Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 11. 2013 11:51

Sbírají se body, které je pak možné vyměnit za různé hodnoty - například míle do programu ČSA.
Ale smysl mají jen dvě věci - úhrada ročního poplatku za kartu (500 bodů) a připsání kreditu na kartu (násobky 500 bodů, kurz 1:1, tedy za každých 500 bodů kredit 500 korun)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 29. 12. 2013 10:35

Jelikož mi z neznámých důvodů zamítli KK Citi, hledám další variantu ... Nemáte někdo KK Fér od Sberbank? Od 1.1. vedení zdarma, kurzy mají výborné... zvažuuju pořízení, rozmluví mi to někdo?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 12. 2013 12:08

Já bych do ruské banky ani nevstoupil. Tobě nevadí, že o všech tvých transakcích bude vědět FSB?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 29. 12. 2013 14:10

To si delas legraci nebo sis rano zapomnel vzit doporucenou davku farmak?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 29. 12. 2013 16:58

stepano:

Sberbank má sice kurzy dobré, kurzy pro platby kartou či kreditkou v cizí měně se určují podle příslušných podmínek platných i od nového roku.

V obou VOP Sberbank píše, že pro výpočet kurzu se použije kurz ČSOB nebo karetní asociace, přičemž kurzové riziko nese vždy klient. Z toho mi vyplývá, že kurz bude téměř vždy ČSOB. Kdyby náhodou kurz asociace byl horší, než ČSOB, tak se použije kurz asociace a Sberbank si rozdíl nechá.

Mám dojem, že už Volksbank si nechávala vydávat karty od ČSOB, ani Sberbank zatím nevydává ryze svoje karty.

http://www.sberbankcz.cz/o-bance/obchodni-podminky
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 30. 12. 2013 13:53

Je to tak, platební karty pro Sberbank pořád vydává ČSOB a platby v cizích měnách jsou zúčtovány dle podmínek ČSOB (tudíž prakticky i kurzy ČSOB).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 12. 2013 15:39

sberbank nabízí vůbec nějakou solidní kreditku? žádné info na stránkách banky jsem nenašel..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepano 30. 12. 2013 15:53

Mají to tam schovaný http://www.sberbankcz.cz/obcane/pujcky-a-rezervy , ale asi budu hledat jinde :-| , co Era kreditka? Někdo, kdo mi to opět vymluví? :-D
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 30. 12. 2013 20:23

Pokud uděláš obrat 3000kč/měsíc šel bych do GE Money card plus.Taky o ní uvažuju. KK CITI life mi zamítli.KK RB Style mi leží v šuplíku a ještě sem neměl důvod jí použít. :-))
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 30. 12. 2013 20:49

3000 měsíčně udělám, ale GE má otřesný kurzy, dokonce místy horší než mBank, a to je co říct. A jelikož si kreditku pořizuju hlavně kvůli zahraničním služebním cestám, rád bych kurzy co nejlepší.
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 30. 12. 2013 21:18

Aha tak to já ji chci hlavně pro nákupy v ČR... :-)
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 30. 12. 2013 21:24

Pokud jde o kurzy, tak nejvýhodnější má KK Cetelem nebo (prý) MC Agip od UCB.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stepano 30. 12. 2013 22:19

marvy píše:Pokud uděláš obrat 3000kč/měsíc šel bych do GE Money card plus.Taky o ní uvažuju. KK CITI life mi zamítli.KK RB Style mi leží v šuplíku a ještě sem neměl důvod jí použít. :-))

Tu KK Style od RB máš zdarma, že ti leží v šuplíku? Jak jsou na tom v RB s internetBankingem ke kreditní kartě?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 30. 12. 2013 22:45

jo přesně mam ji zdarma na 2 roky v rámci akce přes bankovnipoplatky. IB ke KK neni žádný pouze papírovej výpis.pokud máš učet u RB tak myslím že KK tam je provázáná,ale to ti tu potvrděj ostatní. ;-)

-- 30. 12. 2013 22:48 --

Smurfik píše:Pokud jde o kurzy, tak nejvýhodnější má KK Cetelem nebo (prý) MC Agip od UCB.


Pokud jezdim výhradně k Agipu myslíš že ta kreditka Agip bude výhodnější než MONEYCARD plus přes kterou jsou u Agipu 3% O:-) :hm ?
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 31. 12. 2013 07:34

marvy píše:Pokud jezdim výhradně k Agipu myslíš že ta kreditka Agip bude výhodnější než MONEYCARD plus přes kterou jsou u Agipu 3% O:-) :hm ?

Tuto otázku jsem si také kladl. Jestli to vyjde výhodněji záleží na tom, kolik člověk měsíčně projezdí, výpočet není tak přímočarý jak se zdá. Takže to může i nemusí výhodnější být.
Nakonec jsem kvůli tankování zůstal u Citi Shell MC protože většinou tankuji na Shellkách, GE KK mám jako zálohu pro tankování na Agipu a na UCB kartu jsem si nepořizoval.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků