Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 2. 2020 12:27

Diners je moja voľba aj kvôli tomu, ako účtujú úroky. A aj kvôli registrom.

Osobne by som do tej kreditky od KB nesiel.

Ak ste schopní preposlat si na ucet 50.000 za mesiac, a mate dostatočný príjem na KK vo vyske 50.000, CSOB Premium je na zváženie. Ich KK je zadarmo, resp.v cene toho balicku, ktorý je zadarmo pri splneni vyssie uveden podmienky.
V dobe okamžitých platieb si tam peniaze pošlete a zas vrátite za par sekund. Pripadne si nastavite trvalý príkaz.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 28. 2. 2020 12:50

tak asi taky záleží co používáš za banku, z toho bych vycházel
paradoxně je aktuálně nejlepší asi transparentní kreditka od ČS anebo Mototechna od HB!, pokud aspoň trochu tankuješ PHM, případně mBank eShop v kombinaci s Curve, tam je i dost velká pravděpodobnost, že jí banka vydá narozdíl od HB!
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 2. 2020 13:07

alfas123 píše:Osobne by som do tej kreditky od KB nesiel.
To je možná dobrá rada, ale prozatím mi tu nikdo nebyl schopný to zdůvodnit proč a tak to pro mne příliš význam nemá.
alfas123 píše:Ak ste schopní preposlat si na ucet 50.000 za mesiac, ……… V dobe okamžitých platieb si tam peniaze pošlete a zas vrátite za par sekund. Pripadne si nastavite trvalý príkaz.
Tu nejde o to jestli jsem nebo nejsem schopen něčeho takového, ale že takové "opičárny" nechci provádět.

retron:
Klientem jsem např. těchto bank Equa bank, Creditas, FIO, MMB, HB, ING bank, ale v některých v současnosti neprovozují žádnou aktivitu a nemám tam peníze. Kreditku bych ale byl ochoten vzít i od některé jiné banky kromě asi mBank pokud bude splňovat mnou stanovené podmínky, ale kombinovat to s nějakou jinou kartou bych to raději nechtěl.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod gman 28. 2. 2020 13:25

Ještě možná stojí za zvážení kk ČSOB https://www.csob.cz/portal/lide/pujcky/kreditni-karta
Je zdarma při útratě alespoň 3000,- Při platbě máš prodlouženou zákonnou záruku na zboží o 1 rok (od 1500,-) + pojištění proti rozbití nebo krádeži (taky od 1500,-)
gman
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alfas123 28. 2. 2020 13:55

vlazy píše:Tu nejde o to jestli jsem nebo nejsem schopen něčeho takového, ale že takové "opičárny" nechci provádět.



je to jednoduchšie ako myslieť na kartu a platit s ňou každý mesiac nejaku sumu.
V minulosti si spominam, bolo mi to aj v banke povedane, ze vacsina ludi karty nepouzivala a pre banku to bol naklad. Tak začali blbnut. V tej dobe som prešiel do ZUNO.
Jeden cas to bolo biedne a za KK som dokonca platil kvôli poisteniu.
Vyšlo to výhodnejšie...

Ak mate možnosť prostrednictvom napr.zamestnavatela kartu Amex, ale majú horsie kurzy a horšiu akceptáciu v Europe.
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod retron 28. 2. 2020 14:09

AMEX má smysl jenom v USA a možná v UK
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 2. 2020 16:32

gman píše:Ještě možná stojí za zvážení kk ČSOB https://www.csob.cz/portal/lide/pujcky/kreditni-karta
Je zdarma při útratě alespoň 3000,-
alfas123 píše:je to jednoduchšie ako myslieť na kartu a platit s ňou každý mesiac nejaku sumu.
Kreditku s takovými a jinými "opičárnami" kde podmínkou je něco plnit aby byla zdarma nechci, ale je vidět, že někteří to bohužel nejsou schopní pochopit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod drkarel 28. 2. 2020 16:57

Moc kreditek "zdarma" bez podmínek není, s vratkou (o kterou nestojíš), myslím, žádná (Nepočítáme-li HB, ale tam je v podstatě také podmínka.) Ta karta, co jsi předvybral, mi přijde OK. Těžko ale říct, jak se bude chovat v detailech.

Mám u KB (resp. Essoxu) zkušenost jen s ČEZ kartou a u ní jsem si musel evidenci výdajů a zůstatku vést sám. SMS notifikace měla fajn (nevím, zda jsou u té Tvé taky "v ceně"), ale jinak se sledovat nedala (např. v IB) a na notifikace se taky nedalo úplně spolehnout, protože po mimořádné splátce se často zcela nesmyslně rozhodil zůstatek. Ale karta přímo od KB by se třeba mohla chovat jinak, což tady někteří možná budou vědět, protože někdo tu má jistě Lady kartu, nebo jak se jmenuje ta KK, co připisuje vratky do penzijka.
drkarel
Inventář

Odeslat příspěvekod Lafayette16 2. 3. 2020 13:11

retron píše:AMEX má smysl jenom v USA a možná v UK


Mám AmEx a kupodivu v USA jsem neuspěl. V UK to bylo lepší. Zkoušel jsem minulý týden, jestli na Slovensku AmEx přijímají a neuspěl jsem vůbec nikde (restaurace, čerpací stanice...).
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod retron 2. 3. 2020 13:13

Zvláštní, většina lidí v US používá nebo chce AMEX, aspoň teda west coast a NY
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfas123 2. 3. 2020 13:31

dokonca v USA predavaju aj predplatene Amexky, takze to je divne, co pises @Lafayette16, resp. zaujimave... :-)
https://curve.vip/BAG9K
alfas123
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Lafayette16 3. 3. 2020 09:22

Začátek roku 2019 Florida - neuspěl jsem dokonce ani v půjčovně aut.
Mám ji vedenou v eurech, ale to asi není důležité.

West Coast a NY jsem zatím nezkoušel.
Lafayette16
Diskutér

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 3. 2020 13:56

Ahoj, nějaký typ na kreditku s nejlepší vratkou? Momentálně mám HB Mototechna s vratkou max 150 kč a 4% z tankování, ale vytankuji max za 4000 měsčně. Spíš bych chtěl větší vratku za objem plateb. Díky za rady :)
tocassido
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2020 14:13

Více než 1 % ze všech plateb nikdo nedává. Kolik měsíčně utratíš? Využiješ celý limit 15 000 Kč obratu (tedy 150 Kč)?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tocassido 4. 3. 2020 14:54

Měsíčně cca 30 tis. Právě proto zjišťuji jinou kreditku. Doposud jsem byl spokojený s HB.
tocassido
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků