Placení přes internet bez nutnosti účtu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 3. 2014 17:49

Zdravím,

jsem panic co se týče placení nákupu přes internet. Mým jediným příjmem je důchod, neb jsem invalidní, ale napadlo mě, že by nebylo špatné se naučit platit zboží přes net elektronicky. Osobně spíš využívám dobírku, ale když bych třeba chtěl někomu poslat dárek, aniž bych musel doma zboží rozdělávat a znova vybalovat.

Rodiče bankovní účet mají a mám tam i nějaké peníze. Tatínek už mi párkrát navrhoval, abych si založil vlastní účet s tím, že bych si na něj převedl třeba tisícovku či dvě a zkusil něco zaplatit, prostě, abych se s tím naučil dělat.

Jenže v tomhle nejsem vůbec zběhlý - jako student jsem si přivydělával jako účetní pro jistou dobročinnou organizaci a kvůli 700 korunám měsíčně jsem si ve své nerozvážnosti nechal založit účet u Poštovní a na něj vložil minimální vklad 200 korun. Jenže pak se mi to rozleželo a nechal jsem si těch 700 kaček posílat na tátův účet, mamka mi těch 700 každý měsíc vybrala a já si za to koupil kredit do mobilu. Nakonec jsem svůj vlastní účet zrušil, protože z těch 200 korun každý měsíc akorát ubývalo, byť měl nějaké zvýhodněné sazby pro držitele ZTP/P.

Můj dotaz zní, jestli existuje nějaký účet, ze kterého by neubývalo. Platil bych z něj tak dvakrát třikrát do roka. Jsem značně imobilní, bydlím s rodiči na malé vesničce na Vysočině, zhruba pět set obyvatel. Poštu máme 20 kroků od domu. Existuje třeba nějaká virtuální peněženka? Ano, znám Paypal, Paysec, ale nevím, co je optimální a tak se ptám zkušenějších. Mě zaujal GO Pay, máte s ním zkušenost? Jak funguje? Díky moc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zedna1 15. 3. 2014 18:09

Bezpoplatkove banky, ktere bych doporucil ja jsou nasledujici:
FIO, Air bank, mBank

mBank s vyhradou kvuli novemu IB, ktere nyni cerstve zavadi a kvuli nemuz od nich odchazi ke konkurenci mnoho jejich stavajicich dosud spokojenych klientu, vcetne mne.

Jeste je treba promyslet, jak casto chce clovek vybirat hotovost z bankomatu, protoze to je jedina placena zalezitost i u tech bezpoplatkovych bank. Pripadne i vklad hotovosti na ucet, ktery je komplikovanejsi.

EDIT: Jeste poznamka, ze ucet lze u nich zalozit i online (kuryr).

EDIT2:
Pro ty platby na internetu staci bezplatna debetni karta k danemu bezpoplatkovemu uctu. Lze u nich menit limity pro platby na internetu.
Zedňa
Zedna1
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 15. 3. 2014 22:37

Zedna1 píše:EDIT: Jeste poznamka, ze ucet lze u nich zalozit i online (kuryr).

Mám dojem, že při sjednávání účtu korespondenční formou (tím je myšlen i kurýr) je třeba identifikovat majitele zasláním platby převodem z vlastního účtu u jiné banky, takže pokud aktuálně svůj BÚ nikde otevřený nemá, nevyhne se návštěvě pobočky osobně.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod hongmi 16. 3. 2014 08:11

Ja doporucuji GE Money Bank a jejich ucet, Genius Gratis. Vsechny hlavni sluzby jsou zdarma. Kody k zalozeni lze najit na internetu.
viewtopic.php?p=10004314#p10004314
hongmi
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků