Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stepano 22. 9. 2013 15:37

Ahoj,

rád bych si pořídil kreditní kartu, na běžné placení v ČR a na netu, ale hlavně z důvodu občasných služebních cest do zahraničí (rezervace letenek, hotelů, autopůjčovny, taxi...). Jakou byste doporučili? Minimální limit 40000kč/týden. Výhodné kurzy a pokud možno co nejmenší poplatek za vedení. Prošel jsem si místní diskuze, a nejlépe mi z toho vychází Cetelem. Nebo byste doporučili něco jiného?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod filip893 22. 9. 2013 15:42

Minimální limit 40000kč/týden.

To znamená úvěrový limit okolo 250 000 Kč, aby jsi mohl využít bezúročné období. Největší kreditní rámec dává Citi, takže bych zkusil Citi life.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 9. 2013 15:47

Asi bych doporučil Citi Life. Při požádání přes Internet je rok vedení zdarma, pak 50 Kč za měsíc (při platbě poplatku bonusovými body na rok dopředu jsou 2 měsíce zdarma).
Kruz je střed + 2 %, jenže ta 2 % zase vrací, takže efektivně střed. Maximální vratka je 2000 Kč za měsíc.
Co je dobré je, že vrací i ze SIPO, na které toho jde spoustu "navěsit" (energie, telekomunikace, pojištění, stavebko, penzijko,...) a jen tím se dá na ten poplatek vydělat.
Co se limitu týče, tak záleží na bance, standardně se dává 2 nebo 3 násobek měsíčního příjmu. Pokud bys potřeboval zaplatit víc, karta jde "přebít", tedy tam poslat "do plusu".
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 9. 2013 12:10

Bude mi koncit rocni obdobi bez poplatku, kdyz ukoncim smlouvu, za jak dlouho ji mohu zalozit znovu, abych mel zase rok bez poplatku?
joachym1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2013 12:23

Teoreticky ihned. Prakticky se ti může stát, že ti novou nevydají (stalo se kamarádovi - zrušil Citi ČSA, chtěl Citi Life a nevydali mu ji).
Můžeš také smlouvu vypovědět a doufat, že ti v rámci retence nabídnou rok vedení zdarma.
Nebylo by lepší navěsit si na ní SIPO a přes to točít peníze - však na něj jde dát spoustu věcí (telekomunikace, stavebko, penzijko, energie,...)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bufalobil 23. 9. 2013 12:26

joachym1 píše:Bude mi koncit rocni obdobi bez poplatku, kdyz ukoncim smlouvu, za jak dlouho ji mohu zalozit znovu, abych mel zase rok bez poplatku?


tomuhle moc nerozumím. Když neuhraješ retenci tak se ti vyplatí kreditku poslat k vodě? 50 je zaplacených 2500 Kč kartou? To se ti vyplatí platit jinou kartou a čekat jestli ti Citi vydá lajfku znovu? Na mě je to moc kostrbaté.
Jen pro zajímavost.Uhrál už někdo retenci na vedení karty Citi life pro druhý rok?
bufalobil
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod refedr 23. 9. 2013 12:34

Nebo GE Money Card Plus s napojením na program Bene+. Vrací vždy 1% z platby, ale dále 3% u benzínek Agip (cca o 1,- Kč levnější benzín, nebo dobrý když bereš do služebního auta), 2% v Globuse, 6% CK Fischer, aj. Kurzy pro zahraniční měny ale nic moc.

Když mají akci (asi každýho půl roku), tak je na rok zdarma, jinak 50,- Kč/měsíc. Až ti bude končit rok zdarma, tak ji půjdeš zrušit na pobočku, ale telefonem se s tebou do 3 dnů spojí a dají ti zase další rok zdarma (2x vyzkoušeno). A super vychytávka : možnost v internetbankingu si nastavovat limity pro platby u obchodníků, na internetu, MO/TO, i bloknout si výběry z bankomatu (tzn. na 1,- Kč).
refedr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 9. 2013 13:51

Ta bene+ je hlavně absolutně nepoužitelná v zahraničí, kromě hrozných kurzů ani ze zahraničních transakcí nic nevrací. Samotný slevový program taky za moc nestojí, jejich partneři jsou předražení. Jedinou zajímavou vlastnost, co nabízí je možnost NFC plateb na telefonu (ale to se týká pouze některých telefonů a je nutno mít O2, asi ani jedno bych si kvůli tomu nepořídil).
Když už porovnávat Citi Life s jinou kartou, jako celkem dobrá kreditka se mi pořád jeví UCB AXA Club, obzvlášť při menších obratech (ideálně v intervalu 3.000-3.500 Kč/měsíc), ač vrací pouze 1 % (u partnerů více - občas využiji v Datartu, kde vrací 4 %) - 1. rok je zdarma, pak při obratu více než 3.000 Kč/měsíc zdarma nebo 30 Kč měsíčně. Kurzy nejsou nejhorší (VISA + fixní přirážka u každé měny jiná, např. EUR + 1,25 %), s uvážením vratky pak nevychází nejhůře.
Citi se po prvním roce sama zaplatí při měsíčním obratu 2083 Kč (při čerpání 500 Citi Life prémií na uhrazení poplatku za vedení na 1 rok), nad tuto částku si už vydělává.
UCB AXA Club je po prvním roce zdarma při měsíčním obratu 3000 Kč, navíc pak vrátí min. 30 Kč, a tedy je trochu výhodnější než Citi Life, ale zlom pak nastává už při obratu 3583 Kč, kdy začíná být výhodnější opět Citi Life.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 9. 2013 14:41

bufalobil píše:Jen pro zajímavost.Uhrál už někdo retenci na vedení karty Citi life pro druhý rok?


mě při rušení nabízeli retenci/neretenci..okamžitý nákup za 500,- zdarma.. nevzal jsem to, chtěl jsem pouze kartu měsíčně zdarma a na podobné hry nejsem..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 23. 9. 2013 15:34

500 nebo 12x59, to je fakt rozdil.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 9. 2013 15:52

fremantle píše:Samotný slevový program taky za moc nestojí, jejich partneři jsou předražení.
Nesouhlasím. A oproti Citi odpadá volání kvůli prémiím na plechovou hubu.
Nicméně jestli chce tazatel protáčet 40 tisíc týdně tak jsem zvědav, kde mu kreditku zdarma /levně s tak velkým limitem dají rovnou (citi lze přebít ale to nepočítám).
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod marvy 23. 9. 2013 16:25

fremantle: a nevrací ta UCB AXA kreditka pouze na penzijko?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 9. 2013 18:29

franko_cz: Tak ono někomu může bene+ vyjít dobře, záleží opravdu od konkrétního spotřebitelského koše, já tam ale konkrétně nevidím opravdu žádného smysluplného partnera (kromě nárazových mimořádných akcí, např. nákup kávovaru na kapsle s kávou prakticky v hodnotě celého kávovaru zdarma k tomu), lepší mi přijde fakt třeba ta AXA Club. Hlavně ale s tím, že v zahraničí je díky kurzům nepříliš dobře použitelná a navíc ze zahraničních transakcí nevrací ji činí bene+ karty hodně nepoužitelnou.

marvy: Lze si zvolit vyplácení odměn i do fondu peněžního trhu AXA CZK Konto, a odtud převést na jakýkoliv účet (ale zde lze převádět, resp. převádí se automaticky odměny až po nastřádání 500 Kč), případně hradit z odměn pojištění u AXA pojišťovny.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod Thom 23. 9. 2013 18:39

franko: jo hrozná dřina tam zavolat. Mně to vyhovuje. Párkrát za rok ty 3 minuty za to stojí a mít tu slevu rovnou, musel bych každý nákup přepočítat v domácím účetnictví. Takhle si to jednou za 2 měsíce dám jako příjem.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 23. 9. 2013 19:01

bufalobil píše:tomuhle moc nerozumím. Když neuhraješ retenci tak se ti vyplatí kreditku poslat k vodě? 50 je zaplacených 2500 Kč kartou? To se ti vyplatí platit jinou kartou a čekat jestli ti Citi vydá lajfku znovu? Na mě je to moc kostrbaté.
Jen pro zajímavost.Uhrál už někdo retenci na vedení karty Citi life pro druhý rok?

Takovy pravidelny mesicni poplatek me stve uz z principu, navic ono je to sice hezke, ze je to vraceci karta, ale ja jsem zjistil, ze diky tomu tak nejak vic utracim a uprednostnuji obchody, kde lze platit kartou, i kdyz jsou drazsi, takze celkove na tom mozna i prodelavam.
joachym1
Nadšenec

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků