Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod osobne2 25. 1. 2017 12:39

Pravda, asi by zaslal měsíční výpis a v něm by byl i variabilní symbol na splátky. :-)
Já mám u obou aktivních kreditek Cetelemu virtuální kartu vytvořenou.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 27. 1. 2017 08:05

Podařilo se někomu dohledat kompletní podminky - ceník k nové Alza kartě?

Má snaha skončila vždy na obecných informacích. Zajímá mě například úročení výběru hotovosti, nebo kurz při výběru v zahraničí a podobně.
LuiS_666
Nadšenec

Odeslat příspěvekod drkarel 27. 1. 2017 08:40

A nejsou OP pro všechny karty stejné? Odlišnosti jsou jen v ceníku, ne? Pokud máš na mysli konkrétní sazbu úročení, pak bych hledal i ve smluvní dokumentaci. Faktem je, že ani ten poplatek za vedení není v ceníku jednoznačně uveden.

-- 27. 1. 2017 09:49 --

Všechny dokumenty jsou zde (obecně ke KK Cetelem):
https://www.cetelem.cz/poradna/dokument ... itni-karta

Kurz při výběru/platbách v zahraničí je popsán zde (II.3):
https://www.cetelem.cz/.file-display/Fi ... ni-sluzby/

Sazbu bych hledal ve smlouvě, pokud myslíš informaci, zda se úročí, tak zde (IV.3):
https://www.cetelem.cz/.file-display/Fi ... p-1122016/

Poplatky v ceníku:
https://www.cetelem.cz/.file-display/Fi ... trebitele/
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomason87 30. 1. 2017 16:25

Zažádal jsem o Alza kartičku a jsem maličko zmaten. V objednávce z Alzy se píše, že papíry mám odeslat na adresu Cetelem a Cetelem po vyplnění žádosti zase říká, že papíry mám poslat do Alzy. Ideálně bych to chtěl vyřešit osobně, ale kde?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 1. 2017 16:27

Já byl kdysi dávno webovou žádost dokončit na pobočce (ale to se týkalo standardní KK Cetelem, ne cobrandu s Alzou), ale pokud se něco nezměnilo, tak byla možnost jen na 3 pobočkách (Praha, Brno, Ostrava).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod drkarel 30. 1. 2017 16:38

Tohle už tu někdo řešil, ale je to už docela dlouho. osobne?
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod jerry666 30. 1. 2017 17:30

Poslat do Alzy, já poslal do cetelem a pak s tím byly problémy. Nejlépe do té Alzy donést.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomason87 30. 1. 2017 18:45

Aha, to je zajímavé. Logika mi velela hodit to spíš do toho Cetelemu, kde to přece jenom musí skončit...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 30. 1. 2017 18:45

Ja mel tehdy problem, ze nesla stahnout smluvni dokumentace, prehazovali si me s tim problemem Alza s Cetelemem mezi sebou, dokud mi to nekdo z Cetelemu neposlal emailem, ale u me bylo jasne, ze to mam vytisknout a poslat do Alzy.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod jerry666 30. 1. 2017 19:37

Tomason87 píše:Aha, to je zajímavé. Logika mi velela hodit to spíš do toho Cetelemu, kde to přece jenom musí skončit...

Myslím, že šlo o to dát dokumenty Alze, ta pošle zboží a poptá u Cetelem proplacení s tím, že předá fakturu a ty dokumenty.
jerry666
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 30. 1. 2017 20:27

Já šla na prodejnu Alzy v Holešovicích, tam mi smlouvy vytiskli a dali zboží.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod jumpmans 30. 1. 2017 21:44

Urcite poslat do alzy nebo jeste lepe zajit do Holesovic. Ja si ted uzil 14 denni martyrium a boj o objednavku za 10tis protoze alza ma procesy a dokumentaci nastavenou na pujcky ale postup u kreditek je jinej. U pujcky se muze poslat smlouva do cetelemu, u kreditky ji musi dostat alza. Jinak se stane ze cetelem alze autorizuje platbu, posle prnize ale alza si to nesparuje a objednavku stornuje. Bohuzel callcentrum alzy nema zadne pravomoci, zadne informace ani pristup do urcitych casti inf. systemu takze jedou podle skriptu. Problem jsem vyresil az osobne s uverarkou cetelemu v holesovicich.
jumpmans
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 30. 1. 2017 22:22

Je to tak, smlouvu musí poslat Alza Cetelemu, jinak to nejde. Trvalo to dost dlouho (pravda, bylo před Vánoci).
Callcentrum Alzy bezmocné a Cetelemu tragické, až po zaslání karty mi volala paní z Cetelemu, která byla v obraze.
Dlouze jsem to tu řešila, ve smlouvě mi stejně zůstal poplatek 69 Kč měs., nikdo to nedokázal změnit a že jsem se snažila, jediná nabídka - odstupte od smlouvy.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomason87 30. 1. 2017 22:38

Zajdu tedy do Holešovic. Asi jsem si měl dát osobní odběr zboží a přitom dodat smlouvy, ale nevěděl jsem, jak to chodí, tak jsem dal doručení domů. V detailu objednávky Alza pořád uvádí zaslat na adresu Cetelemu, teprve poté prý se bude s expedicí pokračovat, asi sami neví, co tam píšou.
Těch 69 Kč poplatek tam mám taky. Ten je skutečně účtován nebo to pak zvládnou změnit na tech 29?
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 30. 1. 2017 23:01

Asi je to těch 29. Když tu kartu konečně vydají, tak ti přijde mail, kde to tvrdí. Ta paní z Cetelemu (ta jediná, co se zdála trochu kompetentní) to tvrdila taky. Ale nehodlám to zkoušet, stihla jsem to tak tak zaplatit do konce měsíce, tak poplatek skutečně neúčtovali, to jediné můžu potvrdit.

Někdo tu psal, že má k té smlouvě dodatek na těch 29 Kč, já si ho ale nedokážu vynutit. Dokud funguje karta při splacení do konce měsíce bez poplatku, řešit to nebudu, jen se tím stává poněkud nepraktická (to připsání na účet trvá několik dní, někdo mi to tu přesně vypsal, já se svým talentem jsem udělala závěr, že kolem 20. bych ji měla vždycky splatit, nebo ještě lépe předplácet a předplácet).

Jinak ti jistě posílají e-maily, že se máš přihlásit do klientské zóny, ale nedají ti ten variabilní symbol, ten jsem je tehdy přinutila sdělit, ale taky až poté, co mi tu kartu odeslali.

Úvěrový rámec se taky znatelně liší od původně žádaného, že?

Jako, nechápu jak taková firma může fungovat. Že jsem hodně velký laik, ale to co předvádí Cetelem, je děsný.
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka