Platba Pay Pall z bankomatu ČS v dolarech

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod premo2 3. 7. 2013 22:33

Zdravím,
chci koupit pár starých her na GOG.com a nechci si zakládat Pay Pall účet. Dočetl jsem se, že lze platbu provést i z bankomatu České Spořitelny, kde mám účet, tak bych to tak chtěl provést. Problém ale možná bude, že platba se provádí v USD a já nevím, jestli to ten bankomat zvládne (nevím podle jakého kursu částku popř.převést na koruny). Tak se chci zeptat někoho zkušenějšího v tomto směru,
Díky za odpověď.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havers 3. 7. 2013 23:30

premo2 píše:Dočetl jsem se, že lze platbu provést i z bankomatu České Spořitelny, kde mám účet, tak bych to tak chtěl provést.


Kde?

Na gog.com je pouze toto:

What payment methods do you accept?
Currently we can accept payments using Visa and MasterCard cards and PayPal. All our prices are in USD. Please be aware that PayPal's services for sending and receiving funds may vary, depending on your country. For more information click here.

http://www.gog.com/support/website_help ... ing_promos
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 7. 2013 05:15

A v čem je problém si PayPal účet založit. Dokonce u malých částek není nutné dělat autorizaci karty (takové to stržení 50 Kč a následně přepsání kódu z výpisu), prostě založíš nové konto,zaplatíš příslušnou částku a konto "opustíš". Není co řešit.

Částka z PayPalu se strhne jedním ze dvou způsobů:
1) PayPal převede částku na české koruny vlastním kurzem, tedy do ČS dorazí již v korunách
2) PayPal pošle částku do ČS v originální měně (USD) a ČS ji převede kurzem deviza-prodej na české koruny

Varianta 2) by měla vyjít výhodněji. Poslední dobou PayPal dělá to, že automaticky nastavuje způsob 1) a je třeba to manuálně změnit, popisoval jsem zde:

viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639

Nedávno jsem přidával do PayPalu novou kartu a situace se opět opakovala - nabídlo mi to zúčtování v CZK, musel sem to změnit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 4. 7. 2013 12:35

Havers píše:
premo2 píše:Dočetl jsem se, že lze platbu provést i z bankomatu České Spořitelny, kde mám účet, tak bych to tak chtěl provést.


Kde?

Na gog.com je pouze toto:

What payment methods do you accept?
Currently we can accept payments using Visa and MasterCard cards and PayPal. All our prices are in USD. Please be aware that PayPal's services for sending and receiving funds may vary, depending on your country. For more information click here.

http://www.gog.com/support/website_help ... ing_promos


Dočetl jsem se, že z bankomatu české spořitelny lze provést Pay Pal platbu.
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 4. 7. 2013 12:48

Platba PayPal z bankomatu bez vytváření účtu mě přijde jako kravina, gog.com akceptuje platby kartou a PayPal. Tak prostě zaplať kartou přímo nebo zprostředkovaně přes PayPal a nevymýšlej blbosti.
xtonda
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků