Jakou kreditní kartu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod iguka 22. 1. 2014 20:18

ty jejich partnery nevyužiji vůbec,plus mají v online platbách s vratkou oproti RB, ale online platím minimálně. RB dává nad 10 tis. 2% zpět. Ale kašlu na ně.
iguka
Nadšenec

Odeslat příspěvekod marvy 23. 1. 2014 11:58

CineStar s dětma nebo ženskou za 10% slevy se občas hodí už tak to mají předražený a 3% na pohonný hmoty taky nejni zlý. 20% povlečení ,polštáře. :-)) Globus je po Makru asi nejlevnější a tam máš 2%.Dál taky vouchery až 60% ,stačí být klientem GE. Zas tak špatný partnery GE nemá. :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 1. 2014 14:50

Zdravím. Nemá někdo k dispozici seznam kreditních karet (no spíše asi těch, co je vydávají), které jsou vydávány jako bezkontaktní? A druhý seznam - ke kterým lze dostat nálepku pro bezkontaktní platby? Díky.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2014 15:28

Takový seznam bude asi zbytečný, bezkontakní KK spolu se dodatečným stickerem na trhu umí jenom Citibank a GEMB a bezkontaktní KK vydávají (zatím) kromě zmíněných pak už jen ČSOB, KB, RB a ZUNO, z nebankovek Home Credit. Ostatní banky zatím vydávají KK kontaktní i když třeba debetky vydávají bezkontaktní, nebo dokonce i s nálepkou (ČS).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod retron 23. 1. 2014 15:40

bezkontaktní a i se stickerem uz snad dle webu nabizi i RB
retron
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2014 15:43

Na webu RB je pouze tato: Bezkontaktní nálepka MasterCard
slouží jako debetní karta
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 23. 1. 2014 15:48

Bezkontaktní KK vydává i ČS (žádal jsem před rokem, teď jí budu asi rušit, nechce se mi platit za vedení, když už mám CitiLife). GE dokonce umí i kartu v mobilu pomocí NFC stejně jako KB (ale ani u jedné nevím, jestli se to týká i KK). Jinak bezkonktaktní nálepka chodí automaticky jako dodatková karta od Citi a je zdarma.
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 1. 2014 15:50

fremantle: ČS dává také bezkontaktní kreditky. Jak je vidět, ten seznam by nebyl marný. Aspoň pro mne by se teď hodil... :-)
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2014 16:08

Děkuji za informaci, tu ČS jsem opravdu nepostřehl, akorát jsem se podíval na web - jak uvedli ty nové KK Odměna jsem nabídku nesledoval, pouze někdy vloni jsem přemýšlel, že bych si zažádal jak nabízeli 500 Kč bonus. Vím, že uvedli i nálepky, ale ty jsou pouze pro debetky. Jinak myslím, že by to mělo být vše, ostatní banky prostě bezkontaktní karty nemají vůbec (UCB, LBBW, Sberbank CZ) nebo nemají bezkontaktní KK (mBank), resp. nenabízí KK vůbec (Equa, Fio, Air Bank)...

tx999 píše:GE dokonce umí i kartu v mobilu pomocí NFC stejně jako KB (ale ani u jedné nevím, jestli se to týká i KK).

GE umí jako NFC platby i KK. Co se týče KB a NFC plateb smartphony, tak mám za to, že tento projekt nebyl nikdy úplně v komerčním provozu, pouze jako pilot/limitovaná nabídka, kterou na konci roku ukončili: http://kartavmobilu.cz/news_detail.php?id=21.

-- 23. 1. 2014 16:18 --

Ještě akorát k té ČSOB - bezkontaktní KK vydávají i pod hlavičkou Era.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod tx999 23. 1. 2014 16:35

Plus ta ČSOB (samozřejmě i Era/PS) má výhodu, že se s ní dá platit na poště, i když z toho zase nevracejí to procento...
tx999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack111 23. 1. 2014 16:51

Ta UCB je docela zajímavá. Jsem myslel, že v bezkontaktních kartách budou průkopníky vzhledem k tomu, kolikrát se setkávám u obchodníků s jejich bezkontaktními terminály. Na Slovensku UCB dokonce nabízí i nálepky (a v dalších zemí mají bezkontaktní karty). No asi v česku má být Unicredit Bank zpátečnická banka :-D
U LBBW a Sberbank nevím, jestli je absence bezkontaktních karet jen v česku nebo všude. Nevíte, jak na tam jsou?

EDIT: upravena věta
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 1. 2014 16:57

tx999 píše:Plus ta ČSOB (samozřejmě i Era/PS) má výhodu, že se s ní dá platit na poště, i když z toho zase nevracejí to procento...

Akorát tam na těch poštách, když vidím, jak se s tím perou (před vložením karty do terminálu nejprve spuštění příslušné funkce, připravení papíru k tisku potvrzení na jehličkovce, inicializace terminálu, vyťukání PIN (jednou se mi už ani zaplatit nepovedlo, ač se pracovnice o to pokušela dvakrát a to na poštu chodím snad tak jednou za čtvrťrok), už ani nevím, jestli to považovat za výhodu a radši si už dopředu chystám hotovost.

Jack111 píše:U LBBW a Sberbank nevím, jestli je absence bezkontaktních karet jen v česku nebo všude. Nevíte, jak na tam jsou?

Pro Sberbank CZ vydává platební karty pořád ČSOB, tak bych řekl, že to bude na tom, jak si to vyjednají - ČSOB se určitě nebude hrnout do přidávání bezkontakních čipů do karet, co vydává jiným ústavům.
U LBBW bych řekl, že neměly zájem investovat do rozvoje čehokoliv před plánovaným prodejem. Uvidíme, kde budou směřovat pod novým ruským vedením.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod marvy 28. 1. 2014 15:53

Tak pokud porovnám Unicredit AGIP a GE MONEY PLUS tak sleva vychází asi u toho AGIPU stejně zhruba ty 3% .Dával sem tu program you a eni tak když vezmu výchozí hodnotu 1000Kč, když je utratim kartou AGIP UCB dostanu 150 bodů což je sleva 2Kč na prvních 15L u Monecard plus dostanu přímou slevu 30Kč. :hm
Kod na založení Twista s bonusem 300Kč pro oba je k dispozici u mne v profilu.
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod Akciový Klokan 28. 1. 2014 16:10

V případě toho Agipu je asi hlavní porovnávat cenu na stojanu. Nevím jak jinde, ale v Brně je nafta u Agipu v Řečkovicích tuším za 36.90, o kilometr dál v Globusu je "lepší" nafta" za 35.90.
Nevěřte lidem nad 30 let. Mohli by mít znalosti a zkušenosti ! :-)))
Akciový Klokan
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 28. 1. 2014 16:29

A jak by to vycházelo nakombinovat Premio (you&eni) kartu s MoneyCard Plus (případně ještě se Sphere)? To by byly 3 % zpět z MoneyCard Plus + body na Premio kartě a sleva na Shere...
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka