Axa banka + přechod k UCB na Multikonto

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr.chelcicky 20. 7. 2011 11:24

Stala se mi v zahranici (USA) nemila vec. Cestoval jsem s kamarady po Kalifornii a casto jsme jedli v ruznych kavarnach, restauracich atd. Utratu jsem platil debetni kartou ke sporicimu uctu Axy. Dnes jsem kontroloval historii transakci a vsiml jsem si, ze v nekolika pripadech mi byla castka odectena dvakrat, nejdrive bez spropitneho, potom se spropitnym. Volal jsem ted na infolinku Axy a tam mi rekli, ze s tim nemohou nic delat, ze to musim reklamovat u obchodnika. Nicmene ja uz jsem ted v Australii a nemam teda zadnou moznost to u tech asi 4 obchodniku reklamovat. Stalo se to jenom me, mym spolucestovalum se to odecetlo jen jednou, tak predpokladam, ze to je nejaka chyba na strane karty/Axy. Nevite, co s tim? Neexistuje nejaka moznost storna?
petr.chelcicky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 7. 2011 13:50

To je nejaka blbost, rozhodne te nemuzou takto odpalkovat. Podej normalni reklamaci platby na Axe.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Bernhard 20. 7. 2011 14:11

Pokud je to zaúčtovaná transakce (ne pouhá blokace) pak řešit jako reklamaci s bankou
Bernhard
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 7. 2011 14:41

Také si myslím, že když je platba již zaúčtovaná, tak je to na řešení s bankou a ne s prodejcem.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcius 20. 7. 2011 20:22

Otázka je, jestli si např. číšník mohl naúčtovat něco (někde v koutku u termi nálu) dvakrát..rozhodně bych v restauraci nedal kartu z ruky a schoval si všechny potvrzenky o platbách , doma i v zahraničí..
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 7. 2011 22:07

A to je přesně ten problém na který já neustále poukazuju u FIO banky... U Axy ok beru..je to spoř. účet a tam nemám problém s tím, že nezobrazuje ihned disponibilní zůstatek.. ale u běžného účtu, kde člověk platí denně... v případě blokace na to člověk může už krásně upozornit.. Ale haleluja fiohujerům :-D
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 21. 7. 2011 09:03

To je nesmysl, to není jen problém FIO. U kreditky Citi nebo GE money to taky často ukazuje operace často až po několika dnech, spoléhat se na to vůbec nedá.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 21. 7. 2011 09:45

U GE to není pravda. Ta operace kartou se v IB objeví do pár minut (osobně nekolikrát odzkoušeno u KK - kontroluji takhle manželku, jak utrácí :-D).
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 21. 7. 2011 10:30

ale např.citi ti dá kreditku..to je produkt navíc...ale, aby se nedal používat běžný účet kvůli ***** kartě, tak to je něco jiného :-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 23. 7. 2011 05:11

Proč by se neměl dát používat běžný účet ?
Ty máš bezúrokovou půjčku, v podstatě kontokorent zdarma od Fíío v případě, kdy odčerpáš kartou až do doby, než ti banka zaúčtuje platbu kartou. Jistě, je výhodnější platit kreditkou a reklamovat cizí peníze, než platit debetkou, to už dochází stále více čechům, američani to vědí dávno.

Ad kreditky:
GE a možná RB kreditka ukazuje online blokace v IB.
Citi, UCB nikoliv (až zaúčtovanou platbu a to ještě ne v den zaúčtování, ale někdy až za 1 až 2 či až výjimečně i 3! dny po zaúčtování - ano, ne po platbě ale po zaúčtování).
Blokace lze však zjistit u každé karty na infolince, tam mají blokace online (sekundu po platbě), a 24 hodin denně. Nevím o kartě, u které by toto nebylo možné.

Ad reklamace - podal bych reklmaci na neoprávněnou transakci (s doplněním skutečností) a zbytek ať řeší banka (banka ví přesné časy blokace hh:mm:ss a tak jí můžeš napovědět, že jde o duplicitní transakci a prodejce bude muset doložit účetními doklady (své bance), jinak mu peníze jeho banka sebere).

V Axe mají komunikační rozhraní, tam bych jim reklamaci napsal a pokud se budou vymlouvat ať to pošlete písemně, tak jim napiště, že přes IB to písemně je a je to navíc autentifikováno a zabezpečeno a ověřeno, na rozdíl od dopisu, který je neověřený...

A určitě sem napsat postup a výsledek! Oni se budou více snažit, když si to nenecháš pro sebe.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 7. 2011 23:54

Možná je to už déle, ale nějak jsem si to uvědomil až teď. Axa trochu vylepšila internetové bankovnictví, už se tam při platbě přes PayPal nezobrazuje jen "platba přes obchodníka", ale je tam i nějaká malá identifikace, podle které lze platbu rozklíčovat

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod el_lama 1. 8. 2011 17:46

Patrik: pravdu dis :) zmena je rozhodne k lepsimu, uz tam vidim platby uskutecnene v US, ale pouze jen v unoru, breznove jse v puvodnim stavu - tedy to moc nachapu :)) a dalsi vec je, ze jsem si ted poslal penize na ucet a sice vidim od koho (jmeno) a vzkaz, ale nevidim z jakyho uctu to prislo (jen nejaky interni cislo) ... proste polovicaty reseni Axy
el_lama
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 1. 8. 2011 18:01

To už se tady řeší 2 roky - máš je až na papírovem výpisu, ty za červen rozesílali už 28. července, takže bys ho už měl mít, ostatně, kdybys to viděl už v IB, tak by nemuseli posílat pozemní poštou :)

Evidentně je těch 11 Kč/klienta/měsíc (i bez pohybu) vyjde levněji, jak doplatit si za fungující IB.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod ALF6 3. 8. 2011 19:00

nevite nekdo, jak mam zrusit ucet? Predpokladam, ze do banky poslu dopis s zadosti o zruseni + mam take poslat kartu ? mam tu kartu prestrihnout? Diky...nikde to nemuzu najit ;-]
ALF6
Diskutér

Odeslat příspěvekod kalamancharo 3. 8. 2011 19:18

Já jim normálně poslal dopis - základní údaje (jméno, datum narození, adresa) a podpis dle vzoru a vše po pár dnech kladně vyřízeno. Ale kartu jsem neměl :)
kalamancharo

Předchozí stránkaDalší stránka