Převod NZD přes devizovku?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Willma22 27. 10. 2013 15:50

Posílám tedy zpětnou vazbu, jak jsem pochodila u devizovek. Společnost Easychange mi napsala, že s NZD neobchodují. Z tohoto důvodu jsem se obrátila s touto žádostí na Akcentu a SAB:
"Dobrý den, zajímala by mě Vaše nabídka, která by byla pro převod z CZK účtu na NZD účet ve výši kolem 120.000 CZK.".

Z akcenty se mi ozvaly hned ohledně schůzky, avšak s touto informací:"Naši cílovou skupinou jsou právnické osoby a fyzické osoby, které obchodují pravidelně v min. objemu 5 000 EUR/ měsíc. Pokud jsem správně pochopila Váš požadavek, jednalo by se o jednorázovou platbu.Doporučila bych Vám zkusit získat informace u SAB Financial nebo Exchange."
Přičemž u exchange nemám ověřeno, že obchodují s NZD, ale u devizových obchodů mají tuto informaci: "Rámcová smlouva není určena pro jednorázovou operaci!".

Takže momentálně čekám na vyjádření ze SAB. Dále bych se chtěla zeptat, zda-li mám případně mlžit, když se mě budou ptát na počet operací. Myslím, že podpisem rámcové smlouvy se nezavazuji k pravidelnému obchodování.
Co by jste mi poradili ohledně jednání s devizovkami?

Co by jste mi tedy poradili v případě, že žádná z těch devizovek nevyjde, jak převést tu větší sumu peněz?
Willma22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 10. 2013 16:01

Bohužel je to tak, že devizovky obecně nemají menší objemy transakcí rády. Je to škoda, podle mého názoru se tím připravují o velmi levný marketingový kanál (aby následně vyhazovaly zbytečné peníze na reklamu), ale je to jejich business.

Uzavřením rámcové smlouvy se k ničemu nezavazuješ, takže klidně mlž. Můžeš zkusit oslovit i další devizovky - Divíšek, Fortissimo (Devizy.cz - bohužel ti nemívají úplně nejlepší kurzy, alespoň u menších částek), Accredi ( s těmi nemám vůbec žádnou zkušenost, vím jen, že existují), Citfin (bohužel berou jen firmy).

Určitě dej vědět, jak do dopadlo.
Pak už je zde jen varianta běžného bankovního převodu. Můžeš zkusit ve své bance požádat o uzavření smlouvy s dealingovým oddělením, mohli by pak nabídnout o fous lepší kurzy, než ty veřejné, ale žádný zázrak to nebude, zkrátka jde pořád o malou částku
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka