo za nízké poplatky (aby bylo možno využít i u malých částek).

Bohužel to vypadá, že ani jedno Axa asi nenabídne :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 6. 2009 09:13

PatrikChrz: a proč by prosímtě někdo takovou kartu nabízel? nevydělal by na tobě ani na poplatku, ani na kurzu... takové karty se obávám se nedočkáš.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2009 09:17

Převody do zahraničí asi nikdy u žádné banky nebudou zdarma z objektivních důvodů.

Ale kartu zdarma a s dobrými kurzy by mohla nabízet nějaká hodně velká banka v Anglii nebo v USA, kde jsou zvyklí, že lidé cestují po světě a platí kartou.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 6. 2009 09:24

mikicz píše:PatrikChrz: a proč by prosímtě někdo takovou kartu nabízel? nevydělal by na tobě ani na poplatku, ani na kurzu... takové karty se obávám se nedočkáš.


Ale vydělal. Vydělal by na každé platbě, stejně jako vydělávají dnes, když platíš v CZK. Je jasný, že bych takovou kartu využíval i k běžným denním nákupům.

Např. Cetelem (používá můj "vysněný" způsob konverze) odpouští poplatky těm, kteří kartu hodně aktivně využívají, jen to nemá v ceníku, resp. u každého poplatku má napsáno, že si vyhrazuje právo ho naúčtovat.

stanislav.stribrny píše:Převody do zahraničí asi nikdy u žádné banky nebudou zdarma z objektivních důvodů.

Ale kartu zdarma a s dobrými kurzy by mohla nabízet nějaká hodně velká banka v Anglii nebo v USA, kde jsou zvyklí, že lidé cestují po světě a platí kartou.

Převody do zahraničí za "místní" poplatek (tedy někdy i zdarma) nabízejí (aspoň u SEPA plateb - to by mi stačilo) všechny banky v rámci měnové EU (nařízení EU) a některé i do států, kde se platí jinou měnou než EUR. Tak čekám na první vlaštovku u nás.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 22. 6. 2009 09:30

stanislav.stribrny píše:Axa už nabízí jakýsí spořící účet, kam lze posílat libovolnou částku a odkudkoli (funguje jako normální číslo účtu).


To asi nebude klasický spořící účet, ale fond peněžního trhu s trochu matoucím názvem CZK Konto.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2009 19:52

Tady píšou, že Cetelem karta zcela vynechává konverzní poplatek, tak to je asi jediná v ČR, většinou si banky strhávají 2-3%.
http://www.nasepenize.cz/news/124/ARTIC ... 06-11.html
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 6. 2009 20:13

Ještě v tom článku jsem postřehl zmínku o Fiu:

V Česku se v nejbližších letech rozjede pravděpodobně několik nových bank. Kromě AXY plánuje banku také družstevní záložna FIO. Ta by se podle interních zdrojů mohla stát bankou v nejbližších dvou letech.


Přitom slibovali letošní jaro :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 6. 2009 08:34

Což o to, jestli bude bankou nebo ne, je mi šumák. Ale do konce prvního čtvrtletí slibovali rozběhání zahraničních plateb přes slovenský SWIFT (mohlo by být pak do celé Evropy zdarma) a ticho po pěšině :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 26. 1. 2010 14:48

Tak už brzy zahájí činnost:

:arrow: http://finweb.ihned.cz/c1-40180220-axa-bank-vstoupi-pristi-mesic-na-cesky-trh-zameri-se-na-internet

Jsem zvědav s čím a hlavně s jakou cenovou politikou přijdou.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 1. 2010 16:13

Já bych si nejvíc přál karty s použitelnými kurzy :D

Samozřejmě základní služby (vedení účtu, tuzemské platby a nějaký způsob výběru (jedno jestli přepážka nebo bankomat)) zdarma, jinak to pro mě není zajímavé.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 26. 1. 2010 16:52

PatrikChrz píše:Já bych si nejvíc přál karty s použitelnými kurzy :D

No, to se asi nestane...

Jinak nevím proč dělají takové tajnosti :) Z toho co píšou na finwebu a na stránkách http://www.axabankeurope.com/ je víceméně jasné, že kromě stávajících pojišťovacích a investičních produktů půjdou na trh s nějakou nabídkou depozitního vkladu na dobu určitou.

Nabídka běžného účtu z jejich banky v tuto dobu je dost nereálná.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ency 26. 1. 2010 20:30

Vypadá to, že půjde o termínované vklady, případně spořící účty ...
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 26. 1. 2010 20:52

Taky jsem zvědavej s čím přijdou. Ze začátku se budou muset asi trochu blejskout nějakým zajímavým úročením, aby si zadarmo udělali reklamu, pak to půjde asi pomalu zase do kytek. mBank pro ně asi moc konkurence nebude, ta se postupně sama zdiskreditovala, takže pole působnosti otevřený.
xls
Inventář

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků