Cetelem kreditní karta

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod bufalobil 14. 1. 2014 17:23

Zkoušel jsem zavolat na info linku a řekli mi že žádost dorazila a že ji posuzují. Asi mají s novými bonusy hodně žádostí. Tak uvidíme, chtěl bych jí jako druhou kreditku k citině, která snížila letos bonus na 1000 kč a zhoršila kurzy.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 15. 1. 2014 11:15

Tak jsem přišel domů a dostal jsem mezitím dopis se spoustou formulářů kde požadují informace které jsem vyplnil v online žádosti. Chtějí příjem můj i manželky potvrzený od zaměstnavatele. Podepsanou dohodu o řešení sporů před rozhodcem, kterého oni určili. Moc hezké. Nerozumím žádosti o zaslání peněžních prostředků. V online žádosti to nešlo přeskočit a teď mi poslali znovu formulář. Minimální částka je 1000 Kč. Já nechci aby mi posílali žádné prostředky. Žádný úvěr mě nezajímá. Ve smlouvě o revolvingovém spotřebitelském úvěru je uvedený jakýsi aktuální úvěrový rámec poskytnutý ke dni žádosti ve výši 5000 kč. Ten je roven úvěrovému rámci pro komfortní čerpání. Nevím co to je? Jedná se o čerpání hotovosti? Nemám zájem o žádnou hotovost přes kreditní kartu. Nějak ztrácím chuť na tu jejich kartu. V citině jsem vyplnil online žádost a nikdo po mě už nic nechtěl. Za dva dny mi to schválili a v únoru to bude rok co ji využívám.
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 15. 1. 2014 11:28

Ano, zrovna Cetelem čeká na člověka co bude využívat jejich KK jen na bezúročné období a na úrocích jim nic nezaplatí s otevřenou náručí.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 15. 1. 2014 11:41

Jasně chci vydojit jen ty 4kila plus využít výborné kurzy pro nákupy v zahraničí. Ale to přece oni nevědí. Asi nemusím mít všechno
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 15. 1. 2014 11:43

Dopadl jsem úplně stejně. Hromada formulářů a potvrzení a znovu stejné informace, které jsem už online vyplňoval. Úvěrový rámec 5tis a poplatek 69. Hodil jsem to do koše...
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 15. 1. 2014 17:33

taky jsem dostal obalku s hromadou papiru. Uverovy ramec 5000,- me taktez vydesil. To doufam nemysli jako limit kreditky.
Planuju se zajit zeptat osobne na pobocku co nabidnou tam.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod hongmi 15. 1. 2014 20:50

Vemte si nekde spotrebni uver od cetelemu na nejake zbozi, zaplatte dve nebo tri prvni splatky a cetelem vam posle tu jejich kreditku sam od sebe bez jakekoliv zadosti s uverovym ramcem kolem 30000 Kc.
hongmi
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 1. 2014 21:02

Já tuším kdysi od nich nějakou měl, když jsem v Ikee koupil nábytek na splátky bez navýšení.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 15. 1. 2014 22:41

Tipnul bych si, že nově žádajícím budou vesměs dávat úvěrový rámec pět tisíc a navyšovat to budou, až když bude člověk splácet řádně, ale ne v bezúročném období. Kdo bude pouze využívat vratku a vždy splatí v bezúročném, tomu nechají směšně malý limit a při měsíčním poplatku nic neprodělají...
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 15. 1. 2014 23:36

hm, tak taková kreditka je pak na dvě věci..
iguka
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 15. 1. 2014 23:59

hongmi píše:Vemte si nekde spotrebni uver od cetelemu na nejake zbozi, zaplatte dve nebo tri prvni splatky a cetelem vam posle tu jejich kreditku sam od sebe bez jakekoliv zadosti s uverovym ramcem kolem 30000 Kc.

potvrzuji, vzal jsem si cca pred deseti lety bezurocny uver v Datartu, ktery jsem splatil behem pul roku, kreditku na tusim 27 tisíc mi poslali bez vyžádání asi při třetí splátce...rozstříhaná putovala do koše, poté mi chodili jeste asi dva roky ruzne supervyhodne nabidky a od te doby klid
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 16. 1. 2014 00:38

Jde ta kreditka prednabit?
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 1. 2014 05:23

Osobně jsem to nezkoušel, ale nevidím důvod, proč by neměla jít přednabít, kdybys prostě poslal na sběrné účty (mají u KB a RB) dostatečný obnos... Akorát bych si tipnul, že i v takovém případě by byl účtován poplatek za vedení úvěrového účtu, i pokud úvěr vlastně nečerpáš.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod alebac 16. 1. 2014 08:48

Myslím, že mají v ceníku poplatek za vrácení přeplatku, tak nevím jestli automaticky přeplatek nevrací. VOP jsem nestudoval.
alebac
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 1. 2014 14:51

Takže poté co mi minulý týden taky dorazila ta nesmyslná obálka od Cetelemu s nabídkou karty s 5000 limitem jsem se v pátek dokopal zajít na pobočku v Praze.
Přepážkový pracovník zjistil že už tam mám rozpracovanou žádost online, tak jsem řekl že mi nic nedorazilo a chtěl bych to vyřídit osobně. Nejdřív musel komunikovat s pobočkou tuším v Ostravě co řeší online žádosti (stornovat a začít znovu prý nemohl). Po prvním vytisknutí smlouvy jsem se ohradil proti tomu 5000,- limitu (koutil nad tím hlavou, protože taky viděl že jsem žádal o 30000,-). Pak jsem si všiml že mi tam nacpali pojištění Standard, ačkoliv jsem žádal o kartu bez pojištění. To pojištění na smlouvě není na první pohled snadno viditelné, všiml jsem si toho díky tomu že mezi papíry k podpisu byl i nejaký papír týkající se pojištění.
Po asi třetím vytištění byla smlouva konečně v pořádku. Podepsal jsem to, včetně žádosti o čerpání 1000Kč na běžný účet, což je bohužel povinné, nicméně mělo by se na to vztahovat bezúročné období.
Celkem jsem tam strávil asi hodinu, včetně úvodního 15 min čekání na přepážkového pracovníka.

Na radu jednoho zdejšího diskutéra jsem čekal na to až mi (jestli mi) přijde těch 1000Kč na účet, což se stalo dnes.
Zkusil jsem vzít VS od příchozí platby a kupodivu fungoval na přihlášení do Klientské zóny. Tam jsem hned zrušil tištěný výpis abych ušetřil 10Kč za vedení karty a vygeneroval si virtuální kartu pro platby na netu a zároveň hned splatil těch 1000Kč.

Shrnutí: vůbec nemá cenu zkoušet online žádost, jen se to tím zkomplikuje. Chce to rovnou jít na pobočku a hlídat si ve smlouvě správnou výši limitu o který žádáte a jestli je to bez pojištění (prý jsou nějaké problémy s dodatečným zrušením). Max limit o který se dá požádat na pobočce je 50000, já jsem radši dal 30000,- protože už nějaké kreditky mám a chtěl jsem hlavně aby mi to schválili. Po tom co přijde první čerpání na účet se rovnou lze zaregistrovat přes VS z platby a nastavit co je potřeba, případně platit online ještě než přijde plastová karta.

Doufám že to někomu pomůže.
taylor729
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka