přvod penez z účtu z USA do čr

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 6. 2013 15:55

dobrý den, prodávám notebook do USA . Kupující říkal že peníze zaslal dnes poslal jsem mu můj IBAN a SWIFT CODE a název banky a moje jméno.

banku mám Ge money v čr klasicky učet. Dneska mi psal email lámanou češtinou že musím zajít do banky a povolit ten převod penez,

cituji:

ano, jsem poslal peníze 300EUR na váš účet, ale stále držím mé banky
do přepravy. takže to, co musíte udělat, je jít k přepravě a vrátit se
k mé banky s kopií zásilky skenování z funkce pro ověření, jestli moje
banka může si to pak celkový fond bude uvolnění do vašeho účtu.
Děkujeme za pochopení

jakou kopii myslel? nemám vubec zkušenosti z převodem do USA .
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2013 16:31

Dlouze: http://www.mesec.cz/clanky/financni-pod ... internetu/ - část "nigerijské balíčky"

Stručně: Je to podvod
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 6. 2013 16:59

ale já ten notebook fakt prodávám na proftalu bazos.cz

musí se teda do banky kdyby někdo poslal z usa peníze na česky učet?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 18. 6. 2013 17:06

Přemýšlej, proč bys musel ve své bance povolovat příchozí platbu, navíc ušmudlaných 300 Eur? Pokud pořád věříš, že nejde o podvod, tak počkej, až peníze skutečně na tvůj účet dorazí a až potom ten noťas pošli, ale k tomu nedojde.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2013 17:10

Četl jsi tu část "Nigerijské balíčky"? Jen prostě "Nigérie" vyměň za USA, jinak to přesně sedí.

Na vaše nabízené zboží na některé z aukcí přihazuje někdo, kdo chce, abyste ho zaslali do Nigérie. Osoba často žádá i o stažení zboží z aukce a uzavření obchodu mimo aukční server. O ceně nesmlouvá a je ochotna přijmout jakkoliv vysoké zasílací náklady. Překážkou není ani fakt, že zboží pak může vyjít dráž než nové. Podvodníci se hájí výmluvou, že shánějí přesně daný typ zboží, který není možné v Nigerii koupit. Finta podvodu spočívá v tom, že se vás snaží přesvědčit, abyste zboží zaslali dříve, než dostanete slíbené finance.

Zkrátka tou lámanou češtinou se ti snaží sdělit, že banka ti vyplatí peníze až po předložení potvrzení o odeslání balíčku. Snaží se tě jednoduše jen přemluvit k tomu, abys balíček poslal, aniž by jsi měl peníze.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xjurasek 18. 6. 2013 17:14

tak to samozřejmně neudělám :O pokud nedojdou peníze tak nic nepošlu

-- 18. 6. 2013 17:14 --

a kdyby to byla pravda tak by ty peníze z USA došly na můj učet v pohodě? nebo se fakt musí dat v bance povolení?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 6. 2013 17:42

kdyby to nebyl podvod, jako že je, tak žádné povolení dávat nemusíš
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod S474N 20. 6. 2013 13:14

Ja si vzdycky rikam, ze bych chtel potkat nekoho, kdo na tyhle stary otrepany figle skoci a jak vidno, porad se takovi lide najdou.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná