Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maaart 4. 7. 2015 16:14

fremantle píše:Opravdu přemýšlím, že začnu v ČR platit debetkou Maestro slovenské UCB s kurzy asociace... I když bych musel na Valutomatu nakoupit eura aktuálně za 27,17, tak pokud by se platby zaúčtovaly kurzem cca. 27,4, tak to už je téměř jako platba kartou s 1 % vratkou. :-)

...anebo s ní rovnou vybírat z bankomatů :nenapadne

Koukal jsem na slovenskou UCB a maestro nenabízí. Co je potřeba pro zřízení slovenského Ukonta? Jde to na dálku? Není problém česká adresa nebo tel. číslo, popřípadě vlastnictví účtu u UCB v ČR?
Díky
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 4. 7. 2015 16:35

Maestro už nevydávají, nyní už jen MC Debit. Není třeba nic zvláštního, akorát dojdeš na pobočku, adresa a telefon (i případně na autorizační zprávy) lze mít české, status klienta nehraje roli, slovenská a česká pobočka nejsou nijak provázány. A samozřejmě pro bezplatné vedení mít kreditní obrat aspoň 400 € měsíčně.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 5. 7. 2015 10:04

fremantle píše:... Opravdu přemýšlím, že začnu v ČR platit debetkou Maestro slovenské UCB s kurzy asociace... I když bych musel na Valutomatu nakoupit eura aktuálně za 27,17, tak pokud by se platby zaúčtovaly kurzem cca. 27,4, tak to už je téměř jako platba kartou s 1 % vratkou. :-)

...anebo s ní rovnou vybírat z bankomatů :nenapadne

Na co ty neprijdes :-)) :hm

CITI zrusila vratky ze SIPO, Alza prestala refundovat na KK, ale kdyby se podarilo clenum fora prinutit MC asociaci zhorsit kurz EUR/CZK, tak to bych koukal a ty dostanes metal :lol:
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 6. 7. 2015 20:21

Tak to vypadá, že to tu čte i MC, protože kurzy jsou najednou v pořádku
To že Alza nevrací na karty je pozitivní zpráva nebo ne?
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 7. 2015 20:40

Myslím, že v MC stanovují kurzy dle důležitějších kriterií než na základě čtení "pochybného" diskusního plátku :-), kromě toho jsou "obvyklé" už na 2.7. a 3.7., novější zveřejněny nejsou, akorát v předchozích datech byl nějak zvláště posunutý střed... No, asi z toho nakonec arbitráž s výběrem s bankomatu nebude.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 6. 7. 2015 21:38

Mně Alza minulý měsíc jednu platbu kartou vrátila na opět kartu.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod slavo963 6. 7. 2015 22:45

maaart píše:Tak to vypadá, že to tu čte i MC, protože kurzy jsou najednou v pořádku
To že Alza nevrací na karty je pozitivní zpráva nebo ne?

Prave ze vraci, protoze v minulosti se dalo privydelat nakupem kreditu, CITI pripsala 2% bonus a pote kredit vybit na bezny ucet. Jednorazovym otocenim kreditniho ramce to byl zisk 1000kc..a kdo mel vice karet v rodine mel nejaky ten patek vanoce ...jj bejvavalo :nenapadne

jinak take mensi info, kdyz jsem u te Alzy, kdo ma Billa KK od CITI, pri nakupu kreditu a nasledne refundaci bonus nestrhavaji 8-) :potichu
slavo963
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 7. 7. 2015 07:32

Jak vydělat na vratkách je mi celkem jasný, jen jsem vycházel z tvého oznámení, že Alza přestala refundovat na KK. Z toho chápu, že právě peníze na kartu nevrací...

slavo963 píše:CITI zrusila vratky ze SIPO, Alza prestala refundovat na KK, ale kdyby se podarilo clenum fora prinutit MC asociaci zhorsit kurz EUR/CZK, tak to bych koukal a ty dostanes metal :lol:
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 7. 2015 14:37

Ty kurzy MC na eura jsou opět "ulítlé" vůči středu, včera jsem Cetelemkou platil s kurzem 27,2412 Kč/EUR...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod maaart 15. 7. 2015 20:12

fremantle píše:Ty kurzy MC na eura jsou opět "ulítlé" vůči středu, včera jsem Cetelemkou platil s kurzem 27,2412 Kč/EUR...

Původně jsem chtěl napsat, že lepší než 27,50 ale koukám, že dnes už na tomto kurzu MC už zase je...
maaart
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 17. 7. 2015 12:07

KK Cetelem je při aktivním bonusu 3% stále výhodná pro platby online. Pro bezhotovostní platby v EUR mi vychází lepe KKK s vratkou 2%.
Např. pro 15/07/2015 bylo porovnání následující (KK Cetelem: 27,265; KKK: 27, 122; ČNB: 27, 075).
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 7. 2015 12:50

Ono je spíš zajímavé, jakým způsobem stanovuje poslední dobou kurzy MasterCard. Na začátku měsíce už vypadali celkem "seřízené", ale nyní poslední datum, co vidím v Currency Conversion Tool je 13. 7. a prodej EUR pro karty denominované v CZK tam je 27,5308 Kč a nákup CZK pro karty denominované v EUR je 27,4677 Kč, tzn. střed cca. 27,499 Kč/EUR, přičemž měl být (http://www.xe.com/currencytables/?from= ... 2015-07-13) cca. 27,11 Kč/EUR...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 17. 7. 2015 13:37

To by mě také zajímalo, proč má v poslední době Mastercard kurzy tak ustřelené. Nepozoruji však nějaké zhoršení kurzu (devizy prodej) u bank. Jejich (fixní) spread se přeci většinou 'přidává' ke kurzu Mastecard. Nebo se pletu?
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 7. 2015 13:58

Kurzy deviza-prodej a deviza-nákup stanovují banky samy, tak myslím, že se nemají potřebu nějak významně řídit kurzy karetních asociací - takže pokud banky kurz deviza-prodej používají u karetních trasakcí, tak MasterCard do toho ani nijak nevstupuje...až na případy, kdy se nejprve nějaká třetí měna převádí kurzem karetní asociace na EUR a eura pak následně banka prodává kurzem deviza-prodej (což takto to dělá hodně bank), ale nemyslím si, že u jiných měn by měl MasterCard až takové odchylky (třeba přepočet z USD na EUR), než u měnového úáru EUR/CZK (ale konkrétně jsem se na to nedíval)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 20. 7. 2015 10:45

Za jak dlouho Vám přišlo z Cetelemu vyrozumění o schválení či neschválení kreditní karty? Já žádal přes jejich webové stránky, vše co mi poslali vytiskl, podepsal a poslal jim doporučeně do Ostravy. Po týdnu jsem jim napsal email, ale napsali mi, že posuzovací proces probíhá a o výsledku budu vyrozuměn.
refedr
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka