Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 8. 2014 12:50

jak píše freemantle, pouze vyšší limity a 5 vstupů do salónků.
Přílohy
diners.jpg
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 8. 2014 13:16

Tu jejich politiku pak teda nechápu, jestli je Classic o 1000 Kč dražší, ale neumí nic navíc, kdo by si jí sjednával? Ledaže by potřeboval vyšší limit než 200 tisíc.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 8. 2014 13:42

No ono to asi vychází z historie. Diners nebyla pro každého a mít jí byl pro normální lidi nepotřebný luxus.
Teď se snaží přiblížit lidem a zvýšit podíl a vydávají různé Pure, Hervisy a Měšce.
Jsou lidi, co by to prostě nevzali do ruky. Proto Classic :)

Jinak já mám "sociální" White, to jen abych nebyl nařčen z elitářství.. :D
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod kolous007 9. 8. 2014 10:15

V historii tohoto vlákna jsem to nenašel, tak se chci zeptat - pokud jste zapínali inkaso pro DC Pure+, jak jste nastavili v bance variabilní a konstatní symbol u inkasa (Diners to v instrukcích požaduje) ? Jde to přece jen u příkazů, ale u povolení inkasa ne, alespoň v Air Bank ne. Díky moc.
kolous007
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 9. 8. 2014 13:02

Hm, tak zběžně jsem prošel IB několika bank, a opravdu ne všechny umožňují zadat variabilní symbol u inkasa (ne Equa, Zuno, GE, ano mBank, Fio).
Asi bych to v tomto případě moc neřešil a zadal inkaso bez variabilního symbolu a počkal, jak to dopadne.
nnnokiaE52
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 14. 8. 2014 09:00

Kurzy Diners Club pořád nejsou žádná výhra, v pondělí jsem na zkoušku platil 6,34 €, dnes už vidím v eAccountu zaúčtovanou platbu (datum zaúčtování tam ale uvedeno není, pouze datum transakce) na 180,52 Kč, takže kurz 28,473 Kč/EUR - každopádně za tolik euro tento týden neprodávali ani kamenné banky (na dnešek má třeba ČSOB vyhlášený kurz 28,425), takže je ještě o chlup horší než většina obyčejných debetek vydávaných k účtům na trhu.

-- 14. 8. 2014 08:05 --

Jinak k tomu požadavku na VS u inkasa se mi to zdá dobrý nesmysl, sám jsem si nastavil inkaso z Multi konta u UCB, protože tam má účty i Diners Club a u svolení k inkasu tam taky ani nelze zadat VS (právě naopak spíš instituce požadují, aby na svolení nebyl žádný VS, pokud banky toto zadat umožňují).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod hangrybirds 1. 9. 2014 19:01

Dnes jsem byl nakupovat v Penny, zaplatil jsem DC kartou a odešel. Nasedl jsem do auta a odjíždím a běží za mnou pokladní s vedoucí, že prý se jim transakce zamítla.

Bylo to tím, že na terminálu kde jsem projížděl kartou to po mě chtělo zmáčknout tlač. 1, že je vzorový podpis správný a tlač. 2, že je špatný - správně se toto má zobrazovat u obsluhy terminálu.

A jelikož jsem nic nezmáčknul, platba se po pár sekundách zrušila a částka se nakonec nestrhla ...

Kdybych já vůl vyjel z parkoviště druhým výjezdem (ten první byl stejně zavřenej jak jsem zjistil), tak jsem měl dnešní nákup zadarmo :-D
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 9. 2014 20:07

Hm, a zacvakla by to pokladní ze své mzdy 9200,-
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod hangrybirds 1. 9. 2014 20:22

To byl samozřejmě vtip. Jsem a vždy jsem se snažil být poctivý človek. I když je fakt, že pokud by mě nestačili chytnout, tak bych si toho už asi ani sám nevšiml. Spíš nechápu, proč to mají v Penny takhle pohnojené s tím terminálem a pravost podpisu to chce ověřovat po mně - po zákazníkovi.
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 9. 2014 20:33

Mám teda podobnou zkušenost s Billou, hlavně pokladní pořádně neví, co s tou kartou dělat, takže když jsem platil poprvé, byli jsme z toho zmatení obě strany. Teď už je instruuju.

Nechápu, proč do karty nemůže Diners naimplantovat chip, s tím už dnes každý umí zacházet a je to jednoduché na použití.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 1. 9. 2014 23:28

Podobná skúsenosť z Billy, chalanisko všetko odklikal. Samozrejme platbu neoveril = neprebehla. Vrátil som sa k pokladni, že pravdepodobně neoveril podpis, zavolal hl. pokladní - tá operativně zavolala na kartové centrum, zadala sumu terminál, keďže nič neodišlo tak som platil eště raz. Dostal som účtenky z oboch platieb pre prípad ak by platba prešla viackrát. (naštastie sa to nestalo).

Osobne mi ten chip ale nechýba, podpisat účtenku není až taký problém.

Intak ten soft v Bille, Alberte atd. inštruuje pokladníčku čo má robiť, rutina ale velí odklikať všetko bez rozmyslu.
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 9. 2014 01:11

To, že k transakci nakonec nedojde je problém obchodu, zákazník, který vše udělá, jak má, není za případný problém zodpovědný. A případnou ztrátu bych strhl z výplaty vedoucí obchodu, která není schopná své zaměstnance nechat důkladně proškolit
dr._lukas
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 2. 9. 2014 01:24

O tom, žeby to niekomu ztrhly z výplaty pochybujem. Peniaze by technicky v pokladni nechýbali, dokial by sa o to nepostaral niekto nadriadený.

Vedoucí obchodu vačšinou neškolí pokladní

Problém je ten, že bez "platby" - akejkoľvek nemože pokladňa ďalej fungovať a bude čakať na zaplatenie....
LuiS_666
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2014 15:48

Já mám z Diners hodně rozporuplné dojmy, nakonec jsem se rozhodl kartu využít jako levný úvěr v prvním roce, takže si nastavil inkasování minimální částky - po zůčtovacím období jsem na výpisu zjistil, že nastavili inkaso plné částky, takže informaci o minimální splátce jsem tam ani neměl - řešení dle Diners - celou dlužnou částku kreditovali a opět debetovali na kartový účet, čímž se změna měla projevit - náhradní výpis vystaven nebude, tyto operace uvidím na tom příštím... s touto institucí to může být ještě zajímavé.

Jinak hodně velký problém mají s účtováním Club Rewards, resp. Premium odměn - mimojiné jsem zjistil, že z transakcí nad 12500 Kč lze získat bod pouze za každých 200 Kč - takže další program oničem.

Každopádně to vypadá tak, že interně ten systém počítá vratky i nad tento limit, jakoby byl bod za 125 Kč - pak jsem si hodil do košíku vedení zdarma a body byly odepsány (i s hodnotou voucheru) - samozřejmě v eAccoutu není žádná historie transackí nebo něco podobného, takže na výpise jsem měl pak nějaké body...i s ročním poplatkem.

Účtování ročního poplatku má být nicméně v pořádku, protože se později (až v dalším výpisu) kredituje zpět (což se už stalo), ale v tomto okamihu se mi odečetli získané body opět... což jsem zjistil později má být v pořádku, protože body by se měli odčítat až v tomto momentě - paradoxně po této operaci mi součet bodů nyní sedí jak by zhruba měl (i s uvážením zisku z transakcí nad 12500 Kč) - pokud bych předtím neviděl v eAccountu více než 800 bodů, tak bych si fakt myslel, že mi už úplně hrabe, ale tihle komedianti ten systém mají úplně na palici...

Nyní mám teda kolem 200 bodů a platit kartou již moc nehodlám, tak nevím, jestli to vytáhnu na další rok zdarma, ale ono stejně asi nebude o co stát - je to dinosaurus - ve chvíli kdy skončí první rok stejně celý zůstatek splatím a asi půjde pryč...

Teda v lepším případě - ještě se může stát, že ti č...ci špatně naúčtují úroky :-))

Jinak s platbami jsem zatím problém ani neměl - na holičkách mě karta nechala přesně dvakrát - v obou případech byl problém asi s akceptací.

Jinak při placení jsem nepozoroval na obsluze nějaké rozpaky - spíše, že takovou kartu už dlouho neviděli a občas jsem pokladním zdůraznil, že stvrzenku podepíši.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod LuiS_666 2. 9. 2014 19:34

To vedenie zdarma si stihol ešte pred stiahnutím ročného poplatku alebo ti to refundovali - pokusili sa refundovat v tom istom mesiaci ?
LuiS_666
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka