Platba kartou do zahraničí

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2013 07:57

Fio "opisuje" kurzy od ČSOB, takže je to úplně jedno. Teď jsem kouknul a u € a $ jsou naprosto shodné, další měny jsem nekontroloval.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brzdil987 24. 10. 2013 11:08

Diky, platba v eurech :-)
brzdil987
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 8. 11. 2013 06:10

koukam ze

kreditni karta RB, dle kurzoveho listku RB dnes: USD 20,548
Paypal kurz: 19,8851 :-ooo

hm takze konverze domovskou bankou (po nastaveni na kurzovni listky bank) papa... nejak jsem to uz roky nekontroloval...

problém asi je, ze PP konvertuje ihned a když teoreticky USD zítra o korunu spadne, vyjde levneji zauctovani bankovnim listkem levneji :-)

ps: vratka 2 procenta konvertovanim paypalem není nijak dotcena, platba jako platba
pss: resit 5000 CZK je trochu ..., to vic "propali" nez usetri

update: to bude asi tim viz příloha, co se deje?:
rano v 8h to nejspíše spadne zpet :-)
Přílohy
online-kurzy-men-czk-usd-dva-dny[1].png
online-kurzy-men-czk-usd-dva-dny[1].png (3.56 ) Zobrazeno 2761 krát
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 8. 11. 2013 06:58

vpe: Předpokládal bych (dle tvého vystupování), že zrovna tobě taková informace neunikne - intervence ČNB, cílování k 27,- CZK/EUR.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod franko_cz 8. 11. 2013 09:51

vpe píše:rano v 8h to nejspíše spadne zpet :-)

vtip století
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 8. 11. 2013 22:46

vtip? neznam priciny, no asi bude ještě veselo...

kareldoktor: jednak podstatne v tomto vlaknu je, ze "drahy" prepocet paypalem byl v době me transakce, vyrazne lepsi, nez kurzem karty

druhak zprávy uz nesleduju, a to ani ekonomicke, ztrata casu :-)
Přílohy
online-kurzy-men-usd-eur-dva-dny[1].png
online-kurzy-men-usd-eur-dva-dny[1].png (3.64 ) Zobrazeno 2541 krát
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drkarel 9. 11. 2013 12:46

vpe píše:... update: to bude asi tim viz příloha, co se deje?:
rano v 8h to nejspíše spadne zpet :-)

Ano, to máš sice pravdu, ale já reagoval na tvou celkem jasnou otázku. :-)
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Ondrej1 30. 9. 2014 09:53

Oživím vlákno. Mám dvě karty GE kreditku a Mbank debetku a po posledních změnách je to nepoužitelné i pro malé platby do zahraničí i po započítání bonusu. Ergo kladívko potřebuji kartu pro občasné zaplacení v zahraničí, EUR a USD, epizodně GBP. Pokud nechci k dalším bankám (což moc nechci), tak mám na výběr debetku Airbank nebo debetku FIO.

Podle první rešerše by to měly obě zvládnout, kurzy taky OK, je některá lepší než druhá, jde mi spíš o doplňkové služby (zamykání, vypnutí MOTO) než o setinky na kurzu?
Ondrej1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 9. 2014 10:33

Porovnání kurzů například zde: http://www.mesec.cz/clanky/velky-realit ... aret-2014/
A jinak, pokud vím, GE nedává bonusy za platby v zahraničí.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 9. 2014 11:33

To je vcelku jedno, s jinou bankou by sis stejně moc nepomohl, na debetkách jsou ty kurzy všude stejné (kartelový spread 4 % - samozřejmě kromě nekorunované trojice nejhorších kurzů - GEMB, mBank a Citibank), takže pokud zrovna nepůjdeš po platební kartě s kurzy asociace (kterých je minimum), nebo vracecí kreditce, co ti špatné kurzy částečně vykompenzují vratkou, moc možností jak si polepšít stejně nemáš, tak to je v konečném důsledku i jedno, jestli sáhneš třeba po Air Bank či Fio bance...

-- 30. 9. 2014 11:36 --

A jinak třeba konkrétně ty eura vyjde už pak nejlépe nakoupit u devizovky, nechat si vydat k eurovému účtu druhou kartu (umí jak Air Bank, tak Fio) a platit přímo z něho...
fremantle
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků