Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod malda 3. 9. 2016 12:58

Zdravim vsechny,

pokoukavam po KK s kurzy asociace. KK Cetelem ale neni embossovana. Letime do USA, mate nekdo zkusenosti s akceptaci teto karty, je to OK? Hotely, bezne nakupy, vstupenky. Auto pujcovat nebudeme.

Dalsi otazka, co se tyce uveroveho ramce - at u bezne, nebo Alza Cetelem - jaky davaji zakladni ramec, je problem to navysit? Predstavoval bych si tak 100K, odletame v rijnu, tak bych to rad mel poresene. EDIT - u Citi jsem kdysi dostal 100K hned pri prvni zadosti, s vysi prijmu by nemel byt problem, 100K u Citi/RB ted bude jediny uver co mam.

Diky za odpovedi,
malda
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yndezit 4. 9. 2016 23:27

Základ je 12-13K, ale když si ji přednabiješ na 100K vlastníma prachama tak fungovat bude. Dají se zase bezplatně dostat z ní ven převodem na účet.

Ovšem v USA s ní zkušenost nemám. Tam mi líp - kdysi - fungovala VISA.
yndezit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 5. 9. 2016 12:13

Visa je pro USA spis vhodnejsi, ale mam casto problem najit kreditku kde davaj Visa. Sama Mastercard a to byse me i nejaka jako vedlejsi hodila.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 9. 2016 12:27

Prakticky jedinými bankami, které v současnosti nabízí kreditní karty Visa jsou UCB a Sberbank CZ, možná ještě KB měla v nabídce kreditku Visa Electron, u dalších už v aktivním prodeji není vůbec nic. V UCB lze ovšem vedení bez poplatku dosáhnout pouze přídáním do U konta Premium a mají celkem mizerné kurzy (horší než je jejich deviza-prodej), takže zbývá prakticky jen Fér karta od Sberbank CZ, která je aspoň bez poplatku za vedení (i když kurzy ČSOB po rozšíření spreadu taky nic moc). S tím by šlo opravdu počítat leda tak do zálohy...
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod libol 5. 9. 2016 12:37

Visu má i Zuno a co si vzpomínám, tak z těch tří budou kurzy asi nejlepší
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 9. 2016 12:50

U Zuno lze získat Visa jen debetku, kreditku vydávají jen MasterCard. Debetky Visa jsou vůbec o něco dostupnější.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod charman 5. 9. 2016 13:24

ripper6 píše:Visa je pro USA spis vhodnejsi, ale mam casto problem najit kreditku kde davaj Visa. Sama Mastercard a to byse me i nejaka jako vedlejsi hodila.

Co to meleš za nesmysly ? Asi jsi USA viděl, tak na mapě. V USA není problém jak s Mastercard, VISA a to jak s debetkou, tak s kreditkou. Dnes je to jedno skoro všude. Obchody, benzínky, autopůjčovny. O debetce stačí říct, že je to kreditka a NO PROBLEM.
A to jejich slavné PSČ stačí naťukat 5 nul na samoobslužné benzince. Ovšem některé samoobslužky neberou žádné karty vydané v Evropě a je jedno zda je to VISA či Mastecard nebo Diners.
Takže v záloze je potřeba mít vždy hotovost. Hlavně v málo obydlených oblastech např. na západě USA.
charman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 5. 9. 2016 15:53

Na divokem zapade? :D
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 5. 9. 2016 17:05

Na západě USA jsem měl problém platit stodolarovkama. Prohlíželi si mě jako kdybych vykradl banku.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Markil 5. 9. 2016 18:46

S tím hotelem by mohl být možná někdy problém, pokud by se objednával na dálku. Ale mě třeba kdysi prošlo dát jim údaje z virtuální karty (jen jsem musel prodloužit jejich platnost na víc jak standardních 30 minut - jde to při generování).

Jinak při běžném placení by problém být neměl. Já jsem tam i na západě letos platil všude kartou Mastercard. Sice to nebyla Cetelem, ale vše šlo elektronicky, tak si myslím, že ani s tou by nebyl problém... Většinou to šlo přes magnetický proužek, někde přes čip a skoro nikdy to nechtělo PIN. VISA nebo Mastercard je fuk, ale spoléhat se při cestách do zahraničí jen na jednu kartu není nikdy dobře. Takže bych si určitě vzal i nějakou záložní... Karty berou skoro všude a navíc mi i několikrát ještě před platbou řekli, že preferují platbu kartou. Jediné místo, kde jsem potřeboval hotovost byly kempy, kde není často ani obsluha a peníze se dávají do obálek... Ale jak tu psal někdo přede mnou o benzínkách, že tam je s kartou problém, tak to nevím, my vložili vždy hotovost do "společné kasy" a platili z toho společnou útratu, což byl z 90% právě benzín, takže tam jsme kartu nezkoušeli.

K tomu zadávání, zda jde o kreditní či debetní kartu: asi hodně záleží na kartě, protože já se s tím snad vůbec nesetkal a kolega s VISA kartou to musel zadávat skoro pořád (ale nevím, co na to mělo vliv, zda asociace, banka nebo něco jiného). Měl debetku, ale musel zadávat, že má kreditku, jinak platba neprošla.
Se ZIP kódem jsem se setkal jednou a prošlo moje české PSČ, takže asi by šlo cokoli na pět čísel...
Chtěl jsem i Cash Back ve Wallmartu. I když se zprvu tvářili, že NO PROBLEM, výsledkem bylo, že prý jim jde jen pro americké karty.
Jinak bankomaty tam chtějí ještě poplatek navíc cca 2-5 dolarů za výběr. Moc jsem jich sice nezkusil, ale na míň jsem nenarazil a ty 2 dolary byly v nějakém bankomatu ve Wallmartu.
Markil
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Peťo6 5. 9. 2016 21:42

Dokonca občas tam majú už aj bezkontaktné platby :-] Mne tam zlatá debetka MC od Unicreditu fungovala všade.
Peťo6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 9. 2016 02:44

Ok ne ze by to bylo tak nutnost, ale casto jsem se setkal ze doporucujou na cesty brat nejlip Mastercard a Visa. Proto me napadlo, jestli je nekde urcitej kontinent, mozna stat kde by skutence byl s Mastercard problem a musel tam clovek prave mit Visa :)
Za me problem nebyl, takze Mastercard me jinak staci.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod malda 9. 9. 2016 10:26

Prednabijet kartu nechci, i kdyz se to samozrejme nabizi. Zkousel uz jste nekdo ten "zakladni ramec" u Alza karty navysovat? Je s tim problem? Na infolince na to nejsou schopni odpovedet :-)
malda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xmaster 9. 9. 2016 12:51

S Celetem kartou platit v USA jde, ale měl jsem problém v hotelech. V naprosté většině hotelů v USA kartou zaplatit nešlo. Mají nějaké staré terminály a někde opisují číslo karty, což jim pak nevezme, jinde projedou proužkem, což skončí stejně. Diners fungovala lépe, případě jakokoliv jiná embosovaná VISA nebo Mastercard.
Další problém byl na benzinkách, s Celetem kartou nešlo platit nikdy u stojanu, vždy se muselo předplatit u obsluhy. Oproti tomu, třeba s ČSOB kartou šlo ve většině případů zaplatit rovnou na stojanu.
Platby u kasy v BestBuy nebo Walmartu jsou v pohodě, i bezkontaktně. V Kanadě už se mi v hotelech podařilo zaplatit bez problémů.
xmaster
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod malda 9. 9. 2016 13:01

Hm, tak to je skoda, bude to naprosta vetsina vydaju. Budu to muset vyzkouset :-) Stejne budu mit minimalne 2-3 zalozni karty, ale kurz asociace by byl fajn
malda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka