Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod qsubt 21. 12. 2012 20:28

jsem stestim bez sebe ze mne domu prijde rucne napsana obalka... a vevnitr prani k novemu roku, taktez rucne podepsane, kolik takovy dopis tak muze stat.. a nemyslim jen tu znamku, ale i ten pracovni cas co nekdo travi tim ze rucne nadepisuje obalky a olizuje a lepi znamky... :-D
tak teda Pour Féliciter 2013 ...axo...
huh?
qsubt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Agramon 28. 12. 2012 02:30

před nějakým časem se řešilo že axa je nejlepší na paypal.. resp. potřebuju přijímat platby ze zahraničí, nejčastěji GB. U axa měly být nejnižší poplatky za konverzi, nebo tak něco.. platí to ještě? Zítra bych si tam skočil..

A pokud jsou na to stále nejlepší, jakej produkt chtít? Klasickej spořící účet s podporou paypal?

Momentálně mám asi už 3 roky FIO - ty základní dva účtu czk/eur. Jsem s tím pokojenej a rušit je nebudu, ale ta axa by měla být taky zdarma a na paypal lepší, nebo jak to nyní je? :hm díky za radu
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2012 04:23

Tak počkat, to je trochu složitější. Ty chceš PŘIJÍMAT platby?
Nastavení PayPalu se několikrát měnilo a co jsem se takhle bavil s lidmi, tak to měl každou chvíli každý jinak.
Aktuální nastavení by mělo být takové, že platba se automaticky konvertuje na domácí měnu karty a připíše se ti na účet. Zde tedy naopak je nejvýhodnější karta s nejhorším kurzem, alespoň si to pochvalovali diskutující na mFóru, jak výhodnými kurzy jim byly vratky z PayPalu konvertovány na české koruny, Ale z vlastní zkušenosti bohužel nemůžu sloužit.

Axa je nejlepší na placení, protože má kurz velmi blízko středu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 28. 12. 2012 08:43

Ano, potřebuji jen přijímat ze zahraničí. Takže na to je nejlepší mBanka? Taky mám jednu podmínku a to, aby byl učet veden zdarma.
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2012 08:57

S Axou je to "sázka na jistotu." Nevyděláš, ale ani neproděláš, mBank je sázka do loterie
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 28. 12. 2012 09:09

a co FIO, u kterýho jsem? tam asi nepůjde paypal rozjet s tou základní kartou, co dávají k účtu zdarma, že?
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 12. 2012 09:25

Pujde, ale kurzy stoji za vylizzadek.

Kartu je možné použít k platbám za zboží a služby na internetu.

:arrow: http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/plate ... d-standard
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2012 09:35

S474N píše:Pujde, ale kurzy stoji za vylizzadek.

Což by zrovna při tomto způsobu použití MOHLA být výhoda.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 28. 12. 2012 09:42

Jenze Patriku, kdyz jsou blbe kurzy pro prodej, tak proc by mely byt lepsi pro nakup?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 12. 2012 10:05

kurzy u FIO jsou blbé oběma směry...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Agramon 28. 12. 2012 10:07

takže teda asi vyhrává ta axa co? :)
Naposledy upravil Agramon dne 28. 12. 2012 10:08, celkově upraveno 1
Agramon
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 12. 2012 10:08

To jako fakt jde vybírat došlé platby z PayPalu zasláním na kartu?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod scripta 28. 12. 2012 10:15

Mě tedy jednou vracel obchod DX.com na PayPal platbu a zůstala připsána na PayPalu v USD, podruhé mi ji vracel přes PayPal bohužel přímo na kartu a proběhlo to také v USD, bohužel mi ji vrátil na již zrušenou kartu od Homecreditu a já nemůžu teď tu platbu z Homecreditu ani dostat. Tvrděj, že ji nedostali a vyhrožují, že když ji dostanou, vrátěj mi ji ale s poplatkem 60 Kč (poplatek za vrácení přeplatku). Budu muset dávat reklamaci, ta platba byla ve výši 2.76 USD a poplatek by jí převýšil.
Naposledy upravil scripta dne 28. 12. 2012 10:21, celkově upraveno 1
scripta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 12. 2012 10:19

S474N píše:Jenze Patriku, kdyz jsou blbe kurzy pro prodej, tak proc by mely byt lepsi pro nakup?

Podle zkušenností na mFóru je pro vratky používán stejný kurz, jako pro platby, ale možná se to banka od banky liší

-- 28. 12. 2012 10:20 --

scripta píše:Mě tedy jednou vracel obchod DX.com na PayPal platbu a zůstala připsána na PayPalu v USD, podruhé mi ji vracel přes PayPal bohužel přímo na kartu a proběhlo to také v USD, bohužel mi ji vrátil na již zrušenou kartu od Homecreditu a já nemůžu teď tu platbu z Homecreditu ani dostat. Tvrděj, že ji nedostali a vyhrožují, že když ji dostanou, vrátěj mi ji ale s poplatkem 60 Kč (poplatek za vrácení přeplatku). Budu muset dávat reklamaci.

Mě šla přímo na kartu (Axa) vratka nedávno
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scripta 28. 12. 2012 10:24

No já jsem v obou případech vyžadoval po DX.com, aby mi tu platbu vrátili na PayPal, jednou to tak udělali a platba byla připsána na PayPal v USD, a podruhé ne, podruhé ji vrátili přes PayPal přímo na zrušenou kartu. V prvním případě šlo o neodeslané zaplacené zboží a v druhém případě bylo to zboží odesláno, ale do 60 dnů mi nedorazilo.
Naposledy upravil scripta dne 28. 12. 2012 10:25, celkově upraveno 1
scripta
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků