Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 7. 2015 17:23

Denní zpoždění je tam už u zaúčtování splátky, ve sloupci datum transakce je vidět kdy přišla platba na účet, ale datum zaúčtování je až následující pracovní den. Platba se pak v historii zaktualizuje až v průběhu dalšího dne, to už i v nepracovní dny. Splácím třeba z účtu u RB převodem v rámci banky, Cetelem teda má platbu na účtu ten samý den, např. v květnu jsem příkaz k úhradě zadával ve čtvrtek 28. 5., v historii vidím platbu zaúčovanou 29. 5. a mail "Potvrzení o přijetí úhrady na Vaši kreditní kartu" mi přišel v sobotu 30. 5., to jsem už viděl i v historii.

Pokud ta platba byla odesílaná z Air Bank čtvrtek odpoledne, tak přišla na účet Cetelemu D+1 v pátek, ten ji zaúčtuje v pondělí a v úterý bude zaktualizovaná historie jak píše taylor729...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 25. 7. 2015 17:24

v planeo electro mají taky karty cetelem ve vzhledu planeo
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 8. 2015 11:20

Kurzy - nekonečný příběh...

V pátek 31.7. opět zaplaceno v EUR, platba zaúčtovaná v sobotu 1.8. s těžko uvěřitelným kurzem 27,4224 Kč/EUR :!: Bohužel odpovídá i Currency Conversion Tool (tam je teda z 31.7.), a to jsem myslel, že se kurzy už opět "srovnaly", když jsem minulý týden vybírat debetkou Maestro UCB z eurového účtu a transakce se zaúčtovala kurzem 27,02...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 3. 8. 2015 11:48

Tak koukám, že na platby v EUR to chce kartu k euroúčtu, když ani na kurzy asociace už není spoleh :)
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 3. 8. 2015 12:19

Nejspíš ano, v mnoha bankách naštěstí už není neřešitelný problém navázat debetku na eurový účet nebo pořídit další debetku (výběry z bankomatů taky obecně slevňují), možností kupovat levně eura je už taky více, kurzy Visa šly do kytek úplně, MasterCard je s měnovým párem EUR/CZK docela mimo střed, u vratkových kreditek se zhoršily kurzy ještě i v posledním měsíci (RB začala navíc uplatňovat směnnou přirážku ve výši 0,5 % ze středu, ČS rozšírila spready u deviz z 4,4 % na 5 %), takže v eurozóně bude asi opravdu spolehnutí nejlepší na euroúčet...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 4. 8. 2015 07:44

S těmi kurzy Mastecard je to jak na houpačce. Pro 03/08/2015 to bylo bezkonkurenčních 27,097 CZK za EUR. Pokud k tomu připočítáš ještě vratku 3 %, popřípadě 2 %, nic lepšího není (a to i v případě horšího kurzu pro 31/01/2015.)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod rafael58 6. 8. 2015 12:19

Přišlo poštou - srpnová nabídka 25% vratky za (nejen?) PHM do 500 Kč
cetelem1.jpg
pozn. KK mám od května, obrat celkem cca 2000, zatím bez nastaveného bonusu
rafael58
Diskutér

Odeslat příspěvekod eR99 6. 8. 2015 14:06

Dobrá akce. Dotazoval jsem se, jestli platí pro všechny držitele KK Cetelem. Prý mají slevu aktivovanou pouze ti, kterým přijde daný dopis.(Zatím mi nepřišel.)
eR99
Diskutér

Odeslat příspěvekod xkanourek 6. 8. 2015 14:38

Cetelemka je fakt super...ani na ty kurzy si nemůžu stěžovat, před měsícem jsme se rozšoupli v polsku a kurz 6,52 mile překvapil....u nás ve směnárně měli v tu dobu asi 6,80. Aj začínám přemýšlet, že si pořídím ještě jednu s jiným bonusem na máti_jen ji k tomu dokopat...
xkanourek
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 13. 8. 2015 13:12

Mně Cetelem zaúčtoval o 0,3% horší kurs než je k danému dni transakce i zaúčtování (je to 1 den) uvedeno na https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/, tak nevím, jeslti nemám podat reklamci.
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter2black 13. 8. 2015 13:25

tak levnejsi naftu mi Cetelem neposlal ale sami mi zvedli limit na karte... no aspon neco :)
peter2black
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 13. 8. 2015 13:26

fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 8. 2015 09:15

Alza má zase týden splátky bez navýšení...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod yndezit 17. 8. 2015 20:41

Ano, dík za upozornění, hned to asi vyzkoušim, a tady je permanentní odkaz:
https://www.alza.cz/prave-ted-jsou-splatky-bez-navyseni-art5623.htm
yndezit
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 18. 8. 2015 10:00

Dneska mně po pěti splátkách 650 Kč měsíčně dorazila kreditka Cetelem s úvěrovým rámcem 50 tis., což mě docela překvapilo.
iguka
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka