Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 9. 8. 2019 21:56

Osobně bych popřemýšlel nad základní Diners Club Pure - úvěrový rámec poskytují poměrně štědrý a jako malé bezvýznamné plus nezpůsobuje negativní dopad na úvěrové registry, nicméně lepším důvodem by byly vůči aktuálně nabízeným kreditkám bez poplatku za vedení by mohly být kurzy, které má Raiffeisenbank (aspoň u "hlavních" měn, v případě "exotických" měn mimo kurzovního lístku banky jsou použité kurzy asociace) a Moneta mimořádně špatné, DC sice zdaleka nepatří k nejlepšímu, ale je na tom už naopak lépe, než velké banky (https://www.mesec.cz/clanky/test-kurzu- ... ut-twisto/), ač historicky platilo, že bylo horší.

Ještě sice jedna s obratem - za jistou alternativu by snad ještě šlo považovat i kreditku Visa Classic CBT od UniCredit Bank, která je při obratu nad 3000 Kč za měsíc bez poplatku (bohužel nelze využít výběry hotovosti, které jsou zpoplatněné, leda si dobít nějakou předplacenou službu) a měla by používat kurzy karetní asociace - nevýhodou je, že kreditku nelze získat "napřímo", ale pouze převodem úvěrového rámce od jiné banky. Pakliže má jít ale o náhradu za končící kreditku Sberbank CZ, předpokládám, že by to mělo stačit se "kvalifikovat".

Alternativně by šlo ještě ty některé vybrané kreditky od UCB zařadit do U konta Premium a pak je lze získat i bez obratové podmínky, ale je nutno zase udržovat obrat na účtu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 9. 8. 2019 22:20

Vidím, že situace není tak triviální.

Diners berou při platbách nebo zálohách v půjčovnách úplně stejně, jako RB/Moneta?
losalamos
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lafayette16 9. 8. 2019 23:57

Uz se mi stalo, ze DC nechteli v pujcovne akceptovat. A kupodivu na Floride nechteli ani Amex.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod losalamos 15. 8. 2019 16:30

Jak jsem nahlédl do vedlejšího vlákna, tak s akceptací Dinersky asi moc parády nebude.
losalamos
Diskutér

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků