Diners Club Pure+

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 5. 2021 08:22

@pavel1982:
Trochu OT, ale ty jsi za výpis BRKI/NRKI platil, i když ho lze v plné míře jednou za kalendářní rok získat zdarma jako Využití práva na přístup k osobním údajům dle článku 15 GDPR? (zrovna 14 dní zpět jsem to využil, už poněkolikáté, stálo mě to jen 5+5Kč za odeslání formuláře datovou schránkou a totéž zpět výpis od nich, když se zvolí datovkou, lze i osobně atd.). Trochu masochismus jim nadbytečně platit, no ne? :) To jen na to nesmíš jít přes jejich komerční službu Kolikmam.cz, ale přímo přes Zpracování osobních údajů (v hlavním menu na kolikmam.cz nebo na webu registrů, to je fuk), což tě hodí sem na formulář žádosti o přístup k údajům dle čl.15 GDPR: https://kolikmam.cz/zpracovani-osobnich-udaju
Něco podobného umí na svém webu i Solus.
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod bigzachod 12. 5. 2021 17:56

a to si jim těch 5 Kč zaplatil na účet? ti jako nejdříve poslali bankovní spojení, nebo ti rovnou poslali fakturu?
bigzachod
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 12. 5. 2021 18:33

On myslí asi poplatky za poštovní zprávy zaslané datovou schránkou, ne poplatky za výpis.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod minarjo 12. 5. 2021 18:49

Ano - na 5 Kč (=cena jejich odchozí datové zprávy) poslali emailem platební link pro zaplacení kartou cca tři dny po odeslání žádosti (celkem rychlé, vloni to bylo 10-14 dní). No a druhý den po zaplacení byl výpis v datové schránce. A těch prvních 5 Kč jsem zaplatil já z kreditu Datové schránky za odeslání datové zprávy se skenem vyplněného PDF žádosti o výpis dle článku 15 GDPR-není tak třeba ověřovat podpis na vyplněné žádosti.
Výpis dle GDPR tedy zdarma, jen 2x5 Kč za poštovné PDS.
A Solus je zcela zdarma, tam se jen vyplní elektronický formulář žádosti o výpis dle GDPR na webu (je třeba v tom formuláři přiložit sken OP, tak je tam udělaná autorizace uživatele) a pak výpis pošlou emailem+heslo k přečtení PDFka výpisu SMSkou (u mě cca za 10 dní od žádosti).
minarjo
Inventář

Odeslat příspěvekod pavel1982 13. 5. 2021 23:43

Tak já tyhle vychytávky na bankovní registr neznám. Měl jsem potíže získat úvěr, tak jsem hledal zádrhel. Dík za tip, zkusím. Já mám u nich teď předplatné na 4 výpisy ročně zdarma a orientační náhled nonstop.. Tohle byl nějaký zvláštní registr. Jmenuje se REPI. Ten je navíc. Byl jsem zvědavej, co o mě mají. No, zjistil jsem, že nic.
Jinak ten zádrhel byl legrační. Před Vánoci mi volala firma Zaplo. Jestli nechci na 2 měsíce 16.000 Kč zdarma. Já je ani nepotřeboval. Ale pak si říkám, co kdyby byl nějaký velký výkyv účtu. Tak jsem to vzal. Raději jsem dal rovnou trvalý příkaz na 16 tisíc na únor. Kdybych byl třeba v bezvědomí, aby mě nesedřeli z kůže. V únoru jsem to zaplatil a nějak jsem si chtěl vzít úvěr na auto. No a najednou mě banky odmítaly, nebo chtěly půjčit s velkým RPSN. V bance se mnou mluvili, jak s předluženým uličníkem. A nikdo neřekl proč. Ono totiž Zaplo zapsalo do registru, že splácím 16.000 Kč měsíčně. Asi to dělají schválně, protože nechtějí, aby si jejich dlužník bral jinde úvěry. Ale je to síla. A z registru to vymažou až v březnu. No, a ve zpruzelosti jsem si online zaplatil tenhle kolikmam server. Takže mi ta půjčka zadarmo od Zapla vyšla pěkně draho. Čas, nervy, výpisy. Ale sleduji teda od té doby občas registr. Když je tam změna pošlou mi echo a tak. Jinak registr se vyplatil. Díky tomu jsem si sehnal velice slušné RPSN. Věděl jsem, že je tam chyba a nenechal jsem se.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel1982 15. 5. 2021 14:03

Tak včera jsem jí pěkně provětral. A více méně příjemné překvapení. Tesco, Dr.MAX, drogerie DM bere. Nebere Kik (oblečení). A v náhledu transakcí se ani po 9 dnech neobjevil Shell. A to jsem u něj použil DC 6.5.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lol Phirae 16. 5. 2021 07:55

pavel1982 píše:Ono totiž Zaplo zapsalo do registru, že splácím 16.000 Kč měsíčně. Asi to dělají schválně, protože nechtějí, aby si jejich dlužník bral jinde úvěry. Ale je to síla.


No, tak na tohle jsou experti i jinde. Do registrů zapisuje Equa bank službu odložené platby Platím Pak. Skončil jsem s měsíční "splátkou" úvěrů 20 tisíc. Opravdu bezva nápad, zas někdy využiju. Tady někdo dlouho myslel, až vymyslel. >:-( :grr:
Chcete nějaký bonus? Kódy (Twisto 150 Kč, WorldRemit 500 Kč, Curve, Revolut, TransferWise, Xendpay...) viz můj profil.
Lol Phirae
Nadšenec

Odeslat příspěvekod pavel1982 19. 5. 2021 12:12

Psal mi MOL ČR, že tyto karty už neakceptuje. Ale zdá se, že většinou se u jiných platit u čerpacích stanic dá. U Benziny taky karta prošla.. Tj. není to tak zlé. SHELL se mi doteď neobjevila v transakčním náhledu. A je to cca 2 týdny.

Lol Phirae: No, to by člověk od banky nečekal.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _pr_ 23. 5. 2021 22:23

Dobrý večer vespolek,
kruciální otázka - akceptuje kurýr PPL diners club kartu? Jakou máte zkušenost (bezkontakt, čip, mag. pásek)?
_pr_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel1982 24. 5. 2021 14:42

Tady je odpověď od PPL
Přílohy
Screenshot_20210524-154111.png
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 24. 5. 2021 16:35

To ale v případě DC vůbec nic neznamená. Podobných deklarací, samolepek na dveřích prodejny, informací na webu atd. jsme zažili hodně. Jediný důkaz je přímá zkušenost, a to pokud možno aktuální.
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod pavel1982 24. 5. 2021 17:43

Chápu. Nemám.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel1982 28. 5. 2021 21:56

Tak dnes se mi nepodařilo zaplatit v Tescu. Před pár dny to šlo.. Tak nevim.
pavel1982
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Delitzsch 29. 5. 2021 07:11

Právě proto jsem psal u PPL, že je potřeba aktuální přímá zkušenost. Za týden už třeba zase zaplatit půjde. DC vyžaduje mít vždy připravenou jinou kartu v záloze. S DC je nakupování dobrodružství... :-)
Delitzsch
Diskutér

Odeslat příspěvekod pavel1982 29. 5. 2021 08:35

No, dnes ráno mi zas platit v Tescu šlo. Takže vlastně na co ten dotaz jestli lze někde platit, když se to mění ze dne na den?
pavel1982
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků