Co místo GE Money Gold - spořák, vracecí kreditka a pojištěn

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mafyk 25. 6. 2013 13:52

Zdravím,
v současnosti používám mimo jiné GE Money Gold - účet, spořák a beneplus zlatou kreditku s cestovním pojištěním. Budu potřebovat peníze na nákup nemovitosti, takže už nebudu splňovat podmínku na vedení účtu zdarma a 500 Kč měsíčně za něj platit nehodlám.
Doporučte mi prosím nejlepší produkty, kterými se toto dá nahradit - spořící účet s dobrým úrokem a vracecí kreditka, ideálně s kvalitním cestovním pojištěním.
Zřejmě ideální by bylo získat vedení účtu u GE zdarma, což někomu nabídli, ale u mě zatím požadovali založení nějakých produktů o které nemám zájem.
mafyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 6. 2013 15:04

Na tvůj dotaz jsou odpovědi v sousedních vláknech, použij funkci hledání. Ve zkratce dobrých běžných účtů je už snad nespočet, např. u Air Bank, Equa, Fio, mBank, ZUNO, GE Genius Gratis, atd..., rozumné spořicí jsou třeba Air Bank, Equa, Wüstenrot a kreditky Citi Life nebo RB STYLE.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Barbora18 27. 6. 2013 19:30

zkus třeba běžný účet se spořicím od Equa banky - pokud měsíčně protočíš 10K, máš účet zdarma i s výběry u všech bankomatů a na spořáku je úrok 1,6 %, v současnosti jeden z nejvyšších na trhu
Barbora18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 6. 2013 20:58

Pokud chceš vše u jedné banky, tak si moc nevybereš. Pokud chceš nejvýhodnější kombinaci, tak:
Spořák - Equa nebo Air Bank (obě 1,6 %), ti kdo mají Wüstenrot tarif A-F tak jsou na tom ještě lépe - 1,8 %. Nový tarif G dává ale už jen 1,5 %, ale zase všechny mají bonus za zatermínování 0,1 až 0,4 %. Zatermínování jde kdykoliv bez sankce zrušit.

Kreditka: zdarma jeden z tarifů GE, Citi Classic, mBank, Rajfka Easy.
Případně vracecí Citi Life nebo RB Style či De Luxe. Style je možné přes www.bankovnipoplatky.com/kreditni-karta získat na 2 roky zdarma

Běžných účtů zdarma je hafo, když, abys neměl "každý pes jiná ves", vybíral bych asi z Equa nebo Air Bank, podle toho, kde budeš mít spořák.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 6. 2013 21:44

Záleží, kde bydlíš.. Pokud máš v dosahu AB pobočku, viděl bych to na kombinaci Airbank a kreditku od RB přes bankovní poplatky, jak zde psal Patrik.. Výhodou AB např. je, že nemusíš vlastnit ani spoř. účet, protože ten běžný úročí naprosto stejně :-) ... Pokud pobočku AB v dosahu nemáš, tak bych volil Equabank.. předpokládám, že pracující člověk jsi, nemovitost nekupuješ z dědictví po rodičích a těch 10 tisíc ti na běžný účet přiteče...

Ale nejprve bych zatlačil GE do kouta, že chceš Genius Gratis ;-)
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM007 28. 6. 2013 12:03

Při měsíčním (kalendářním) kreditním obratu minimálně 40 kKč je vedení GE BÚ Gold za 199 Kč měsíčně. Stačí peníze na účet poslat a po příchodu na účet je odeslat někam jinam.
PS: nedělám ze sebe agenta 007, jen čekám na uvolnění aliasu MirekM ...
MirekM007
Diskutér

Odeslat příspěvekod mafyk 28. 6. 2013 18:50

Díky za rady, nemusí to být u jedné banky va běžný účet mám zdarma i jinde. Ještě jsem zmiňoval to cestovní pojištění u GE Gold bylo poměrně kvalitní, nějaké alternativy?
mafyk
Kolemjdoucí