Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 2. 2015 19:48

Mel jsem take limit pres 100kKc kdyz jsem pred rokem zadal a proslo to (na 30k limit), pozdeji navyseno bez problemu na 80k. Mozna zprisnili podminky.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 22. 2. 2015 20:38

velkejjarda píše:Jak uz jsem nekolikrat psal, jedina jistota je vzit spotrebitelsky uver na zbozi a po trech vcas zaplacenych splatkach posilaji automaticky kreditku.


A je to na 100% jistý?
Jenže ten spotřebitelský úvěr je např. na MALL.CZ minimálně od 3000,- Kč, jinde od 2500,- Kč a já si zrovna nic za 3000,-Kč koupit nepotřebuju. :-(
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markil 23. 2. 2015 01:22

Můžu z vlastní zkušenosti říct, že žádost o kreditku je loterie a není to bohužel jen výsada Cetelemu, mám podobné zkušenosti i od jinud... U Cetelemu jsem před asi šesti lety žádal přímo v Praze na pobočce. Vyplnili jsme žádost, paní to zadala do systému a systém mi žádost zamítl... Nechápal jsem proč, měl jsem již kladný záznam v registrech, dost velký příjem a když mi řekla, jaký limit mi to nabízí na základě příjmu, zvolil jsem radši menší. Zkusil jsem pak druhý den dát žádost doma online a kupodivu to prošlo a poslali mi kartu ...nepochopitelné. Navíc mi pak po pár měsících sami nabídli vyšší limit...
Nevím, jak se to od té doby změnilo, ale pokud jste někdo neuspěl jednou, zkuste to klidně vícekrát :-D

-- 23. 2. 2015 01:36 --

olousek píše:
yndezit píše:Si vem že to je mezinárodní Mastercard, s výbornými kurzy pro cestovatele, a jižní Amerika, Asie tam všude je spousta zemí kde gsm není

Přesně tak, jedeš si na výlet do severní korei a mezi golfem a sledováním popravy tě napadne, že bys mohl koupit strejdovi nový dalekohled. Sedneš si k netu, objednáš na binoculars.nk a wtf, neprijde ti kód na mobil. Co teď? poradí někdo?


V tomto případě bych to řešil tak, že bych to platil tou kartou přes paypal (kartu si lze snadno na paypal navázat a zvolit, že paypal nedělá konverzi) a pokud by obchod paypal nepodporoval, risknul bych platbu přímo kartou jako tzv. platbu platebními systémy. To se v Cetelemu na internetu jen zadá výše placené částky jako povolení platby a je to. Údaje o kartě pro tento typ platby jsou stále platné a můžeš si je vygenerovat před cestou a stále pak používat... Přes SMS pak jde jen informace, že byla povolena platba, což nepotřebuješ...

Já ale mám s kartou jiný problém, než potvrzování internetových plateb přes sms. Nedá se použít v půjčovnách aut, protože není embosovaná... S tím se potýkám mnohem častěji. S tím, že bych někde v zapadákově neměl funkční mobil, ale fungoval tam internet a já ještě k tomu všemu musel objednávat něco na netu, to se mi tedy nestalo :-D
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod eR99 23. 2. 2015 08:26

refedr píše: Ještě jsem se dozvěděl, že ty jejich slevové programy u KK prý lze libovolně měnit v IB. :shock:


Zase tak libovolné to není. Odměnu můžeš změnit 1x za kalendářní rok.
eR99
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod refedr 23. 2. 2015 09:01

Nevíte, jak to probíhá, když si někde v e-shopu (třeba na Mall) něco koupíte na spotřebitelský úvěr (zde od Cetelem) a zboží v e-shopu vrátíte ve 14 denní lhůtě? Musí se úvěr doplatit nebo se vše stornuje?
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velkejjarda 23. 2. 2015 17:57

Tezko rict, jestli zrusi uver nebo vrati penize a uver dal splacis, ale byla by to zajimava finta. :hm
velkejjarda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 2. 2015 19:18

IMHO záleží na tom, jak to má obchodník nasmlouvané se splátkovou společností - pokud mu jeho smlouva nedovaluje vrátit peníze přímou zákazníkovi, ale musí je poslat tam, odkud přišly, tak to moc řešitelné nebude. Odpověď bys mohl najít v obchodních podmínkách obchodníka (ale možná i Cetelemu)...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod olousek 23. 2. 2015 21:50

refedr píše:Nevíte, jak to probíhá, když si někde v e-shopu (třeba na Mall) něco koupíte na spotřebitelský úvěr (zde od Cetelem) a zboží v e-shopu vrátíte ve 14 denní lhůtě? Musí se úvěr doplatit nebo se vše stornuje?

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY CETELEM ČR, a.s.:
V.5. Vázaný úvěr: Klient není oprávněn odmítnout řádné splácení úvěru a nákladů z důvodu vad zboží pořízeného na úvěr. Jestliže klient odstoupil od smlouvy o koupi zboží/služby, kde cena zboží je částečně nebo plně hrazena úvěrem, zaniká též smlouva o vázaném úvěru; zánik je klient povinen Cetelemu písemně sdělit. Pokud klient vrátil zboží prodejci, u něhož bylo zakoupeno (dále jen „prodejce“), není povinen vrátit poskytnutý úvěr dříve, než mu bude prodejcem vrácena kupní cena. Klient dále zmocňuje Cetelem, aby, v případě zániku kupní smlouvy a dle zákona také smlouvy o úvěru, vyžádal od prodejce částku ve výši kupní ceny ponížené o přímou platbu klienta dle smlouvy a použil ji k plné či částečné úhradě zůstatku úvěru, včetně úroku sjednaného ve smlouvě ode dne poskytnutí úvěru do zaplacení jistiny. Dojde-li po připsání úhrady k přeplatku, Cetelem jej klientovi neprodleně vrátí, v případě nedoplatku je klient povinen uhradit do 30 dnů od zániku smlouvy zbývající zůstatek úvěru. V případě porušení povinnosti klienta uhradit včas zůstatek úvěru Cetelemu je Cetelem oprávněn požadovat po klientovi smluvní pokutu. Výše smluvní pokuty odpovídá výši původně sjednaného úroku z úvěru, z aktuálně dlužné částky ke konci kalendářního měsíce, ode dne počátku prodlení do doby celkového doplacení úvěru. Byla-li klientovi kupní cena již prodejcem vrácena, je povinen neprodleně uhradit Cetelemu poskytnutý úvěr včetně příslušenství. Veškerá práva vyplývající z odpovědnosti za vady zboží uplatní a vypořádá klient u prodejce, u něhož zboží koupil, není-li pro jednotlivá čerpání úvěru dohodnuto jinak. Je-li úvěr poskytnut účelově na nákup zboží/služeb u prodejce, platí, že pokud spotřebiteli soudem pravomocně přiznané nebo prodejcem uznané právo na peněžité plnění nebylo ze strany prodejce dobrovolně uspokojeno, ručí za uspokojení tohoto práva Cetelem. V takovém případě je Cetelem oprávněn od klienta požadovat originál nebo ověřenou kopii dokumentu, kterým došlo k uznání nebo přiznání práva. V případě uplatnění nároku na pojistné plnění je klient povinen splácet úvěr a náklady řádně a včas až do vypořádání pojistné události.
olousek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod refedr 24. 2. 2015 16:50

Díky olousku, tak tudy cesta nevede, když zaniká též smlouva o vázaném úvěru. Dnes mi volali z Cetelemu, že email o předběžném schválení byl omyl a že to můžu zkusit znovu, ale až za 3 měsíce.
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kewell 1. 3. 2015 01:53

refedr píše:
velkejjarda píše:Jak uz jsem nekolikrat psal, jedina jistota je vzit spotrebitelsky uver na zbozi a po trech vcas zaplacenych splatkach posilaji automaticky kreditku.


A je to na 100% jistý?
Jenže ten spotřebitelský úvěr je např. na MALL.CZ minimálně od 3000,- Kč, jinde od 2500,- Kč a já si zrovna nic za 3000,-Kč koupit nepotřebuju. :-(


Já si bral z Alzy na splátky bez navýšení asi za 6 100kč někdy v lednu a ještě než sem zaplatil první splátku jsem měl doma kreditku i s pinem aniž bych o ni žádal na 10 900kč. Jak mi bylo vysvětleno, nakup na splátky se sjednává jako revolvingový úvěr, jehož součástí je kreditní karta. Splácení spotřebitelského úvěru bude probíhat prostřednictvím této karty.

Takže když sem se podíval klientské zony tak sem tam viděl kreditní kartu s úvěrovým rámcem 17 000kč ( k využití 10 900kč + 6 100 nákup na splátky). Částka k využití kreditní karty se samozřejmě zvýší o každou zaslanou splátku.
Kewell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod barnyss 1. 3. 2015 08:10

Nemáte někdo aktuální přehled, kde nabízejí splátky Cetelem bez navýšení ?
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod slavo963 1. 3. 2015 09:02

to by mne taky zaujimalo...
Jak probiha takove sjednani uveru u Alzy? Je to na 5 min, nebo je nutne prinest potvrzeni o prijmu, ktery nemam?
slavo963
Přeborník

Odeslat příspěvekod malejara 1. 3. 2015 09:10

malejara
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 1. 3. 2015 09:58

Za normálních podmínek tam vidím jen úvěr na částku přes 40 tisíc, zbytek je všechno se RPSN několik desítek procent, nic použitelnýho.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 3. 2015 11:29

Tak tak... Občas mívají akce s nulovým úrokem i na nižší částky, ale na vybrané zboží - před Vánocemi to bylo na notebooky a tablety. Nebo akci sice s RPSN kolem 20%, ale prodejce na zboží na splátky poskytoval 10% slevu, takže to vyšlo +- stejně jako s nulovým navýšením (Datart před Vánocemi).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků