Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 28. 6. 2011 12:43

Anebo záchod? Na česlech to asi nevyloví :-D
Je nepříjemné, že "to nejde vypnout", ale ne až tak nějak tragické, jsou to jejich peníze, kdo je vyhazují, jeden výpis nejde pod 11 Kč... Oni tam přibalí reklamu a nějak to marketingově zdůvodní, že? :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 28. 6. 2011 12:47

Popravdě, kdyby mi místo papírového výpisu připsali 10 korun, byl bych raději :/
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 6. 2011 12:49

Naprogramuj jim PDF výpisy a dohodnete se :-D
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 28. 6. 2011 17:14

Joezbrna píše:
jaromir píše:AXA kecá. Zákon ukládá roční papírový výpis z účtu.
...

O který zákon, paragraf a bod se jedná :?: :mrgreen:


Haha :), máš bod, já fakt nevím. Možná to fakt v zákoně ani nebude. Já nejsem právník a ani se mi to nechce hledat.

Navíc bych byl radši, kdyby ty papíry zmizly, takže pokud je nějaké podobné nařízení a je porušováno, tak jen tleskám v zajmu lesů :hmm:
jaromir
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 6. 2011 23:39

je to zakon o platebnim styku, tak hledej smudlo... Zajimave, ze ty na jednom miste se chces vyhnout papirovym fakturam a pak tvrdis, ze zakon vyzaduje papirove vypisy :tleskani

relevantní informace:
a) http://www.cnb.cz/cs/faq/zakon_platebni_styk.html#2
b) http://www.denik.cz/moje_penize/moje_pe ... 90908.html
Od prvního listopadu musí banky rovněž každého majitele účtu informovat o pohybech na kontě zdarma alespoň jednou měsíčně. Zákon však neříká, v jaké formě. Každý určitě zná tištěné výpisy. Od obálek však banky upouštějí ve prospěch elektronických výpisů, které posílají e-mailem. E-maily jsou pro odesílatele i většinu příjemců výhodnější.

„Klienti už papírové výpisy ani sami nevyžadují. Elektronické výpisy mají stejnou váhu jako papírové, jsou akceptovány soukromými i státními institucemi, navíc se lépe archivují,“ říká Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank o zkušenostech pracovníků tohoto finančního ústavu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 29. 6. 2011 08:12

... mimoto prachobyčejný mail je daleko prokazatelnější forma odeslání resp. doručení než obyčejná zásilka, a to včetně obsahu (nejen dokázání skutečnosti, že "něco" bylo odesláno).

Jaromíre, mě se to taky hledat nechtělo (budiž mi výmluvou, že v době mého studia zákon o platebním styku neexistoval, a nejsa právník, nové normy studuji pouze ze svého oboru) a sám sis pěkně naběh, když jsi v tom samém příspěvku doporučoval, jak vy*ebat s někým, kdo se odvolává na zákon :lol:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 29. 6. 2011 08:39

vpe píše:je to zakon o platebnim styku, tak hledej smudlo... Zajimave, ze ty na jednom miste se chces vyhnout papirovym fakturam a pak tvrdis, ze zakon vyzaduje papirove vypisy :tleskani
[/i]


Zákon o DPH a bankovní zákony jsou přece dvě rozdílné věci. V zákoně kolem podnikání se aspoň trochu vyznám, ale o bankovnictví vím kulové, tu můžu dát do placu to, co jsem sám četl v podmínkách či zažil ale popravdě ani nevím v jakém zákoně bych danou pasáž měl hledat, takže díky za odkazy. Jinak co se týče mě osobně NĚSNÁŠÍM papírové výpisy, faktury, knihy, které nazývám briketami atd. Je to ničení lesů a podporuji jak jen můžu elektronickou podobu! Chlape chlape, doufám, že až někde napíšu, že jsem podepsal kus papíru, třeba oddací list, tak nevytáhneš zas takovou blbost, že jak je to možné že píšu o papírové podobě, když ji tak nemám rád, tyhle věci se přece nedají srovnávat, jsou to jiné obory :( ! Zadek si taky neutřu digitálním podpisem, občas je papír třeba :), i když u těch bank není a díky bohu, že se začali posílat faktury a výpisy elektronický byla to obrovská ztráta zdrojů...

-- 29. 6. 2011 09:42 --

Joezbrna píše:... mimoto prachobyčejný mail je daleko prokazatelnější forma odeslání resp. doručení než obyčejná zásilka, a to včetně obsahu (nejen dokázání skutečnosti, že "něco" bylo odesláno).

Jaromíre, mě se to taky hledat nechtělo (budiž mi výmluvou, že v době mého studia zákon o platebním styku neexistoval, a nejsa právník, nové normy studuji pouze ze svého oboru) a sám sis pěkně naběh, když jsi v tom samém příspěvku doporučoval, jak vy*ebat s někým, kdo se odvolává na zákon :lol:


:) mě je jedno, jestli jsem si naběhl, tyhle zákony mě moc nezajímají, takže v nich nejsem "kovaný". K podnikání je nepotřebuji, a než si otevřu první banku, tak přísahám na rudou hvězdu, že si je přečtu :) LOL.
jaromir
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josh.viklef 29. 6. 2011 11:12

ZMĚNA ÚROKOVÝCH SAZEB

Vážení klienti,

S platností od 1. 7. 2011 se zvyšuje zůstatek 1. pásma úročení z 1 milionu na 3 miliony Kč. Ke stejnému datu bude pro vklady do výše 3 milionů Kč zvýšena základní roční úroková sazba na 2,0 %. U vkladů nad 3 miliony Kč dojde ke stejnému datu k navýšení základní roční úrokové sazby na 1,3 %.

Vaše AXA Bank

http://www.axabank.cz/Lide/Banka/Sporici-ucet/Vyhody
josh.viklef
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 6. 2011 13:38

Tak to je příjemná zpráva :-) :tleskani
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 29. 6. 2011 19:40

:-) dochazeji jim penize na bonusy vyplacene pojistovackymi agenty :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akcius 30. 6. 2011 11:37

Tak načasování mají skvělé, zrovna včera jsem na jejich spořák odložil nějaké peníze ... ale primárně ho mám kvůli jejich kartě se skvělými kurzy cizích měn..
Výpisy, myslím, posílají papírově proto, že jednou měsíčně podle zákona zdarma informovat musejí, ale elektronicky to prostě zatím neumějí..na infolince ani nebyli schopni říct, kdy el. výpisy budou, jen že je "plánují"..(to říkali již v lednu)..
Jaromír Adámek : zdravím, tož jak jdou akcie , měny a zlato na burze ? ..já "jezdím" už jenom měny na Forexu..ale to je tady "off topic" tak případně můžem pokecat v rubrice "forex"..at se daří.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jaromir 1. 7. 2011 15:48

Ahoj Axciusi, právě jsem koupil pár akcií BAAPEGAS :). Už se jdu podívat, kde ta rubrika Forex je. USA neobchoduji.
jaromir
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 14. 7. 2011 17:09

Jaký má vůbec AXA poplatky za výběry z bankomatů?
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 7. 2011 17:14

it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 7. 2011 18:11

29 Kč z tuzemského a 1 % z částky, minimálně 59 Kč ze zahraničního. Ovšem díky super směnným kurzům se vyplatí i proti bankám, které mají v zahraničí výběr z některých bankomatů zlevněný, nebo dokonce zdarma.
Nějaké porovnání jsem dělal třeba zde:
http://www.mesec.cz/clanky/ctyri-myty-k ... ory/96012/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků