Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Smurfik 6. 3. 2017 15:23

Umí, ale moc asi nechce. Trvalo to snad 2 týdny než jsem to z nich kdysi dostal.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 6. 3. 2017 15:31

Franklin píše:Ano, toto bylo již několikrát vysvětlováno.

Já vím, ale taky tu bylo tvrzeno, že letos se procenta už nesčítají. Tak jsem to přepočítala.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 15:36

To je blbost. Opakovaně tu bylo uváděno, že Alza bonus 5% a Cetelem bonus jsou nezávislé a každý měsíc se sčítají. Nepamatuju si, že by tu někdo tvrdil opak.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 6. 3. 2017 15:44

Smurfik píše:Umí, ale moc asi nechce. Trvalo to snad 2 týdny než jsem to z nich kdysi dostal.

podle mě je to spíš výhoda :) možná to měli jenom nějak blbě zpracované, ale pro refundaci platby po mě chtěli číslo karty, které jsem jim samozřejmě nedal, tak museli posílat na účet...
Tomason87
Nadšenec

Odeslat příspěvekod yndezit 6. 3. 2017 20:10

Nesčítá se 5 a 3 procentní vratka, tak to asi mysleli. Ač to je platba po netu, u Alzy se to tak nebere.
yndezit
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 20:51

Aha, už jsem pochopil ten myšlenkový pochod. :mrgreen: Když se mluví o sčítání bonusů, tak každý mluví o něčem jiném. Já jsem chtěl zdůraznit, že na konci měsíce, při generování výpisu, se vezme získaný Alza bonus 5%, k němu se přičte získaný Cetelem bonus (2% nebo 3% nebo 4%) a součet se připíše klientovi. To je férový přístup.

Kdežto někteří jiní diskutující neustále dokola řeší situaci, jestli z jedné platby kartou můžu získat oba bonusy. Tady je potřeba si uvědomit, že Cetelem bonus 2% je opravdu za všechno bez ohledu na metodu platby, Cetelem bonus 3% je jenom za internetové platby jdoucí přes karetní asociaci a Alza bonus 5% je pouze za platby Alza kartou přes speciální Alza formulář (de facto interní bankovní převod Alza->Cetelem, nejde přes karetní asociaci). Když tohle člověk pochopí, pak může vytvářet nejrůznější kombinace:

1. Pokud mám aktivovanou odměnu 2% za všechno a zaplatím Alza kartou přes speciální Alza formulář, tak samozřejmě získávám oba bonusy najednou, u obou bonusů jsem splnil podmínky na jejich získání.

2. Pokud mám aktivovanou odměnu 3% za internetové platby a zaplatím Alza kartou na internetu přes karetní asociaci, získávám pouze 3% od Cetelem, od Alzy nic.

3. Pokud mám aktivovanou odměnu 3% za internetové platby a zaplatím Alza kartou přes speciální Alza formulář, získávám pouze 5% od Alzy, od Cetelem nic.

Já myslel, že už je to jasné, ale vidím, že malé opakování nikdy neuškodí. :mrgreen:
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod andreasbaader 6. 3. 2017 20:56

Chtel jsem ted neco koupit naAliexpress a zrusili virtualni kartu, kterou jsem pouzival. Kdyz jsem si aktivoval 3D secure, tak mi neslo platbu provest. Pochopil jsem spravne, ze zadam udaje z fyzicke kreditky Cetelem, oposu 3D kod a mela by probmehnout platba? Nebo musim jeste nejak aktivovat kreditku? V klientske zone mam stav karty aktivni. Diky za info.
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 21:00

Jo, mělo by to stačit, ale pozor na dvě věci:
- limit pro 3D Secure platby, nastavený v klientské zóně
- Udělal jsi Cetelem kartou aspoň jednu čipovou transakci? (zjištění zůstatku v bankomatu, výběr z bankomatu, platba v obchodě přes čip) Teprve pak je karta plně aktivní.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod andreasbaader 6. 3. 2017 21:09

Tak to bude ono. Fyzickou kartu jsem nikdy nepouzival. Takze bidu muset udelat v bankomatu dotaz na zustatek, abych ji aktivoval. Je dotaz na.zustatek gratis nebo je za to poplatek? Jinak nechapu, proc zrusili virtualni kartu. Byla bezpecna stejne, jako nove 3D secure.
Jinak jak to je nyni s odmenami? V nabidce maji stale 3% / 600 kc za platbu virtualni kartou, ale ta je uz zrusena. Zachovali odmenu 600 kc za platby fyzickou kartou na.netu nebo jak to nyni je?
andreasbaader
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 21:14

Zůstatek v bankomatu zjistíš za 11 Kč. :-( Raději bych si tou kartou koupil něco malého v obchodě.

Odměna 3% / 600 Kč stále platí, získáš ji za internetovou platbu fyzickou kartou přes 3D Secure.

Jediné, co mi není jasné, je to, jak se zachová Cetelem karta na internetu u obchodníků, co nepodporují 3D Secure? Dojde k zamítnutí platby anebo Cetelem takovou platbu umožní (bez potvrzení přes 3D Secure)?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod nikko 6. 3. 2017 21:19

Franklin píše:Jediné, co mi není jasné, je to, jak se zachová Cetelem karta na internetu u obchodníků, co nepodporují 3D Secure? Dojde k zamítnutí platby anebo Cetelem takovou platbu umožní (bez potvrzení přes 3D Secure)?

Při platbě u obchodníků, kteří 3D Secure nepodporují, je platba provedena (není zamítnuta). Pouze ti nepříjde kontrolní SMSka s kódem.
nikko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Franklin 6. 3. 2017 21:22

OK, díky. Tohle je krok zpět z pohledu bezpečnosti, ale jak již bylo řečeno, v případě zneužití karty jde ztráta na vrub obchodníka, protože právě obchodník se pak stává tou hůře zabezpečenou stranou.
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod 21698 6. 3. 2017 21:54

Já myslím, že dotazem na zůstatek by ji stejně neaktivoval, mě to nešlo ani změnou PIN. Buď výběr z bankomatu, nebo platba přes terminál s použitím čipu.
21698
Návštěvník

Odeslat příspěvekod barnyss 6. 3. 2017 22:03

jj, přesně tak, babral jsem se s tím před týdnem.
barnyss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 3. 2017 04:19

Taktez jsem se chytil ze nesly platby pres net ani po zmene pin v bankomatu. Nakonec jsem neco koupil.

Jinak beru zpet ze u inet plateb udaji z fyzicke karty v zahranici neni videt castka v puvodni mene. Mel jsem prvni transakci, u niz doslo obratem k refundaci a ani u jedne z obou polozek mnozstvi v CM nebylo. U dalsi platby, co normalne prosla a nerefundovala se uz to tam mam.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka