Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 9. 1. 2014 17:40

U těch plateb přes internet bych viděl problém, že třeba u letenek chce spousta společností vidět KK, kterou to bylo zaplaceno, jinak smolík pacholík. Ta virtuální by jim asi nestačila.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 9. 1. 2014 17:50

Dtto třeba při parkování na letišti...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 9. 1. 2014 22:31

Bonus 3 % za platby na internetu, pořád nechápu, kde na to berou. Tak velké poplatky obchodníci neplatí. Cetelem to dotuje? A co z toho má?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 10. 1. 2014 07:21

astrapa píše:Bonus 3 % za platby na internetu, pořád nechápu, kde na to berou. Tak velké poplatky obchodníci neplatí. Cetelem to dotuje? A co z toho má?

Má z toho určitou šanci, že vás to přesvědčí k nákupu, který nebudete schopen splatit, a začnete jim platit úrok >20 % ročně. Je to stejné, jako když vám na veletrhu dá nějaká firma propisku. Ze svého pohledu můžete říkat, že je přeci blbost, aby vám dávala propisku, když si od ní nic nekoupíte, ale on se najde někdo, kdo koupí a ten zaplatí tu propisku. A tady ten zaplatí ta 3 %, které je to stálo
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 10. 1. 2014 10:44

Tak jsem o ní požádal online. Za chvíli mi volal od nich chlap že prý co že to chci. Osobní půjčku nebo kartu? Jasně jsem vyplnil žádost o kreditní kartu, takže když jsem mu to vysvětlil tak se zklamaně rozloučil a že prý se někdo ozve. Zatím nic. Nevím jestli jsem udělal dobře že jsem jim dal svoje osobní data. Takhle mě už furt někdo otravuje ze citiny se skvělou půjčkou.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 1. 2014 11:03

On je to sice bonus 3 % za nakupy na internetu, ale za platby v normalnim obchode zadny bonus neni a tolik toho zas na internetu nekupuji, aby se to vyplatilo pri tom mesicnim poplatku. To spis by se vyplatil ten bonus 4 % za nakup PHM. To utratim tak kolem 2000 Kc mesicne za LPG, takze by to dalo mesicne 80 Kc bonus minus 59 Kc poplatek, rovna se cisty zisk 21 Kc mesicne, + tedy ta vyhoda nizkych kurzu pri prevodu men pri nejakem nakupu na ebay. Navic by to byla starost o dalsi kartu, protoze normalni nakupy v obchodech a platby v korunach na internetu bych platil dale kreditkou Citi Life.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 10. 1. 2014 11:08

Já jsem ten bonus za PHM využíval už vloni, takže jsem benzín (cca 4000 Kč/měs.) platil Cetelkou a jinak vše ostatní kartou Citi Life a tím jsem obě karty využil asi nejlépe. Pro bufalobil: S tím otravováním od Cetelem bych to neviděl tak zle, nevzpomínám si, že by mi za cca 10 let co od nich mám kartu někdo volal, jen mi občas přijde poštou dopis s nějakou nabídkou.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 1. 2014 11:17

A jak oni z tech plateb rozklicuji, ktere platby jsou za PHM? Musi se to nejak dokladat? Jakym zpusobem ten bonus vyplaci? Nejak automaticky, nebo na zadost?
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 10. 1. 2014 11:44

Nevím jak to dělají, ale vždy to zaúčtovali správně, kromě nákupu PHM doma nebo v zahraničí jsem s ní kupoval i dálniční známky na pumpě a taky tam přiznali navíc ty 4%. Bonus ti odečtou automaticky ve výpisu každý měsíc.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 10. 1. 2014 11:47

Hmm, zajimave, to s temi dalnicnimi znamkami by mohlo zajimat Patrika, ten jich kupuje nekolik a to nema zadne auto. Ja jezdim po dalnici bez znamky. :mrgreen:
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 1. 2014 11:51

Hm, tak s těmi dálničními známkami budou silně v minusu... Spousta pump nechce dálniční známky na karty vůbec prodávat.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 10. 1. 2014 11:52

Jo, letos jsem jich koupil asi deset. Ale to je vždy jen na začátku roku.
Ale kupuji v Intersparu, letos dávali 4 litry vody do ostřikovačů zdarma. Loni to bylo lepší, dávali deky.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mr.Z 11. 1. 2014 10:21

Tuší někdo zda může mít jeden klient více kreditek od Cetelemu?
Mr.Z
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bufalobil 14. 1. 2014 16:57

Tak ve čtvrtek jsem podal žádost a do dneška se mi nikdo neozval. Přitom píšou do 24. hodin. Má někdo jinou zkušenost?
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 14. 1. 2014 17:17

Jsem na tom uplne stejne. Na konci podavani zadosti se objevilo ze nemuze byt automaticky zpracovana a po dalsim potvrzeni ze me do 24h nekdo bude kontaktovat. Dnes jsem to pro jistotu vyplnil znovu, dokonce prisel i mail, ovsem s prazdnym telem zpravy. Vypada to na nejaky problem s webovym systemem zadosti. Mozna bude jistejsi tam rovnou zajit na pobocku.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka