Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2011 17:37

protože výpis ve fiu máš v IB :-D

To co je v Axa IB nejsou výpisy, le jen polovičaté nesmysly.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaromir 26. 6. 2011 19:08

AXA kecá. Zákon ukládá roční papírový výpis z účtu.

Posílá to tak ING a řada dalších.

Si pletou zákony s vlastními předpisy, což je u bank a lidí, co se cítí nadřazení běžné. Daná bankovní úřednice asi nevěděla, jak ti to vysvětlit, tak ti řekla, že je to "dle zákona", což je nejjednodušší univerzální pitomá výmluva.

Ano dle zákona musí posílat MINIMÁLNĚ JEDNOU ZA ROK PAPÍROVÉ výpisy, tak když tě budou otravovat výpisem každý den, tak to stále bude splňovat tuto zákonnou podmínku a stále ti bude úřednice tvrdit, že je to dle zákona, ale není to třeba...

Když se někdo odvolává na zákon (a je to zjevně blbost) zeptej se ho o který zákon, paragraf a bod se jedná, on už sklapne. Typicky jen mlží... Neví co ti říct, nechce vypadat blbě, tak plácne zrovna tohle. Většinou je to neprůstřelné, protože lidé když slyší, že je to dle zákona sklapnou podpatky a uvěří tomu. Je to nechutný zvyk a důkaž, že žijeme v byrokratickém státě, kde se ohání lidé zákony, které neexistují a lid jim to žere (ne ty, ale obecně, kdyby se je každý automaticky zeptal který zákon, článek a bod, tak to přestanou dělat).
Naposledy upravil jaromir dne 26. 6. 2011 19:13, celkově upraveno 2
jaromir
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 26. 6. 2011 19:11

jaromir: Opravdu je v zakone nutnost toho papiru? Ja treba u FIO ani mBank nikdy papirovy vypis nedostal. 1x rocne ano, ale elektronicky by mel stacit ne?
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 26. 6. 2011 19:22

jaromir píše:AXA kecá. Zákon ukládá roční papírový výpis z účtu.
...

O který zákon, paragraf a bod se jedná :?: :mrgreen:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 26. 6. 2011 20:13

Kecá jaromír, papírový výpis nutný není ale s mlžením je to tak, zákon je obvyklá výmluva.

Ještě jednou - to, co vidíme v Axa IB, není ani výpis, ani nic jiného...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 26. 6. 2011 21:12

Jo, něco hledat v IB Axa je něco. Když mě někdo požádá o nějakou tu platu přes kartu nebo PayPal, tak pak to spárovat je fakt věc.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 27. 6. 2011 17:37

můžete mi tedy prosím poradit jak to udělat, aby papírové výpisy byly blokované?
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 6. 2011 17:41

nibal: nemůžeme, protože to nejde. Banka trvá na jejich posílání. Takže buď převeď peníze jinam, nebo si výpisy hlídej a házej hned do skartovačky
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 27. 6. 2011 19:05

vypis mu budou posilat i kdyz tam nic nema, resp. kdyz tam mas 27 haleru tak chodi stale :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 6. 2011 19:11

vpe: no jistě... zapoměl jsem zmínit že po převedení peněz jinam je třeba to taky zrušit.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 27. 6. 2011 20:34

Ono to chodí, i když je tam 0kč, nebo dokonce když účet neaktivujete :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 6. 2011 20:43

kalamancharo jistě, ale nulový zůstatek by asi tazatele tak neznepokooal, kdyby se ho dozvěděla cizí osoba.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 28. 6. 2011 11:57

jeden nikdy nevi, nekteri lide maji koprivku jen z toho, ze se dozviute, ze tam vubec ucet maji :D

Mohou si ale pozadat o to, aby posta NEDORUCOVALA jejich napr. nezapsane dopisy, jmenuje se to vyhrada odnasky a je to zdarma. Pokud si je nevyzvednou, tak je posta zrejme vrati zpet :-D

Jinak komu ten jejich nedomr.ly IB vadi, piste jim kazdy tyden zpravu a budou na ni muset odpovidat a treba je donutite to doplatit a dodelat. Podobne nedoje.le to maji v Unicreditu. Kdovi, zda to nedelala stejna firma, vypada to dost podobne priserne.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 6. 2011 12:09

Teď už v AXA nic nemám, tak mě to jen obtěžuje, ale když jsem tam měl významnou částku, tak sem měl taky nepříjemný pocit z toho, že ten výpis může někdo zachytit už při příchodu nebo vylovit z popelnice potom co ho vyhodím, uvažoval jsem o nákupu skartovačky.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 6. 2011 12:38

xtonda: to doma nemáte sirky nebo zapalovač?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků