Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 7. 2017 12:52

fremantle píše:..ani když proběhlo hotovostní čerpání - ať už výběrem z bankomatu, nebo převodem

Aha. Já myslel, že hotovostní čerpání (výběr z bankomatu a převod) nespadá do bezúročného období. Tedy, že se začíná úročit okamžitě (ať už si úrok srazí při dorovnání či měs. vyúčtování). Viz také rady zde, na výběr z ATM v zahraničí jen s "přebitou" KK.
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 7. 2017 13:06

No taky, že nespadá do bezúročného období... Úrok by se naúčtoval podle dne výběru, resp. zaúčtování výběru nebo převodu z účtu - akorát k tomu naúčtování úroku vůbec nedojde, pokud je na konci zúčtovacího období nulový zůstatek (nebo je karta přebita), podobně jako třeba nedojde k účtování poplatku za vedení...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 27. 7. 2017 13:56

ok, už rozumím.. ale nevěděl jsem, že jde tímto způsobem (skoro na měsíc a beztrestně) karta "vybít", díky! jdu požádat o zvýšení úv. rámce :tleskani
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 7. 2017 14:02

Jo, jo, ideální je mít těch 100 tisíc Kč a používat to jako neúročený kontokorent... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod barnyss 27. 7. 2017 14:53

fremantle píše:No taky, že nespadá do bezúročného období... Úrok by se naúčtoval podle dne výběru, resp. zaúčtování výběru nebo převodu z účtu - akorát k tomu naúčtování úroku vůbec nedojde, pokud je na konci zúčtovacího období nulový zůstatek (nebo je karta přebita), podobně jako třeba nedojde k účtování poplatku za vedení...

Ovšem je potřeba dodat, že tento postup je neoficiální, nikde zaručený. Takže se může kdykoliv komukoliv stát, že to bude úplně jinak...
barnyss
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 7. 2017 15:06

Správně... Bude třeba být obezřetný hlavně nyní, když se budou měnit různě procesy kvůli rebrandingu na Hello Bank! Kdoví, co se všechno změní.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 27. 7. 2017 16:51

Pokud jsem pochopil spravne, tak Cetelem Alza 5% bonus uz nejde kombinovat s jinym bonusem (treba 3% online platba) krome vyberu z bankomatu zdarma. Zase je ale u te karty nejvetsi pravdepodobnost ziskani..
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod jumpmans 27. 7. 2017 17:08

@gekkon cetelem alza ma 5% bonus z nakupu na alze a k tomu si muzes zvolit libovolny standardni bonus vcetne online.
takze muzes mit 3% z ostatnich online plateb - ale nebude se vztahovat na nakupy na alze, pokud pouzijes platbu Alza kartou.
Bonusy se do limitu nescitaji, takze muzes utratit 20tis online mimo alzu a dostanes 600 a k tomu dalsich 10000 na alze a dostanes 500.
jumpmans
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 7. 2017 17:10

5 % odměna z plateb v Alze není jedna z volitelných odměn poskytovaných Cetelemem (ty jsou ony 4 známé - 2/3/4 % vratka ze všeho/internet/pumpy anebo výběry z bankomatů), ale výhoda poskytovaná Alzou při platbě na jejich "platební bráně" (jde mimo karetní asociaci), takže kombinovat ve smyslu využít současně opravdu nejdou, ale mít nastavenu libovolnou odměnu z nabídky, kterou poskytuje Cetelem lze. Ty výběry z bankomatů jsou na cobrandu Alza implicitně nastavené při vydání (což není problém okamžitě změnit, čím se současně vyčerpá možnost změny výhody jednou ročně)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod gekkon 27. 7. 2017 17:13

Diky za objasneni.
gekkon
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 27. 7. 2017 22:09

fremantle píše:Jinak pokud je zůstatek na kartovém účtu k tomu konci měsíce nulový nebo kladný, tak k účtování úroku ani nedojde (ani když proběhlo hotovostní čerpání - ať už výběrem z bankomatu, nebo převodem)

Chmm, dalsi nedokumentovana funkce (resp jeji rozšíření), pěkné.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 27. 7. 2017 22:25

Tak on to už zase "dokumentoval" docela dávno dalich: http://forum.mesec.cz/index.php?topic=7 ... 4#msg38794 :mrgreen:, takže až taková horká novinka to nebude...

Co vím, tak to tak fungovalo vždy, aspoň co tu kreditku mám, já to snad objevil náhodou už někdy koncem 2013, jsem ji tuším měl akorát po návratu ze zahraničí přednabitou, tak jsem chtěl využít možnosti jednoho ze tří výběrů bez poplatku (nebo snad tehdy šlo ještě vybírat úplně bez poplatku v bankomatech Volksbank/Sberbank) no a vybral jsem tak šikovně, že jsem čerpal úvěr, ale po úplném splacení se nakonec nic nedělo.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 28. 7. 2017 00:13

Dobry, proste jsem o tom nevedel, protoze jsem ten cca 1-2 vybery splatil k datu zauctovani vyberu, takze bych uroky neplatil tak jako tak.
Ma tam Daluch zase par jinych chyb, napr uctovani stredovym kurzem Mastercard nebo 50 dnu bezurocneho obdobi (v r.2015 to stopro bylo 55 dnu).
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod MirekM. 28. 7. 2017 09:17

Manželka si chce vyřídit vlastní EO.N KK. Formulář EO.N, telefonát předběžné schvalování na větší částku než chtěla. Po předběžném schválení ji bylo oznámeno, že je pak nutné doložit i mé příjmy + kopii mého OP.
Zavolal jsem na infolinku sekci nové KK, jestli jde v žádosti o finální schválení snížit rámec KK. Ano vyřešíme, manželka měla zavolat a zkusí předschválit KK s požadovanou nižší částkou jen na její příjmy ze zaměstnání. Zavolala, asi jiná pracovnice, že ještě není v systému a tento krok nemůže udělat.

Setkali jste se někdo s požadavkem doložení příjmu při žádosti o KK obou manželů?

Již jsem naprosto ztratil iluze o téměř všech pracovnících bank. Naštěstí světlé vyjímky se občas najdou, ale bohužel většinou ne v tu pravou chvíli.
MirekM.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ab84 28. 7. 2017 09:53

Cetelem KK byla první kreditka, u které jsem musel uvádět všechny údaje i o manželce, a to včetně kopií jejích dokladů, u ostatních KK se vždy zajímali jen o mě. Nepříjemně mě to překvapilo, ale absolvoval jsem to.
ab84
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka