Výběr z bankomatu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 19:42

Výběr z bankomatu - banální to věc.

Prosím objasnit otázku, zda bankomat nejprve vysype peníze a až poté vrátí kartu, anebo je tomu právě naopak?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 9. 2013 19:45

Me vraci kartu a pak prachy.
.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 19:50

asi standard, no tak hrozi, ze někdo veme kartu a nevsimne si penez a někdo je ukradne (napada me, zda by nebylo lepsi naopak, nejdříve prachy a pak az kartu):
Kód: Vybrat vše
http://www.finarbitr.cz/galerie/tinymce/kestazeni/122_PS_2012_nález.pdf
považuje za prokázané, že Navrhovatelka dne 30. 9. 2012 provedla Platební kartou prostřednictvím Bankomatu výběr hotovosti ve výši 12.000 Kč, nevyčkala však skončení transakce a od Bankomatu odešla ihned po odebrání Platební karty, tj. před připravením hotovosti k vyzvednutí.
....
Nelze k tíži Instituce přičítat skutečnost, že Navrhovatelka opustila z vlastní vůle prostor před Bankomatem, aniž by vyzvedla hotovost. Finanční arbitr má za to, že by Navrhovatelka s ohledem na výše uvedené skutečnosti měla podat trestní oznámení na neznámého pachatele a domáhat se náhrady škody v rámci trestního řízení.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 20. 9. 2013 21:10

Na některých bankomatech peníze při nevyzvednutí zajedou zpět dovnitř. Ale taky se mi stalo že jsem v bankomatu našel peníze. V roztržitosti je tam zapomněl soused, který tam byl přede mnou, tak jsem mu je pak donesl domů.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 21:17

Podle linku vyse z zurnalu bankomatu uplynulo od vydani karty do vydani hotovosti 7 vterin, coz mi prijde nejak hodne a v roztrzitosti si umim představit, ze jsem uz davno pryc s mylnym dojmem, ze mi bankomat peníze nevydal...

Hotovost sebral zlodej o 1 vteřinu po vydání, takze zajet peníze nemohly.

Kód: Vybrat vše
1. začátek transakce v 12:57:31 hod.;
2. vložení Platební karty v 12:57:31 hod.,
3. zadání PIN v 12:57:48 hod.,
4. uskutečnění dotazu na zůstatek v 12:57:53 hod.,
5. zobrazení informace o zůstatku v 12:57:56 hod.,
6. zobrazení hlavní nabídky v 12:58:03 hod.,
7. zadání platebního příkaz k výběru hotovosti ve výši 12 000 Kč (tzv. „rychlý výběr“)
v 12:58:07 hod.,
8. odebrání Platební karty „CARD TAKEN“ v 12:58:21 hod.,
9. vydání hotovosti „CASH PRESENTED“ v 12:58:28 hod.,
10.vyzvednutí hotovosti „CASH TAKEN“ v 12:58:29 hod.,
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 9. 2013 21:38

Hafo bankomatu po strance HW ani neumoznuje vtazeni penez zpatky.
Urcite treba FIO/Pharro.
To je asi kvuliva vytahovacum bankovek z pakliku.
Zase kdyz vyjedou prachy driv, tak tam lidi nechaj kartu. To muze byt taky problem.
Fodi
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 22:37

zneuzit kartu = na naklady banky... cimz se odhaluje, proc je to nastavene takto, na riziko klienta :-D
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 9. 2013 23:18

Bankomat vydává takovej typickej zvuk, když se chystá vydat peníze. Jak si u toho někdo může říct, že už je asi konec a jen tak odejde? Základní pravidlo je, že od bankomatu neodcházím a ani k němu nikoho dalšího nepustím, když s ním mám problém.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2013 23:24

to je jasne, ale hluk v hypermarketu a roztrzitost a jeden pripad z milionu vyberu a je to tu

me prijde, ze jednoznacne osoba odesla ihned po vydani karty a peníze se vysypaly az po 7 vteřinách, je to obvykly cas?
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 9. 2013 00:13

Nejsi ty ta ženská, žes nikdy nevybíral z bankomatu?
Změřeno to nemám, ale po vytáhnutí karty chvilku bojuji s plastovým pouzdrem a pak ještě chvilku čekám. Těch 7 vteřin to klidně může být.
Mimochodem když je nějaký problém, tak vždy vyleze lístek (tedy problém s účtem - špatný PIN, málo peněz).
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 9. 2013 07:15

Je pravda, ze moc nevybiram, ale vzdycky se povysune karta, tu odeberu a bankomat zacne "chrcet" (pocitat bankovky) a potom bud vyjede paklik penez nebo ve Fio zacnou "litat litry". Tech 7 sec mi po pravde prijde normalnich. Taky zalezi na tom, jestli clovek zacne lomcovat s kartou ven hned jak kousek povyleze (o to se cas prodluzuje).

Takze otazka do plena, kdo dnes (Patriku?) provede test vyberu se stopkama? :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 21. 9. 2013 07:52

S474N: člověče, já už skoro nevybírám. Jak dělám "nákupčího" lidem z práce, tak peníze v podstatě jen ukládám, i když řada s z nich se naučila mi posílat peníze převodem :D.

7 vteřin je naprosto normálních, minimálně u Pharro/FIO.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 21. 9. 2013 10:18

V tom pripade uz chápu ty fronty na bankomatech. Ja jen chtel podotknout, ze si uvedenou situaci umim představit. A co teprve starsi clovek, když nekam pospicha...

Jo holt to chce poradne cist obrazovku a dusledne si schovávat všechny listky, ale ze zkusenosti vim, ze to lidi moc nectou a odklikaji cokoliv...

Když pani tak aktivne prověřovala opakovane zůstatek, tak mohla prověřit i zůstatek před odchodem, ze...

Na druhou stranu tohle muze byt dobra metoda, jak se dostat k fotkam zlodeje (nahlednutim do spisu), protože si neumim představit, jakym jinym zpusobem by se dostala k fotkam toho, kdo peníze skutecne odebral (banka vam je neda a policie si je ani nevyzada, kvůli takove prkotine).

Anebpo mate zkusenosti s kradezi na bankomatu a dala vam policie fotky??
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 21. 9. 2013 11:17

Známého přepadl cikán zmlátil ho okradl o vše co měl u sebe a pak ho pod pohrůžkou násilí donutil jít k bankomatu a vybrat ještě 10 000 Kč. Podle fotek u bankomatu ho policie lapla, známý ty fotky na policii viděl.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 21. 9. 2013 11:39

to bylo LP
znamy prisel o 20 tisíc kradezi karty a telefonu kde mel pin a na policii mu rekli ze bankomat kameru nemá :-) podle me se ani neobtezovali a rovnou to odlozili
vpe
Diskutér

Další stránka