Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 7. 2015 10:56

Bylo to déle než 2 týdny, co koukám do historie, tak já jsem dostal smlouvu před 2 lety 13. srpna, týž den nebo další den jsem ji nechal na pobočce a úvodní tisícikorunu mi pak posílali na účet 30. srpna... A co si vzpomínám, tak karta mi po cestě někde zabloudila, čekal jsem na ni další 2 týdny a poté, co nebyla doručena mi poslali další - asi měsíc poté mi přišla i ta původní, ale to už byla chyba pošty.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter2black 20. 7. 2015 11:14

ja ji ziskal pomoci te bezurocne pucky u alzy a nejen ze byla schvalena hned a prisla snad za tyden...
peter2black
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 7. 2015 11:31

eR99 píše:To by mě také zajímalo, proč má v poslední době Mastercard kurzy tak ustřelené. Nepozoruji však nějaké zhoršení kurzu (devizy prodej) u bank. Jejich (fixní) spread se přeci většinou 'přidává' ke kurzu Mastecard. Nebo se pletu?

Stanovení kurzu ovlivňuje několik faktorů a předpokládaná zisková marže (tedy to, od čeho se odvíjí spread) je pouze jedním z nich.
Banky (ale i karetní společnosti, směnárny a vlastně kdokoliv, kdo má co do činění se směnou měn) mohou do kurzu započíst i různá očekávání - tedy čekám-li posílení dolaru, posunu spread drochu "doprava" (tedy zisková marže u nákupu bude nižší, zisková marže u prodeje bude vyšší, ale celkový spread, tedy rozdíl mezi nákupním a prodejním kurzem, bude stejný), u exotických měn dám vyšší spread, než u těch nejobchodovanějších, navíc často u směnáren vídám i zde posunutí spreadu a to naopak doleva, tedy měny vykupují s celkem vysokou marží, ale prodávají za kurz velmi blízko středu.
Zkrátka vliv může mít i to, zda převažuje nabídka či poptávka (např. ukrajinské hřivny jsem viděl ve směnárně prodávat s velmi vysokým spreadem a navíc posunutým, kdy nakoupit se daly prakticky za středový kurz, možná i kousek pod něj, ale pokud jste je chtěli prodat, prodělali jste kalhoty), která u hotovosti vůbec nemusí odpovídat obecné nabídce a poptávce na devizových trzích. A protože se zpracováním hotovosti (a její konverzí z a do bezhotovostní podoby) mají směnárny i banky náklady, mohou být rády, že se jí vlastně bezplatně zbaví (to když ji vyprodají za středový kurz), zejména arabské směnárny, které asi úplně 100 % nejedou "ofiko" :)
U těch karetních společností může jít o nějaké významné aktuální výkyvy a nerovnováhu mezi nabídkou a poptávkou a tak upraví jedním či druhým směrem kurz, což jim přinese významný zisk (kterého si klienti ani moc nevšimnou).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod refedr 20. 7. 2015 12:57

Díky, za odpovědi. Huráááá!!! To je vtipný, právě mi přišel email, že mi byla KK Cetelem schválena. I když jsem zaškrtl i ve smlouvě dopsal, že nechci pojištění, stejně jim ten formulář "Vyjádření nesouhlasu s pojištěním ...." musím poslat, ale to překousnu. A domluvili jsme si, že ani mi těch 1000,- Kč na můj účet posílat nebudou.

Před tím jsem žádal asi v březnu 2015 osobně na pobočce v Praze, v době kolem oběda, nikdo tam na mě neměl moc čas a tehdy mi za 3 dny přišlo, že mi žádost zamítli. Pak mi napslai, že žádost mohu opakovat, ale nejdříve za 3 měsíce, přičemž se nic (příjem, výdaje, bydliště, rodinný stav) nezměnilo.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2015 00:44

fremantle píše:Ty kurzy MC na eura jsou opět "ulítlé" vůči středu, včera jsem Cetelemkou platil s kurzem 27,2412 Kč/EUR...

Tak mi to nakonec nedalo spát a ještě minulý týden jsem schválně platil nějakou drobnost v tesku debetkou Maestro od U konta slovenské UCB (kurzy karetní asociace) - za nákup 38,10 Kč zaúčtováno 1,40 €, tedy kurz 27,2143 Kč/EUR a eura jsem si za koruny pak nakoupil na Valutomatu za 27,026 Kč/EUR... zajímavý způsob arbitráže :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 7. 2015 16:49

Prosímvás, když dostáváte novou Cetelemku, jak vypovídáte to pojištění? A ještě něco má člověk hned na začátku nastavit?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanndys 22. 7. 2015 18:50

Na A4 papír jsem napsal výpověď o pojištění a poslal jsem to poštou na centrálu.
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 22. 7. 2015 19:14

Takže nemusí být na nějakém jejich formuláři?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 22. 7. 2015 20:32

Mně teda přišlo jednodušší tam prostě zavolat před podepsáním smlouvy, ať pošlou upravenou bez sjednaného pojištění, než to řešit nějak poté...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 22. 7. 2015 22:00

Já taky měl ve smlouvě předvyplněné, že pojištění nechci, ale stejně jsem musel na zaslaném předvyplněném formuláři podepsat, že pojištění nechci. Ale co, každá banka má něco, hlavně že budu mít kartu s kurzy asociace.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod fanndys 23. 7. 2015 21:21

Na čistou A4 jsem napsal výpověď o pojištění. Nebo oskenuj papír s napsanou výpovědí a poslat emailem
fanndys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 7. 2015 15:00

Vypadá to, že i Cetelem začíná vydávat podobně jako Citibank kreditky v designu partnera. Požádal jsem si o cetelemovskou kreditku přes Mall.cz a přišla mi, na líci karty je pouze logo MALL.cz a několik rozházených barevných písmenek "M". Pouze na rubu karty je černobílé logo Cetelem.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 24. 7. 2015 20:50

Já žádal o KK Cetelem přes jejich web a dnes mi přišla klasická jejich KK bílomodrozelená s logem Cetelem. Dobrý bylo, že přes jejich virtuální KK jsem už mohl předem zaplatit na internetu.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 25. 7. 2015 14:57

Za jak dlouho Vám Cetelem připisuje zaslanou platbu na jejich účet? Já ji poslal z AirBank ve čtvrtek odpoledne a dosud nebyla připsána. AirBank to přitom posílá okamžitě. Přitom ve čtvrtek večer jsem platil na internetu, v pátek večer byly viděn snížený zůstatek a v sobotu ráno byla platba zaúčtovaná a je vidět v klientské zóně (=internetbankingu) Cetelem.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 7. 2015 15:37

cetelem ma zpozdeni 2 dny nez se prichozi platba ukaze v historii.
Pokud si posilal ve ctvrtek odpoledne, tak to do cetelem dorazilo v patek, tudiz pocitej ze to v historii uvidis az v utery. Datum pripsani je tusim spravne, jen to uvidis s dvoudennim zpozdenim.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka