fio nebo air bank? vyplatí se?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 23. 8. 2013 15:32

zdravím, nyní jsem vlastníkem účtu v Ge money ale chtěl bych platit mín za vedení učtu nebo nejlépe vubec prostě celkově ušetřit. Vyplatí se přechod do nových bank? (FIO, air bank) a jestli ano tak která je nejlevnější ? :)
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2013 15:34

A jak mame vedet, jestli usetris, kdyz sem nenapises, co pouzivas a kolik za to realne platis.

Mimochodem GE umi i Genius Gratis, proc ho nemas?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod xjurasek 23. 8. 2013 15:37

používám obyčejný učet normálně mi tam chodí vyplata a tu si vyberu bud hotově nebo platbou na terminálu to je vše co z banky používám
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 23. 8. 2013 16:35

A proc uz nemas GE Gratis?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod alexpraha 23. 8. 2013 16:58

Na tyto účely si nemusíš zřizovat bankovní účet. Mzdu ti zaměstnavatel může vyplácet přímo na pracovišti. myslím že par. 142 Zákoníku práce. Ušetříš čas, poplatky, chození k bankomatu. Jen budeš asi ve firmě jediný a budeš dělat opruz zaměstnavateli.
FIO, GE genius gratis, ony nové banky Air Equa Zuna - to je vše přiměřené. Ale pozor, za vedení karty může být poplatek.
U KB mám jakýsi KB Start účet - měsíčně bez poplatků, jen poplatky za operace. Příjem mzdy, platu 6 Kč + výběr u bankomatu 9 Kč, ale karta asi 300 kč ročně. Projdi si diskuze, je tam řada výborných informací, triků, detailů. Možná až moc :-)
alexpraha
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 23. 8. 2013 20:26

(+) FIO vedeni 0, vydani debetni karty 0, cizi bankomat asi 25 (bankomaty CSOB), FIO ma vyborne IB, kde lze nastavit radu operaci gratis, emailem pohyb na uctu, alerty, ale i SMS
mBank vedeni 0, vydani debetni karty 0, jakykoli bankomat 0 (pri platbe kartou 4000 Kc/mes) nebo 9 az 25 Kc. OK nastaveni limitu na karte pri platbe pres net.
Platebni prikazy - obe banky 0 (mBank bylo omezeni na nejake mnozstvi za mesic, asi 20 ??), FIO bez omezeni.
Pri normalnim pouzivani se urcite vyplati a poplatky jsou obvykle jen za vybrani hotovosti z bankomatu tj. neco kolem 30 Kc/mes. (ale i mene), coz je prijatelne i pro nekoho, kdo bydli uz na hodne malem meste, kde je jen jeden bankomat.
GE Gratis - neznam - asi taky OK dle ohlasů zde.

(-) Obe banky maji mensi sit pobocek i bankomatu nez velka 5ka (CS, CSOB, GE, KB, RF).

Dalsi alternativou je PS, ale je to proste stale jen posta a pristup zam. na poste bud vyhovuje ci nikoliv. Zase jsou temer vsude.

Air Bank ma zase otevreno i v so+ne ve velkych obch. centrech. Ale bezny ucet neni az tak vyhodny jako u predchozich 2 (3).
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 8. 2013 06:57

Účty, které jsou v současné době placené, u GE budou automaticky přecházet na Genius Gratis solo, který bude zdarma při obratu nad 7000 Kč, takže příchozí výplata ti postačí na vedení úctu zdarma.
Přestože k automatickému přechodu má dojít od 1.9. (nebo 1.10., teď si nejsem jist), jedna uzivatelka fóra mě upozornila, že na pobočce to její matce provedli už nyní.

GE Gratis nebo Gratis solo nejsou špatné účty, profituješ ze solidní sítě bankomatů i poboček, v Praze jsou některé v nákupních centrech a otevřen i o víkendech. IB mi přijde jako lehce nadprůměrné.

Mám i FIO i Air Bank a i další banky. Z mnou více než 10 využívaných bank považuji IB Fio za nejlepší, kladně hodnotím zejména zcela svobodnou volbu uživatelského jména i hesla, neomezenou historii účtu (stále se mohu podívat až do roku 2006) a možnost zobrazení všech pohybů ve zvolenem období na 1 stránce (a vyhledávat pak pomocí ctrl+F). Dobrá vlastnost je také možnost udělit v IB ke svému účtu různá pravidla různým osobám (čtení, zadávání transakcí, podepisování).

-- 24. 8. 2013 07:06 --

IB Air Bank mi nevyhovuje, spousta barviček a tlačítek, ale efektivně (pro zobrazení pohybů na účtu) je využita ani ne třetina obrazovky a výpis transakcí je navíc stránkovaný.
Na pobočkách neoperují s hotovostí (na rozdíl od Fio a GE), ale alespoň jejich bankomaty umí hotovost vkládat a při výběru lze zvolit bankovky (ze čtyř nabízených hodnot).
V IB lze částečně zvolit uživatelské jméno ( minimálně 8 znaků); na heslo platí omezení na složitost (musí povinně obsahovat velká i malá písmena a číslice.
PatrikChrz
Administrátor