Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hangrybirds 2. 9. 2014 20:02

Po mně občas lístek nechcou podepsat, tak to neřeším. Tedy alespoň si myslím, že to není problém ne? Samozřejmě s tím, že následně nebudu platbu rozporovat. Nebo mám příště raději prodejce upozornit?
hangrybirds
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 9. 2014 20:50

LuiS_666: Stihol som pred zaúčtovaním ročného poplatku...

-- 2. 9. 2014 19:54 --

Kartu mi vydali někdy v průběhu července, to jsem neměl ani žádnou transakci, ani žádný výpis (zůčtovací období končí k 18. dnu v měsíci), takže transakce jsem měl teprve v srpnovém výpisu, tam mi zaúčtovali i roční poplatek (valuta 18.8.), předtím ve stejném zůčtovacím období jsem pořizoval z eLounge vedení pro Pure+ a poplatek kreditovali zpět kolem 20.8. (půjde až do dalšího výpisu, ten ještě nemám)...

Jinak jsem díky tomu ročnímu poplatku přešvihl i úvěrový rámec o pár stovek, nezdálo se, že by byl s tím nějaký problém, teda nikdo kvůli komu nevolal, v sazebníku každopádně nemají žádnou položku, kterou by mohli účtovat jako pokutu, tak na to dlabu to řešit, ať si inkasují minimální splátku, jsem zvědavý, jestli budou pak úroky opravdu až odedne výpisu a ne ode dne transakce, jak to bylo v recenzi na Měšci...

-- 2. 9. 2014 19:55 --

hangrybirds: Nevím, asi by to opravdu neměl být problém, snad jenom v případě rozporování transakce, takže asi záleží snad jen na tom, jak moc chceš být proaktivní.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 9. 2014 13:00

Kdy si DC má tendenci inkasovat splátky? Už jsem tady četl, že někdy i po datu splatnosti, ale schválně jsem si nastavil svolení k UCB, kde má DC účty, kde jsem předpokládal, že bude vysílat inkaso aspoň v den splatnosti, že to tam třeba přesně uvidím, ale zatím nic (na posledním výpisu mám datum splatnosti dnešek)... Kdož to inkaso využíváte, inkasují vždy až po datu splatnosti?
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 9. 2014 15:07

Ahoj, já mám výpisy s datem 18. v měsíci a se splatností 13. v dalším měsíci.
Odchozí platba se mi na na inkasním účtu objeví také 13.v měsíci

Myslím, že 1x ale možná už podruhé se mi stalo, že mi v dalším výpisu přiša položka "úroky z čerpaného úvěru" kterou jsem reklamoval a dostal zpět na účet.
Nějaká chyba v systému, mi odepsali emailem na reklamaci, neboť jim peníze na můj DC účet přišly po splatnosti ( když je splatnost 13. a oni si 13.strhávají tak je to celkem jasné) a to mám 100% inkaso.
Pak už jsem ve výpisu tuto položku nikdy nenašel.
Koukám, v červenci se mi odchozí platba objevila na účtu dokonce až 14.den v měsíci (RB), čili den po splatnosti.
Takže s tím nějakou vědu nedělají
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 9. 2014 15:44

Já mám zúčtovací období nastaveno stejně - zrovna koukám, že splatnost je podle eAccountu opravdu 13.9., což mi přijde trochu divné, jelikož to připadá na sobotu, ale tak asi další důkaz toho, že na to pečou, když nejsou schopni systémově ošetřit tak jednoduchou věc jako posunutí data splatnosti (a jeho dodržení), pokud připadá na nepracovní den... Tak jsem zvědavý, jestli to zinkasují v pondělí. V červenci připadalo 13. taky na neděli.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 12. 9. 2014 16:03

Mrkni pak do následného výpisu abys tam neměl zápornou položku za třeba 2-3 dny půjčky
Ale jak jsem psal, hned po reklamaci (email) mi čásku refundovali
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 9. 2014 16:18

Rozhodl jsem se čerpat úvěr na ten 1. rok, takže úroky očekávat budu... :-)
Ale tohle - každou chvíli něco kontrolovat, přepočítávat, zjišťovat jestli je v pořádku, aktivovat platbami pojištění a pak případně reklamovat a pod. bych od seriózní společnosti nečekal. Opravdu hodně přemýšlím, jestli si kartu ponechám i na druhý rok, i když bych měl mít dostatek Club Rewards bodů na bezplatné vedení...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 9. 2014 21:54

Taky uvažuji o té nízkoúročené půjčce, asi nic lepšího pro běžného klienta na trhu nyní není. Jsou schopní na účet převést celých 200 tisíc, nebo se budou kroutit?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 9. 2014 22:40

Mě schválili úvěrový rámec 100 tisíc Kč a nevím, jestli by byli ochotni ho navýšit. Možná zkusím tak po 2-3 měsících splácení, za to nic nedám, ale zase ani tak moc neočekávám. Nezajištěné úvěry, co by vycházeli nějak levněji na trhu asi nejsou - nepočítám-li promo nabídku ČMSS překlenovacího úvěru do konce měsíce se sazbou 3,9 % p.a. a standardní úvěry se pohybují snad až od 6,9 % p.a. (Cetelem), což je už příliš hodně... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 9. 2014 22:54

Kde vidíš na webu ČMSS tu akci za 3,9?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 9. 2014 23:02

No, je dobré upozornit na dvě věci předem, sazba je "od" 3,9 % p.a. - odvíjí se od toho, jaký ti stavební spořitelna udělí v preskóringu rating, pokud bys spadl do kategorie "B" (třeba jako já :-]), stane se z 3,9 % p.a. rázem 4,5 % p.a.

Jde o tarif, kde je třeba mít naspořenou minimální částku pro poskytnutí řádného úvěru ze stavebního spoření (40 - 45 % dle tarifu), úvěr lze čerpat i okamžitě, ale složení minimálního vkladu je podmínkou pro čerpání.

Jinak je to zde: https://www.cmss.cz/uvery-na-bydleni/uv ... konstrukci

KREDIT STANDARD
Při 40% nebo 45% naspoření nebo vkladu v takové výši roční úroková sazba od 3,9 %.*
Akční nabídka platí do 30. 9. 2014.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 12. 9. 2014 23:07

Tak jestli to je pokus konkurovat hypotékám, tak můžeme očekávat, že nejen ČMSS do konce roku ještě přitlačí a sazbu sníží...

-- 12. 9. 2014 22:10 --

Podle čeho ty kategorie A a B rozlišuji, jinak řečeno,co mám udělat, abych dosáhl "A"?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 9. 2014 23:19

To opravdu nevím na základě čeho to posuzují. Jde o preskóring, takže tam nevstupují ani např. údaje z registrů, takže se opravdu vyhodnocují asi jen údaje jako zdroj příjmů, adresa trvalého bydliště, rodinný stav, občanství, atd...

U těch nezajištěných překlenováků - no nevím, nevím... RSTS měla vloni sazbu u nějakého 4,9 % p.a., za pár měsíců už byla na 5,5 % p.a., Buřinka (pokud ještě nabízí svoji standardní řadu) měla 4,95 % p.a. - pod 4,4 % p.a. (standardní sazba ČMSS u toho tarifu) jsem žádnou jinou nabídku v průbehu roku nenašel, za 5 % p.a. bych to určitě nebral...

Možná u zajištěných překlenováků půjdou sazby ještě dolů, ostatně celkem se divím, že si je někdo vůbec sjednává, když hypotéky je válcují snad ve všech parametrech a i když už všechny stavební spořitelny snížili úroky z depozit, vůči úrokům na řádných úvěrech dosahují ještě vyšší úrokový diferenciál než předtím.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 14. 9. 2014 08:35

Teď jsem zkoušel zaplatit na Aukru kartou Diners Club a nešlo to. Platební brána PayU nabídla pouze Visa Maesto a Mastercard. Volba Diners nebyla. Zvláštní, normálně jsem tam vždycky platil svojí Diners bez problémů..
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hangrybirds 14. 9. 2014 09:09

Na platební bráně Damejidlo.cz je DC zobrazena, že se s ní dá platit a přitom to ukazuje nepodporovaný typ karty. Ale ještě pár měsíců zpátky šla.
hangrybirds
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků