Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 7. 11. 2014 15:39

bufalobil: Eura na eurový účet podle podmínek banky, devizovka je typicky nejvhodnější, u Equa bank je poplatek za příchozí platbu v EUR 9 Kč, což ještě celkej ujde, ale zase tam mít ty eura je celkem k ničemu, když v jiné měně než euro pak z toho účtu nezaplatím. A třeba u UCB je to zas problém, protože za příchozí zahraniční platby účtuje 200 Kč, výjimkou je akorát slovenská pobočka UCB (kde má zas účty Akcenta, takže to lze řešit přes ní). Osobně dolarový účet nemám, tady by byla ale nejlepší směna hotovosti ve směnárně a vklad hotovosti na Citi Premium USD účet (pak k němu navázat debetku a platit i jiné měny s kurzy karetní asociace), ale jelikož se do budoucna Citibank podle všeho stáhne z retailu a jiných alternativ pro rozumné USD účty moc asi nebude, je otázné, jestli se to vyplatí řešit.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod eR99 7. 11. 2014 18:05

fremantle píše:Jinak čerstvá zkušenost - přebíjení není až takové terno, protože na přebitý zůstatek se nevztahují bonusy (tedy "odměna za čerpání" je opravdu jen za čerpání), akorát pak není účtován poplatek za vedení...

Přikláním se k dalším, kteří s tímto tvrzením nesouhlasí.

:arrow: Pokud kartu přebiješ a následně platíš, tak odměnu dostaneš (osobní zkušenost v září 2014).

fremantle píše:..Cetelemku začínám považovat za přeceňovanou kreditku...

Myslím, že KK Cetelem je mezi českými KK nadstandardní produkt. IB je na velmi dobré úrovni. Kurzy karetní asociace. Poplatek za vedení má také řešení. Nyní narozeninová akce k nálepce, atd.

:arrow: Pro online nákupy do 20 000 Kč měsíčně ideální (PaySec případně pomůže.)
eR99
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Aleš P. 10. 11. 2014 22:23

Zdravím, měl bych dotaz na majitele Cetelem Karty.

Nabízejí buď %ta z nákupů nebo výběry z bankomatů zdarma nad 1 000 Kč. Mám to chápat tak, že za výběr hotovosti není účtován žádný extra poplatek a na vybrané peníze se vztahuje naprosto běžné bezúročné období jako by člověk zaplatil v krámě?

Díky.
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 11. 2014 23:01

eR99 píše: :arrow: Pokud kartu přebiješ a následně platíš, tak odměnu dostaneš (osobní zkušenost v září 2014).

No vidíš, já mám opět osobní zkušenost z října takovou, že na přebité kartě jsem odměnu nedostal... :-( Zatím se domnívám, že alespoň jeden den v kalendářním měsíci musíš čerpat úvěr, aby účtování odměn zaúčinkovalo - vyzkouším to takto tento měsíc a uvidím.

Jinak jsem neříkal, že to je špatný produkt, ale mě letos třeba KK Cetelem významně neposloužila. Pro toho, kdo ji využije význam má, ale lze se bez ní zaobejít.

Aleš P. píše:Mám to chápat tak, že za výběr hotovosti není účtován žádný extra poplatek a na vybrané peníze se vztahuje naprosto běžné bezúročné období jako by člověk zaplatil v krámě?

Výběry hotovosti spadají vždy do úročeného období, nězáleží jestli máš aktivovanou odměnu, nebo ne (kromě toho, první 3 výběry z bankomatu v ČR jsou zdarma pořád - ale nespadají do bezúročného období).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 11. 11. 2014 07:37

Výběry jsou sice ihned úročeny, ale když budeš mít kartu přebitou...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Aleš P. 16. 11. 2014 15:15

A jak je to s Cash backem? Píší na webu, že při útratě nad 300 Kč lze využít Cash back. Jsou ty peníze vybrané na Cash back chápány jako platba za zboží, tedy je možné je čerpat v rámci bezúročného období?
externí redaktor e15.cz/finexpert a mobilmania.cz
Aleš P.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 1. 2015 09:50

Někde jsem již dříve četl, že při nákupu na splátky (občas s nulovým navýšením na nějakou dobu - alza a podobné větší e-shopy) to právě vyřizuje Cetelem a rovnou k tomu přidává kreditní kartou. Je tohle jednodušší způsob, jak se ke kreditce dostat nebo je to rovnocenné s klasickou žádostí? Jsem student podnikatel (minimální příjmy) a kreditku už mám druhou, nejdříve mbank s 1% vratky, kterou jsem dostal bez dokládání na základě obratu na účtu (nabízeli mi 80 000 limit, bral jsem 55 000) a teď GE s vratkou na potraviny a benzín, kterou mi nejdříve zamítli, tak jsem zřídil účet a udělal obrat a asi po 2 měsících, jsem dostal také předschválenou nabídku na 19 000 a to mi již schválili.

Vše splácím v bezúročném období, peněz mám dost, jde mi jen o to, že klasické žádosti s dokládáním příjmu mi nikdo neschválí, tak zda při využití té akce ve spolupráci s nějakým e-shopem a nákupem zboží nemají mírnější kritéria nebo tak něco. Tuhle kreditku bych potřeboval na nákupy v cizí měně kvůli kurzům.

Díky za rady
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod malejarda 17. 1. 2015 09:57

Cetelem to tak obycejne praktikuje, vezmes si od nej spotrebitelsky uver a po nekolika vcas uhrazenych splatkach sam od sebe posle kreditni kartu, kterou muzes ale nemusis aktivovat.
malejarda
Nadšenec

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 1. 2015 10:29

jasný, takže to nezrušili, ale teď jak je to s tím schválením úvěru, dokládají se příjmy při tom nákupu na splátky bez navýšení nebo to dají každému?
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 1. 2015 12:04

Do určité výše se příjmy nedokládají, ale vždy se uvádí. Jak to přesně probíhá, když jsi ještě nebyl klient, to nevím, já si žádal zrovna o nákup na splátky až v době, když jsem již měl vydanou KK (za nákup na splátky byla sleva 10 %), tak jsem měl už údaje předvyplněny v systému, ale na žádosti, kterou ti dá obchodník podepsat je kromě úvěru pro nákup na splátky současně žádost o revolvingový úvěr - pokud ji tam necháš zaškrtnutou, což je implicitně, pošlou ti kreditku...
Mně se tam být nějaký větší rozdíl být nezdál, teda při žádosti jako takové mám dojem chtěli více dokladů - výpis z účtu a pod.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 17. 1. 2015 17:24

koukám, že třeba datart nechce doklady o příjmu do úvěru do 80 tisíc, ale zase píšou, že žádat může každá osoba s pravidelným příjmem, což já mám ale asi tak 30 tisíc ročně, tak těžko říct zda jim to bude stačit.
stejné podmínky píšou i přímo na webu cetelem, tak nevím, zda je jistější žádat skrz nákup na splátky nebo přímo o kreditku, protože zase nepotřebuju mít v záznamech další neschválenou žádost
tomasvlasak
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xls 17. 1. 2015 18:56

Já o KK žádal, bez řečí odmítli. S to mám 3 KK od Citi, 1 od Rb, předtím od GE, všechno na řádově vyšší částky, splácené okamžitě. Asi to chce opravdu přes ten úvěr.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 17. 1. 2015 19:21

tak jsem ji nedostal, mám taky 5 kreditek, tak už mám asi překreditkováno
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 1. 2015 20:42

Já jejich kreditku dostal 3x a vždy jsem jí vrátil - moje zkušenost z posledních 10 let, takže nemohu sloužit, pokud by se něco aktuálně změnilo. Vždy to proběhlo tak, že jsem koupil nějakou věc (foťák, PC) v prodejně. Tam jsme jen vyplnili formulář, zaplatil jsem na místě akontaci. Prodavač přímo ověřoval přes systém Cetelemu - předpokládám, že se jednalo o nahlédnutí do Solusu. Úvěr byl přiklepnut a zboží jsem si odnesl. Prodavač ještě dodal, že můžou z Cetelemu volat zaměstnavateli, ale tuším, že nikdy nevolali. Žádné potvrzení o příjmu jsem nepřikládal, pouze deklaroval do toho formuláře. Po pár měsících splácení poslali kreditku.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 17. 1. 2015 20:59

Takhle se to asi moc nevyplati,jak dloho trva, co vratky vykompenzuji zaplacene uroky?
slavo963
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka