zneužití kreditní karty

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod KeyLuke 11. 3. 2014 20:26

Před pár dny mi volali z KB, že někdo použil mojí kreditní kartu (detail karty získal pravděpdobně ze serveru booking.com) a utratil 50 tisíc v jednom internetovém kasinu. Kartu samozřejmě ihned zablokovali, já šel do banky a sepsali jsme reklamaci platby. Neví někdo, co se bude dít? V bance mi řekli, že nejprve se musí vyřešit reklamace a potom mi dají bližší info. Stalo se to někomu? Mám nějakou spoluúčást nebo to banka všechno zatáhne se svýho nebo jak to funguje? Předem díky za odpovědi.
KeyLuke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ace2 11. 3. 2014 20:41

V pohode, me se to stalo nekolikrat :( . Do mesice mas penize zpet. Za zneuziti karty nemuzes. Problem je jen kdyz je pri transakci pouzity PIN, pak ti banka penize nevrati.

Coz je problem v Thajsku a jejich falesne bankomaty.
ace2
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e2010103 11. 3. 2014 20:43

Podle zakona o platebnim styku, je banka povinna do vyrizeni reklamace uvest ucet do stavu pred transakci. Tzn. ze nicneni treba platit.

V horsim pripade je maximalni spoluucast 150 EUR, v lepsim pripade to banka vyresi sama.
e2010103
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KeyLuke 11. 3. 2014 20:45

Díky za rychlé odpovědi a hlavně za uklidnění.
KeyLuke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 11. 3. 2014 22:45

Mně banka peníze promptně vrátila (během pár dnů), ale nějaké vyjádření jsem se nikdy nedočkal ani po 2 urgencích. Poměrně divný, ale uspokojivý řešení.
xls
Inventář


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků