Fio MasterCard Debit PayPass

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 1. 7. 2013 22:57

Na dotaz proč nejde zablokovat PayPass a proč stojí 20Kč změna Pinu v internet bankingu mi na fiu odpověděli:

Dobrý den,
děkujeme za Vaše dotazy.
Bezkontaktní technologie je součástí karty již z výroby a zablokovat
opravdu nelze.
Standardně byl dříve ke kartě pin jeden a nedal se měnit. Změna pinu je
nadstandardní služba oproti např. změně limitů na kartě. Proto je služba
zpoplatněna.
S pozdravem a přáním pěkného dne,
Bc. Marian Hlaváček, klientský pracovník
Fio banka, a.s.

Jde tedy zablokovat PayPass pokuď by to v internet bankingu bylo možné?
Nebo je to pevná specifikace karty

http://www.mastercard.com/cz/osobni-kar ... ypass.html
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ency 1. 7. 2013 23:59

Nevidim duvod, proc by to neslo. Zalezi ciste na nastaveni platebni aplikace na karte. Spis nebude vule a to nejpravdepodobneji ze strany MasterCard, ktera tuto formu placeni dost protlacuje.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 31. 7. 2013 00:56

Vážení diskutující to opravdu není nikdo, koho sejří, že FIO vnutí kartu, kterou nechci a která u které nejde v internetovém bankovnictví deaktivovat bezkontaktní technologii.
Doufal jsem, že si ve Fiu všimnou téhle diskuze a aspoň se zamyslí.
Psaní e-mailů je bez reakce, pouze odpovídají takové obecné bláboly.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2013 07:58

Obecně zablokovat lze (Citi to umí), ale Fio to nenabízí.
Je tu ještě "mechanické" řešení - drobným řezem nebo malým vrtáčkem přerušit drátek od čipu vedoucí k anténě.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lopousek 31. 7. 2013 08:49

zbynek.ji píše:že FIO vnutí kartu, kterou nechci

Vždyť jste si ji brát nemusel. Případně si ji nechte zrušit. A ano, i FIO musí na něčem vydělávat. Zvlášť pokud z toho plynnou pro banku nějaké náklady.
lopousek
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 31. 7. 2013 10:03

zbynek.ji píše:Vážení diskutující to opravdu není nikdo, koho sejří, že FIO vnutí kartu, kterou nechci a která u které nejde v internetovém bankovnictví deaktivovat bezkontaktní technologii.
Doufal jsem, že si ve Fiu všimnou téhle diskuze a aspoň se zamyslí.
Psaní e-mailů je bez reakce, pouze odpovídají takové obecné bláboly.

Ne, me to nijak nestve, ale zkus si najit vlazyho a pobavit se s nim o tom.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 31. 7. 2013 10:41

Prostě technologický vývoj, jako už dlouhá léta jsou všechny karty s čipem a pouze s magnetickým proužkem ti nikdo nevydá, tak teď se to posouvá o generaci dále a podpora bezkontaktních plateb bude brzy prostě u všech bank automatická.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 31. 7. 2013 11:58

lopousek píše:
zbynek.ji píše:že FIO vnutí kartu, kterou nechci

Vždyť jste si ji brát nemusel. Případně si ji nechte zrušit. A ano, i FIO musí na něčem vydělávat. Zvlášť pokud z toho plynnou pro banku nějaké náklady.

Pokud vím, tak ještě loni si šlo ve Fio vybrat, kterou kartu člověk chtěl zda klasickou nebo Paypass. To se podmínky změnily a karty bez PP se už nenabízí?

Hm, tak vrtat anebo řezat do karty bych si fakt netroufl i přesto, že se nepovažuju za úplně "levého". Myslím, nejlepší způsob jak ji zku**it.
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod zbynek.ji 31. 7. 2013 21:40

Bohužel už si nejde vybrat kartu ve Fiu bez PayPass
http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/platebni-karty
Co se dá dělat, budu používat od Ge money.
Pokuď to bude dělat víc lidí, tak to "možná" Fiu dojde.
Předtím karta s kterou jsem dělal obraty a teď karta bez pohybu.

-- 31. 7. 2013 21:44 --

xtonda píše:Prostě technologický vývoj, jako už dlouhá léta jsou všechny karty s čipem a pouze s magnetickým proužkem ti nikdo nevydá, tak teď se to posouvá o generaci dále a podpora bezkontaktních plateb bude brzy prostě u všech bank automatická.

Ono by mě úplně stačilo, kdyby byla možnost, si v internetovém bankovnictví dát bezkontaktní platbu na nulu, případně úplně deaktivovat.
zbynek.ji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 1. 8. 2013 07:46

No mozna to dojde casem tobe, ze vyzadovat fotit na kinofilm je v dnesni dobe uz tak trosicku out. Nicmene to tak bylo v historii vzdycky, ze nekolik lidi nedovedlo reflektovat vyvok.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 8. 2013 08:13

Ondrasz píše:Pokud vím, tak ještě loni si šlo ve Fio vybrat, kterou kartu člověk chtěl zda klasickou nebo Paypass.

Šlo to ještě letos, mám kartu bez Paypass vydanou v dubnu. Ale stihnul jsem to v poslední zatáčce...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 8. 2013 10:28

zbynek.ji píše:Ono by mě úplně stačilo, kdyby byla možnost, si v internetovém bankovnictví dát bezkontaktní platbu na nulu, případně úplně deaktivovat.

Je otázka, jestli ta technologie umožňuje individuální limity tak aby to fungovalo spolehlivě a všude.

Jinak na peněžence máš kódový zámek a patronu s barvou aby se k penězům nikdo nedostal, když ji ztratíš? Co to tak vadí na bezkontaktních platbách, to je nějaká duševní porucha?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ency 1. 8. 2013 10:35

Ano, technologie to umoznuje.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi

Ency
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 8. 2013 11:58

A ty máš jaké znalosti kartových systému, že si schopen to takto tvrdit?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 8. 2013 13:45

Technologie jako taková to umožňuje - umí to třeba Citibank. Ale nevylučuji, že to nemusí umět všechna výrobní provedení všech karet.
Musí se také na kartu zablokování bezkontaktních transakcí nahrát a to buď v on-line terminálu nebo v bankomatu.

Jednodušší a bezpečnější je ale mechanická úprava - přerušení drátku k anténě.
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka